Asik Shakespeare (Shakespeare in Love) (1998)

Asik Shakespeare (1998)
Shakespeare in Love

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Tarih, Çerezlik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
123 dakika
gkhn. Elizabeth dönemi İngiltere'sinde geçen bu romantik komedi filminde genç Shakespeare'in aşk hayatı anlatılıyor. Aslında Shakespeare'in son günlerde aşk hayatı hiç iyi gitmiyordur. Yeni oyunu 'Romeo and Ethel the Pirate's Daughter' konusunda ise daha bir satır bile düşünebilmiş ve yazabilmiş değildir. Shakespeare'in hayranlarından zengin ve güzel Viola duygusuz bir adam görünümündeki Lord Wessex ile evlenmek üzeredir.Hayali oyuncu olmak olan Viola, Shakespeare ile tanışınca ikisi yasak bir aşkın heyecanına kapılırlar.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Söylemeden edemicem on cm mesafeden dudağına iki tüy koydu diye sevdiği insanı nasıl tanımaz biri ? bari en azından yav sanki birine mi benziyo bu falan deseydi :p filmi genel olarak da sıkıcı buldum pek tarzım değil galiba.
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Artık tamamen bir dönem duygusu haline gelen aşk,en çok dönem filmlerine yakışıyor. Sakin,şiirsel ve duru anlatımıyla, görselliğiyle insanı dinlendiren bir film. Oyuncular Shakespeare'in eserlerindeki o saf aşkın yargılamayan,ait veya sahip olmayan ama her şeye hükmeden gücünü sonuna kadar yansıtmışlar. Ödülünü haketmiş. Shakespeare gibi bu filmin de 'ruhu gökyüzünde". Avize taşı küpeli Colin Firth ve tıfıl Ben Affleck gördüm ve ikisi de bıyıklıydı ama neyse :)
3 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
İlk vizyona girdiğinde sinemada izlemiştim, yıllar sonra bir kez daha aynı keyifle izleyebildiysem .adamlar iyi iş çıkarmış diyebiliriz...
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Dönemini gerçekten hakkıyla yansıtan, senaryo, kostüm ve oyuncuları başarılı bulduğum bir filmmiş. tekrar izleyince hatırladım.
3 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Gerçekten şiir gibi. İşte bu tat sadece dönem filmlerinde oluyor. Harika bayıldım.
3 yıldan fazla önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
2 saatin Nasıl geçtiğini anlamadım . Dönem filmleri bana sıkıcı gelmiştir ama bunun havası çok başkaydı . Romeo ve juliet i tekrar izlemek de güzeldi .
3 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
şiir gibi filmdi.tek kelime ile muhteşem.
neredeyse 4 yıl önce

Shakespeare in Love filmini beğenenler

Shakespeare in Love filmi hakkında ilgi çekici içerikler