Ruhlarin Kaçisi (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001)

Ruhlarin Kaçisi (2001)
Sen to Chihiro no kamikakushi

Puan Like 8.8 / 32 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Aile Filmi, Kült
Ülke
Japonya
Süresi
125 dakika
Aaisha profil resmi
Aaisha
miyazaki ile başlayıp devam etmek gerçekten ayrıcalık. böyle etkileyici bir hayal dünyasında bulunmak da. bazen bir filmde bulamadığınızı bir anime de bulmanızsa hem şaşırtıcı hem heyecan verici...
2 yıl önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
İzlediğim ikinci Hayao Miyazaki animesi. Hayao Miyazaki ve o muhteşem hayal gücüne hayran kaldım. Japon sanatı ayrıntılarıyla dolu bu güzelliği kaçırmayın derim.
2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Özellikle görünmeyen yüz adlı kara ruhun ortalıkta gezinmesi ve terk edilmiş sirk alanının gizemi beni çok etkiledi. Miyazaki'nin en çok ödüle boğulan filmi olması ayrıca izlenmeyi bir tık daha gerekli kılmakta.
2 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Miyazaki'nin japon mitolojisindeki öğelere fazlasıyla yer verdiği, Tüm felsefesini döktüğü, oscar ödülünü sonunda kadar hakeden, gelmiş geçmiş en iyi anime filmlerinden. 10/10
2 yıldan fazla önce
berfinovski profil resmi
berfinovski
çok ince göndermeler var dikkatli izlemenizi tavsiye ederim.
neredeyse 3 yıl önce
Sophie profil resmi
Sophie
Miyazaki animelerini delicesine sevmeme rağmen bu harika animesini neden sürekli erteledim bilmiyorum. O kadar güzeldi ki söyleyecek söz bulamıyorum.
3 yıl önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
Bu filmle anime dünyasına giriş yaptım ...
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Hayao Miyazaki filmi için ne denir ki. :) Başka bir dünyaya götürdü. Anime sevdiren filmlerden biri daha oldu benim için :)
neredeyse 4 yıl önce
starch profil resmi
starch
Herhalde üçüncü izleyişim. Her seferinde gözüme başka güzel görünüyor. Hayal gücünün sınırlarında, nefis çizgiler.. İzlemeyen kalmasın.
4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Çok tatlı bi animeydi. Chihiro'nun baloncuklu ağlayışına, o şapşik farenin örgü örüşüne,el sallayan fenere,yıldızdan mamalara,cool Haku'ya ve no face'in "al al" demesine :) bayıldım! :) muhteşem bir hayal gücü,sevgiye ilişkin masum bi bakışı var,çok sevdim.
4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İzlediğim en iyi anime film. Hatırlıyorum da çocukken sinemaya gittiğim ilk animasyonlardan biriydi (bizim buraya 3-4 yıl sonra gelmişti) Ben 7-8 yaşındaydım ve çok etkilenmiştim hiçbir zaman unutamadım. No Face kabuslarıma bile girmişti :D Harika bir animasyon defalarca izlenebilir.
4 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
harikaydıı mükemmeld, anlatılanlardan beklentim yksekti gerçekten de fazlasıyla övgüyü hak eden bir film çizgiler öykü harikulade her sahnesi diken diken etti beni heyecanlı yürek burkan bir anime söyeleycek söz yok fazla zaten sonunda çalan şarkı beni benden aldı başka dünyaya götürdü...burcst ve yazcsefa sayenizde izledim bu kadar geciktiğim için çok pişmanım çok teşekkürler:))
4 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
çok güzeldi bu kadar erteleyip geç izlediğim için üzüldüm doğrusu ..
5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Animeler görsel olarak zaten güzel olur yani bunu diğerlerinden ayıran inanılmaz bir özellik değil ama bunun kurgusu içiindeki hayalgücü senaryonun akışkanlığı inanılmazdı. Üstelik böyle abartılı konulu filmleri normalde sevmesem dahi bir saniye bile sıkılmadan izledim. Anime zaten severm ama imdb listesinde bukdar yüksekte bir anime görünce ne olabilirki diye düşünmüştüm. izlediğimdeyse olduğu yeri sonuna kadar hakettiğini anladım. Müzikleri bile harikaydı ki sondaki müzik gerçekten inanılmazdı. Hiçkimsenin kötü bişey söylemeye elinin gimeyeceğini düşünüyorum zaten. Animelerde her zaman komik bi tipte olur. Neden bilmiyorum yorumlarda hiçkimse bişey söylememiş şaşırdım :D şu fareye çok gülmediniz mi :D
5 yıl önce
neway profil resmi
neway
Ah bu adamın hayalgücü. Çizgi film deyip geçmemek lazım
5 yıl önce