Shirin (2008) afişi

Shirin (2008)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İran
Süresi
92 dakika
Simurg. Hüsrev ile Şirin’in hikayesi, 13. Yüzyıl’da yazılmış olan bir aşk hikayesidir. Pers Kralı Hüsrev ve Prenses Şirin’i anlatan bu hikaye, ölümsüzdür ve çok sevilmektedir. Film içerisinde film olarak ele alınan ‘Şirin’de, bu hikaye filme çekilmiş ve bir sinemada gösterilmektedir. Ancak biz seyirci olarak filmi hiç görmeyiz; tek gördüğümüz ise, filmi izleyen kadınlar ve onların tepkileridir. Kimi zaman ağlayan, kimi zaman da kahkahalara boğulan kadınlara bakarak, Hüsrev ve Şirin’in hikayesini öğrenmiş oluruz.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Simurg. profil resmi
Simurg.
“…Benim hikayemi dinliyor ve ağlıyorsunuz. Gözyaşlarının arasından gözlerinizi görüyorum. O gözyaşlarını, ben, Şirin için mi döküyorsunuz? Yoksa her birinizin içinde saklı olan Şirin için mi?…”
7
27 gün önce
merk profil resmi
merk
Kesinlikle çok farklı bir film deneyimi. Sıkılacağınızı düşünebilirsiniz ama çok yönlü bir sinema keyfi sunuyor. Bir yandan muhteşem Farsça tınısıyla hikayeyi dinliyor, bir yandan filmin görsel yanını İran'ın önemli kadın oyuncularının yüzünden takip ediyorsunuz... Çok güzel...
0
1 yıldan fazla önce
eda profil resmi
eda
sinema salonunda Şirin ile Ferhatı konu alan filmi izleyen bir salon dolusu mendebur açılıp saçılmayı an be an bekleyen süsünden püpüsünden geçilmeyen İran kadınlarının filmi izlerken ki ifadelerini izliyoruz.Evet İran insanından bir kerede daha kucak dolusu nefret ettim.O tırnaklarınız kopsun emi.
0
2 yıldan fazla önce

Shirin filmini beğenenler

Shirin filmini içeren raflar

Shirin filmi hakkında ilgi çekici içerikler