Yedi Psikopat (Seven Psychopaths) (2012)

Yedi Psikopat (2012)
Seven Psychopaths

Puan Like 8.3 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
110 dakika
Blacklion Uzun süredir düzgün bir şey yazamayan senarist Marty, tam da yazmak istediği türden psikopat bir hikâyenin içine düşmek üzere. Çünkü sağolsun, köpek kaçırma işlerine dalan arkadaşı Billy, aslında hiç bir yardımı dokunmayan her türlü yardıma hazır. Billy’nin Hans’la yaptığı küçük üçkağıtçılığın ucu bir mafya babasının sevgili minik köpeğine değince, bu üçlü kendilerini ancak filmlerde olabileceğine inandıkları bir dünyada bulur. Colin Farrel, Sam Rockwell ve Christopher Walken gerçekten müthiş bir takım olmuş. Komedi, drama, aksiyon - her rolde akıyorlar. Vahşi ve manyak mafya babası rolündeki Woody Harrelson da ekibin tuzu biberi.

Yorumlar

bahmetp profil resmi
bahmetp
Christopher Walken harika bir oyuncu.
1 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
çok farklı bir film. ne zaman ne olacağı belli olmayanlardan. bi an deprem olup mavi dinozorlar gelecek diye bekledim. öyle değişik bir film. ama alt metni güzel. yer yer uzun uzun düşünmenizi sağlayacak cümleler kuruluyor. tüm garipliğine rağmen kendisini izletiyor ve meraklandırıyor.
1 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
İlginç ama güzel olan kendisini hiç sıkmadan izlettiren geniş kadrolu harika bir filmdi.
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Filmin konusunu özetleyecek olursak, biraz ilhama ihtiyaç duyan genç senarist Marty'nin en iyi arkadaşı Billy ve yine onun vasıtasıyla tanıştığı Hans ile birlikte yedi psikopat adında bir film yazma çabasını izliyoruz. Tabi Billy ve Hans'ın ortak olarak çalıştıkları köpek kaçırma işlerinde bir mafyanın köpeğini kaçırmaları üzerine durumlar biraz karışıyor. Marty için muhteşem ilham kaynakları tek tek dökülüyor. Olaylar ilerledikçe karakterlerin sırları ve gizemli ufak tefek ayrıntıların da açığa çıkmasıyla izleyiciyi gerçekten şaşırtmayı başarıyorlar. Harika bir kara mizah örneği. Filmin onca absürtlüğünün arasında konuyu dağıtmadan ve işin eğlencesini kaçırmadan bu kadar güzel mesajlar verebilmeleri de başarının bir göstergesi. Oyunculuklar da gerçekten iyiydi. Colin Farrell'ın çaresizliği, Christopher Walken'ın sakinliği, Sam Rockwell'in inatçılığı, Woody Harrelson'un ise psikopatlığı bile aşan köpek sevgisi bu muhteşem oyunculuklarla birlikte izleyiciye eksiksiz geçiyor. (Ayrıca belirtmeliyim ki köpeğin oyunculuğu muhteşemdi. Özellikle son sahneler...) Sonuç olarak, bazen kahkahalarla güldüren bazen de duygulandıran ama hissettirdiği her türlü duyguyla zevk veren bir filmdi. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. :)
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Bide Tom waits'i görünce insan ister istemez heyecanlanıyor. Sesine kurban .
neredeyse 3 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Kara mizah türünün en iyi örneklerinden. Ölüm olgusunun üstüne çok eleştirel bir şekilde yaklaşmış. Colin Farrel dev oynamış. Filmde çok gönderme vardı. En çok hoşuma giden kısım ise zodiac a yaptığı gönderme.
neredeyse 3 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
çok sevdim. dikkatli izleyince hafif mantık hataları yakalayabiliyorsunuz ki bu çoğu filmde başımıza gelen bir şey ve kesinlikle rahatsız edici sevide değil. benim tek keşkem kadın karakterlerin psikopatlar arasında yer almasıydı. 5 psikopat olsaymış böyle olsaymış :) en'lerim arasında girdi desem abartmamış olurum. izleyiniz..
3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
In Bruges kadar olmasa da çok beğendim gerçekten. Martin McDonargh bir kez daha kara komedi nasıl çekilir dersi vermiş. Sanırım filmi yazarken de yaşadığı psikolojik durumu ve biraz da baskıyı aklından geçen diğer öykülerle harmanlayarak harika bir kurgu ortaya çıkarmış. O yan öykülerin herbirinden de güzel filmler çıkardı kesinlikle. Olga Kurylenko ve Abbie Cornish' in bu yedi psikopat arasında sayılması pek doğru olmamış gibi. Bunun ve bazı ufak tefek hissettiğim kopukluklar dışında bayıldığım bir yapım oldu. Yönetmenin gelecek filmlerini sabırsızlıkla bekliyorum.
3 yıl önce
Gokalpb profil resmi
Gokalpb
Filme bir türlü ısınamadım izlerken. Mantık hataları vardı, olay örgüleri arası kopuktu. Kendimi filmin içinde hissemedim ne yazık ki
3 yıldan fazla önce
sedd1 profil resmi
sedd1
filmin kafası güzel i like that.
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Film ne kadar orijinal gibi görünse de dikkatli ve tecrübeli gözler inanılmaz derecede vasat olduğunu anlayacaklardır filmin.
neredeyse 4 yıl önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
zeki planlanmış olay örgüsünü güzel yazılmış dialoglar ile süsleyince sıkılmadan akan bir film oluyor sanırım. bu da kesinlikle öyle bir film olmuş:) çoğu absürd komedi filminin düştügü en temel hata dialogların da fazla absürd olmasıdır. bu durum seyirciyi filmi takip etmekte zorlar. bu filmde, aksine genel hikayedeki absürdlük, samimi dialoglar ile öyle tatlı harmanlanmış ki seyirci filmden kopmuyor. ayrıca şiddetin karikatürize edilerek sunulması tarantinonun tek elinde değil, o yüzden filmin de kendine göre bir tarzı vardı diyelim:) oyunculuklar başarılı.

izlenesi
neredeyse 4 yıl önce
Emrex profil resmi
Emrex
Son zamanlarda seyrettiğim en iyi film diyebilirim. Bazı yerlerinde ufak devam hataları olsa da genel anlamda ilk 10 arasına sokabileceğim bir film. Çok iyiydi.
neredeyse 4 yıl önce
mine. profil resmi
mine.
oldukçs iyi oyuncular olmasına aldanıp izlediğim bi film. ilk 25 dksına dayanabildim sadece. gerçekten ben çok sıkıldım
4 yıl önce
TolgaKARA profil resmi
TolgaKARA
Beklentilerimin çok altında kalan bir film.
4 yıldan fazla önce
hsnbz profil resmi
hsnbz
Bomba gibi bir film. İlk 10 filmim içindedir.
4 yıldan fazla önce
marilyn profil resmi
marilyn
tabiki de bu filmle en iyi anladığım kötü yorumlar klişe,sen filmi izle.Bomba gibi film berbat yorumlar yazmışlar ve iyi ki ilk defa önyargıllı olmamışım.
4 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
cast, senaryo, kurgu müthiş. Ancak tavsiye ettiğim kişilerden filmden sıkıldığını söyleyenlerde oldu. Benimse favori 100 filmimin içersinde kesinlikle.
4 yıldan fazla önce
tutucu profil resmi
tutucu
etkileyici :)
4 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
kult olmaya aday bir filmle karsilasacagimi dusunuyordum. izlemek keyif verse de pek etkilenmedim. in bruges ya da tarantino etkisinden cok uzak.
4 yıldan fazla önce

Seven Psychopaths filmini beğenenler

Seven Psychopaths filmi hakkında ilgi çekici içerikler