Tibet'te yedi yil (Seven Years in Tibet) (1997)

Tibet'te yedi yil (1997)
Seven Years in Tibet

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
136 dakika
tgbvc Tibet’te Yedi Yıl hd izle, Tibet’te Yedi Yıl izle, Tibet’te Yedi Yıl türkçe dublaj izle, Tibet’te Yedi Yıl full izle Avusturyalı dağcı Heinrich Harrer 2.Dünya Savaşı yıllarında ülkesinden uzaklaşır ve Himalayalara gider. Harrer, Tibet yakınlarındaki yasak bölge Lhasa’ya ulaşır. Onun aklında henüz hiç görmediği çocuğu vardır. Harrer Tibet’te çocuk yaştaki kutsal lider Dalai Lama’yla tanışır. Burada Tibet halkının Çin’den gördüğü zulme tanık olur. Kutsal lider Dalai Lama ise halkının onurunu düşünür. Harrer’ın da yardımı ile sürekli kendini eğitme ve geliştirme çabası içindedir.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kendini dünyanın merkezinde hisseden bir adam her konuda zirvede olmak ister ancak Budizm inancına göre kişi kendi egosunu terk ettiğinde kendi kurtuluşunu gerçekleştirmeye bir adım atmış olur. Bu sürecin tamamlanışı kendini gerçekleştirme eyleminin tamamlanışıdır. Antikomünist bir film bunu söylemek lazım. Avrupa ve Asya'da yaşayanların da sadece bir insan olduklarını ve bazı zor durumları yaşadıklarında kendi rahatlarından vazgeçebileceklerini savunan bir film. Asya'yı bir çocuk gözünden Avrupa'yı ise cömert ve sadık bir milletmiş gibi aktarıyor tabi ki Hollywood efekti oldukça sık kullanılıyor. Kendi tarihlerinde sömürgeleşmeyi destekleyen kolonileri kuran bir toplum olarak duyarlı bir film elde edilmeye çalışılmış ancak gene bir kahramanlık hikayesine dönüşmüş bu da pek elde edilemeyen bir başarıdır bence. En etkilendiğim sahne Dalai Lama ile birlikte coğrafya üstüne çalışırken çocuğa İngiltere neresi diye sorduğunda Kundun'un kendi bulundukları bölgeyi göstermesi ve Heinrich'in ise bunu alaya alırcasına gülmesi ya da küçümsemesi idi; gerçekten yürek sızlattı. İngiliz ve Amerikan emperyalizmine bir göndermeydi. Ben bu tokadın ağırlığını hissettiysem kim bilir belki de bundan sorumlu hisseden kendi egolarını terk edebilmiş bireyler kendi tarihlerini yüceltmek yerine belki de savunmasızın yanında olmayı öğrenmişlerdir.
1 yıl önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
yalnız arkadaşım hd izle nedir.
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Özellikle başlangıçtaki dağ sahneleri size yükseklik korkusunu an be an yaşatmakta... Ayrıca Pitt'in Çin'e girmesi de yasaktır. Neden? Bu film yüzünden...
4 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
SIKICI Brad Pitt inanç reklamı yapmış.
4 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Brad Pitt faktörüyle izleyiciyi sinemaya çeken yapım gerçek hayat hikayesi izlemeyi sevenler için ideal. Tibet'in muhteşem görüntüleri eşliğinde akıp giden uzun süresi dengeli ayarlanmış temposu sayesinde keyifli bir seyirlik haline getiriyor. Türkiye'de oldukça ilgi gören film gösterime çıktığı hafta oynadığı her salonda ortalama 2700 adet ilet sattırmayı başarmıştı.
5 yıl önce
starch profil resmi

Seven Years in Tibet filmini beğenenler

Seven Years in Tibet filmini içeren raflar

Seven Years in Tibet filmi hakkında ilgi çekici içerikler