Sherlock Jr. (1924) afişi

Sherlock Jr. (1924)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
45 dakika
starch Küçük bir sinemada çalışan makinist, güzeller güzeli bir kıza aşık olur. Ancak dişli bir rakibi vardır. Fakir makinist sevdiği kadına kalan son parasıyla bir kutu çikolata alır, yanında bir de alyans verir. Aynı anda rakibi 'local sheik' de kıza çikolata alır. Bu esnada kızın babasının değerli saati çalınır ve şüpheler direkt makinistte yoğunlaşır. Kızın evine bir daha girmesi yasaklanan makinist, o anda film boyunca sürecek olan bir rüya görmeye başlar. Makinist, rüyasında Sherlock Holmes gibi bir dedektif olmuştur ve bir hırsızlığı çözmek üzeredir. 'The General' başyapıtı olmak üzere sinemaya onlarca önemli film armağan eden usta yönetmen Buster Keaton imzalı filmin başrollerinde usta oyuncuyu görüyoruz.

Yorumlar

Burju profil resmi
Burju
Film kesilikle beklentilerimin oldukça üstündeydi. Ayrıca başroldeki küçük adam yani hem yönetmen hem de başrol olan Buster Kreaton beyefendicik gerçekten inanılmazdı. Bilardoda ki yeteneği de ayrıca bi etkileyiciydi. ben beğendim. Hem de olduça.
1 yıl önce
starch profil resmi
starch
Genç arkadaşlarım; en azından birer Şarlo ve Buster Keaton filmi izlemelisiniz. Onlar öyle büyük komedyenlerdi ki, hiç bir ses çıkaramadan sadece mimik ve hareketlerle sessiz filmlerle insanları eğlendirdiler. Umarım hoşlanırsınız..
4 yıl önce

Sherlock Jr. filmini beğenenler

Sherlock Jr. filmi hakkında ilgi çekici içerikler