Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? (Have You Ever Seen Fireflies?) (2021)

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? (2021)Have You Ever Seen Fireflies?

Puan 6.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Komik, Aile Filmi, Tarih
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
113 dakika
38
9
142
6
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Tiyatro oyunundaki Gülseren karakterine göre, daha karikatürize bir Gülseren görünce, oyunculuk bana ziyadesiyle Sıdıka dizisini hatırlattı. Ama fena film değil, tiyatro oyununu izlememiş birinin gayet beğeneceğini düşünüyorum.
error_outline
11 ay önce
Biryudumviski profil fotoğrafı
Biryudumviski
Kötü mü ?! Asla değil. Ama İlk kez tanışıyor olsaydık daha büyük bir keyif ile izlerdik eminim.. Kıyaslanırsa olmamış, tek başına değerlendirildiğinde gayet keyifli.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Eski versiyonunu izledim mi hatırlamıyorum. Emin değilim ama bu güncel halini bilemedim, fena sayılmaz sempatik bir film oluşturmaya çalışmışlar ama içime sinmeyen bir şeyler de yok değildi. İzleyin kendiniz karar verin...
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
İlkini izlemeyenlerdenim. Yepyeni bir film olarak seyrettim ve yerli yapım için güzel konulara değinmiş, ortalamanın üstü güzellikte bir film olarak tat aldım. Yalnız Ecem Erkek in oyunculuğuna filmin sonlarına kadar zor alıştım. Kısacası beğenmedim yapmacık geldi tavırları. Taaa yaşlılık anlarında "tamamdır işte şimdi bu rol olmuş" diyebildim. Bu kocaaa kadın liseli kız ne alaka??? Bari okul yıllarını farklı biri oynasaydı.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
En sevdiğim Türk tiyatro oyunlarından birinin bu şekilde kepaze edildiğini görmek canımı yaktı. Çoğu cümle atılmış. Siyasi atıflar kırpılmış. O nasıl bir cinci hoca mekanıdır? Yerebatan Sarnıcı'nda mı yaşıyor bu herif? Bazı oyunculuklar aceleye gelmiş ve tekrar çekilmesi gerekirken çekilmemiş. Youtuber'ın bir bölümde Gülseren'i dinlemek için eğilirken kameranın titremesi ve şuan bir film izliyorsunuz hissini yaşatması da bunu kanıtlıyor. Geri dönüp tekrar uğraşılmamış. Daha önceki oyunculuklar ve vurgular taklit ediliyormuş gibi görülmesin diye her cümle tonuna, vurgusuna kadar tekrar tasarlanmış. Espriler yok, fazla gülmedim. Bir tek Engin Alkan'ın Servet'e küfrettiği an. Gereksiz uzun tutulan sahneler ve sürekli tekrar edilen samimiyetsiz olarak geçen cümleler. Canım kızım ve canım babamı rahat üç dört kez duydum. Ayrıca hepsinin ötesinde insan ilişkilerini bozduğu ve iletişimi azalttığı gerekçesiyle televizyonu paramparça eden Gülseren'in youtuber'la bankta oturması ve dost olması aşırı yapaydı. Nedir bu mutlu son merakı? Youtuber'ın Gülseren'in yaşamından etkilendikten sonra sadece içerik üretebilmek için onu kullanması ve bu kadar anı dolu bir hayatın sadece iki dakikasını youtube videosuna koymak filmi çok daha dramatik bir şekilde bitirirdi ve zirve noktası olurdu. Kendi bacağına sıkmış. Son olarak son sahnelerde arkada dev ekranlarda Oğuzhan'ın ve İbrahim'in oynadığı filmin reklamını yapmak, televizyonda Cem Yılmaz göstermek çok itici ve başka bir hikayenin konusu.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
yılmaz erdoğan görüşlerini satıp lümpen bir kişiliğe boğulduktan sonrası hiçbir şiiri,filmi, çalışması eski işlerinin tadını vermiyor. nerde bkm de gittiğimiz tiyatrol şaheser nerede bu ? nerde o ilk vizontele nerede yenisi ? ... arada işte bi kelebeğin rüyası çıktı , o da iki şairin oyunculuklarından dolayı... vasat 10/6
he unutmadan bir de rollarde şimdi yalakalıklarını yaptıkları hükümete göre devşirilmiş. o sofi karatkter tiyatro eserinde hakettiği gibi ezik sistem yalakası muamelesi görüp gidiyordu. burda ise yok gerceği aramaya cıkıyor felan diye yumuşatılmış.... ahh carloslar ahhhh
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Başarılı bir oyunun proje olarak çekilip bize sunulmasıdır diyebiliriz. İnsan ister istemez Ecem Erkek'i Demet Akbağ'ı kıyaslıyor. Zaten muhtemelen Ecem film çekilmeden önce diğer versiyonundaki Demet Akbağ'ın mimikleri dahil olmak üzere her şeyi hafızasına not almış. Çünkü onun güncel versiyonu gibi olmuş. Sosyalizm, siyaset ve politika, popüler kültür derken tarlabaşı'nda bir pansiyona... Ortalama bir film, güzel bir hikaye.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
nihan.dideden profil fotoğrafı
nihan.dideden
Konuşmalar, duygular, paylaşımlar, yaşananlar o kadar güzel ki hiç yenisi eskisi o oyuncu bu oyuncu kıyaslamaya girmedim. Bazı cümleler öyle dolu , öyle anlamlı ki 'oyuncunun repliği değil de repliğin oyuncusu varmış gibi'
hissettirdi :) Havada asılı da kalsa o cümleler beni kalpten etkilerdi...
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Geleceğin yıldızı olacak derken Ecem Erkek şimdiden yıldız olmuş. Hiç düşünülmeden tüm absürt komedilerde oynayabilir.
Filme gelince ortalama bir Türk filminin bir tık üstünde. Ailecek izlenebilir bir film olmuş. Ah o duygular tekrar geri gelse....
Ama şu da bir gerçek bu filmi sevenler, filmden çok o zamanları özlediği için beğenmişlerdir. O yüzden milenyum kuşağının pek ilgisini çekmez diye düşünüyorum..
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İlkini izleyenlerden değilim. Dolayısıyla yorumda kıyas yapamiycam. Ama konu olarak ve oyunculuk olarak değerlendirdiğimde çok da başarılı bir sunum olmamış. Tamamlanmamış bir şeyler var gibiydi. Seyir zevki yoktu bence.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Öncelikle ilk filmi izlemedim ama izlememiş olmama rağmen çok vasat buldum kıyaslayacak bir ilk film olmamasına rağmen çok kötüydü yapım. Duygular sadece havada hiçbiri seyirciye geçmiyor, ecem yetenekli bir oyuncu ama rol de olmamış senaryoda eziyor, altından kalkamıyor, komedi çok çok havada çok hadi gülün diye yapılmış dram ise hiç yapılamamış iyi kötü hiçbir duygu verilememiş, tüm oyuncular vasat kalmış maalesef. Tek iyi şey görüntü ve sanat yönetmeni o kadar.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Orijinalini izlemeyen, ilk kez izleyen için film güzel olabilir. Ama izleyen için olmamış hissiyatı, duygusu normaldir. Belki de olmamış diye düşünmemin nedeni o hissiyatı, duyguyu arayışımdan diye düşünüyorum. Oyuncuların, filme emek verenlerin de işi çok zor kıyaslandıkları yapımda çıta çok yüksek çünkü.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
iko profil fotoğrafı
iko
Demet Akbağdan sonra Ecem Erkekli hiç olmamış 👎🏻
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Femmefatale profil fotoğrafı
Femmefatale
İnsan ister istemez Demet Akbağ ile kıyaslıyor.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
Çok kötü iki saatimi geri verin
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce