Ruhlarin Kaçisi (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001)

Ruhlarin Kaçisi (2001)Sen to Chihiro no kamikakushi

Puan 8.9 (38 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Aile Filmi, Kült
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
125 dakika
733
15
1672
420
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
Animeye bu filmle başlamak şansım oldu. Hayal gücü, derinliği, verdiği mesajlar vs çok iyiydi. "uzun mu biraz" diye başladığımız filmi nasıl bitirdiğimizi anlamadık. Miyazaki ve animeler serisi beni bekler.
report_problem
2 ay önce
Cardelia profil resmi
Cardelia
Kesinlikle çok güzel mesajları olan bir film. Miyazaki hep bir alt metni olan güzel filmlerinden biri. Çok güzel akıp giden bir film.
report_problem
3 ay önce
Geotitan profil resmi
Geotitan
Tahmin gücümüzü her defasında bu uç noktalara kadar sınayan Japonlara saygılar . Beklentimin beklenmeyen yerinden olduğunu söyleyebilirim :)
Yorumlarda oldukça bahsi geçen Miyazakiye(Yönetmen) de bir göz atacağım .
report_problem
6 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
miyazaki ile başlayıp devam etmek gerçekten ayrıcalık. böyle etkileyici bir hayal dünyasında bulunmak da. bazen bir filmde bulamadığınızı bir anime de bulmanızsa hem şaşırtıcı hem heyecan verici...
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Simurg. profil resmi
Simurg.
İzlediğim ikinci Hayao Miyazaki animesi. Hayao Miyazaki ve o muhteşem hayal gücüne hayran kaldım. Japon sanatı ayrıntılarıyla dolu bu güzelliği kaçırmayın derim.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Özellikle görünmeyen yüz adlı kara ruhun ortalıkta gezinmesi ve terk edilmiş sirk alanının gizemi beni çok etkiledi. Miyazaki'nin en çok ödüle boğulan filmi olması ayrıca izlenmeyi bir tık daha gerekli kılmakta.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Miyazaki'nin japon mitolojisindeki öğelere fazlasıyla yer verdiği, Tüm felsefesini döktüğü, oscar ödülünü sonunda kadar hakeden, gelmiş geçmiş en iyi anime filmlerinden. 10/10
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
berfinovski profil resmi
berfinovski
çok ince göndermeler var dikkatli izlemenizi tavsiye ederim.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Sophie profil resmi
Sophie
Miyazaki animelerini delicesine sevmeme rağmen bu harika animesini neden sürekli erteledim bilmiyorum. O kadar güzeldi ki söyleyecek söz bulamıyorum.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
SNOWS profil resmi
SNOWS
Bu filmle anime dünyasına giriş yaptım ...
report_problem
4 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Hayao Miyazaki filmi için ne denir ki. :) Başka bir dünyaya götürdü. Anime sevdiren filmlerden biri daha oldu benim için :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Herhalde üçüncü izleyişim. Her seferinde gözüme başka güzel görünüyor. Hayal gücünün sınırlarında, nefis çizgiler.. İzlemeyen kalmasın.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Çok tatlı bi animeydi. Chihiro'nun baloncuklu ağlayışına, o şapşik farenin örgü örüşüne,el sallayan fenere,yıldızdan mamalara,cool Haku'ya ve no face'in "al al" demesine :) bayıldım! :) muhteşem bir hayal gücü,sevgiye ilişkin masum bi bakışı var,çok sevdim.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İzlediğim en iyi anime film. Hatırlıyorum da çocukken sinemaya gittiğim ilk animasyonlardan biriydi (bizim buraya 3-4 yıl sonra gelmişti) Ben 7-8 yaşındaydım ve çok etkilenmiştim hiçbir zaman unutamadım. No Face kabuslarıma bile girmişti :D Harika bir animasyon defalarca izlenebilir.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
harikaydıı mükemmeld, anlatılanlardan beklentim yksekti gerçekten de fazlasıyla övgüyü hak eden bir film çizgiler öykü harikulade her sahnesi diken diken etti beni heyecanlı yürek burkan bir anime söyeleycek söz yok fazla zaten sonunda çalan şarkı beni benden aldı başka dünyaya götürdü...burcst ve yazcsefa sayenizde izledim bu kadar geciktiğim için çok pişmanım çok teşekkürler:))
report_problem
neredeyse 5 yıl önce