Özgürlük Yürüyüsü (Selma) (2014)

Özgürlük Yürüyüsü (2014)
Selma

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Ağlatan, Biyografi, Dram
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
128 dakika
Peris profil resmi
Peris
1965 siyahiler oy kullanma hakları için mücadele ediyorlar. ölümler tacizler ve şiddet dolu bir ortamla özgürlük için barışçıl protestolar ile yol almaya çalışıyorlar. yıl 1965 insanın moralini bozacak kadar yakın bir tarih. Film "selma"daki yürüşeye odaklandığından dönemin yapısına ilişkin çok fazla ayrıntıya girmiyor. Verdiği dini refeanslar da ana mesajın kaybolmasına neden oluyor. ana karakterleri düşünülünce bu normal bir durum ancak dengeleyecek bir kaç karakter koyulabilirdi filme. . bir iki olumsuzluk dışında güzel film...
4 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
buraya daha sonra yorum yazilacaktir. :)

yorum:
daha çok canlandırma belgesel tadında bi film oldu benim için. hikayeyi oldugu gibi, abartı katmadan anlatmışlar belli ki.
king'in konusma yaptıgı sahneleri ve edmund petting köprüsündeki polis müdahalesi sahnesini (gezi olaylarını hatırlattı) gayet iyi buldum.
böyle ağır ilerleyen filmleri severim, içerik itibariyle de hak mücadelesi nasıl verilir, bi kez daha gördüm. sırf bu sebepten bile ben bu filmi begendim diyorum.
4 yıldan fazla önce
incidamla profil resmi
incidamla
Çok daha vurucu olmasını bekliyordum. Film oldukça yavaş akıyor ancak David Oyelowo'nun oyunculuğu çok çarpıcı...
neredeyse 5 yıl önce
lambayapufde profil resmi
lambayapufde
torrente dusmus fılm arkadaslar. Amerıka'nın degısım hareketlerınden bahsedıyor. 12 Yıllık Esaret fılmının yapımcısından guzel bır eser daha. etkıleyıcı guzel sahneler var..
neredeyse 5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
6 Şubatta vizyona girecekmiş .. Yılın merakla beklediğim filmlerinden ..
neredeyse 5 yıl önce