Si shi qing chun (Flavors of Youth) (2018)

Si shi qing chun (2018)Flavors of Youth

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Anime, Animasyon, Huzur
Dil
Mandarin
Ülke
Çin
Süre
74 dakika
21
0
48
20
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Uzun süre Netflix yapımı diye izlemediğim animeydi. Az önce bitirdim. Yine, öylesine, güzel değilse kapatırım diye açmıştım ama ilk hikayenin şiirsel anlatımı içine çekince, tamamını izledim. İlk hikaye dışında çok çok müthiş diyemesem de beni kazandı. Olmuş bir iş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Çin'in 3 farklı şehrinde 3 farklı hikayeyle bize kapılarını açan samimi ,nostaljik şiirsel bir anime 😍
error_outline
2 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
İlk hikayenin çizgileri harikaydı. İkinciyi sevmedim. Üçüncü güzeldi.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
SuaY profil fotoğrafı
SuaY
Çok sıcak, nostalji bir anime olmuş. 3 evreyi de (çocukluk, aile, aşk) hakkıyla yansıtmışlar. İlki 'Pirinç Erişteleri' benim için biraz farklı, özel oldu. Dostoyevski'nin de dediği gibi 'Şunu bilin ki, hayatımızda en yüce, en güçlü ve faydalı dayanağımız ana baba evinden kalma hatıralarımızdır.'
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine @Philosophy 
Sizi çocukluğunuza götürecek bu güzelliği mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Çok güzeldi @Philosophy çok teşekkürler :)
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Pirinç Erişteleri, Ufak Bir Defile, Şangay'da Aşk isimli üç hikâyeden oluşan, kendi içinizde konuşuyor, gözlemlemeyi seviyorsanız kendinizi bulabileceğiniz bir anime... İlk hikâye bana çocukluğumda mahallemize, sokağımıza gelen "Uğur Dondurmacıyı" hatırlattı. Sesini duyunca mahalledeki çocuklarla tozu dumana katarak dondurma almaya koştururduk. Sonra Uğur amca vefat etmişti. Oğlu devralmıştı ama farklı bir yere taşınıdığımız için göremez olmuştum. Devam ediyormuydu da bilmiyordum. Aradan yıllar geçtikten sonra tesadüfen oturduğumuz yerde o dondurma arabasını evimizin önünde görünce ne çok sevinmiştim. Belki o ses, dondurmanın tadı aynı değildi ama hatırlattığı o çocukluk anıları, koşturuşu, mutluluğu yetmişti. İkinci hikâyeyi teğet geçip üçüncüye gelirsem ah o 90'lı yıllarda kaset çalarlara kaydettiğimiz şarkılar, seslerimizi hatırlattı desem çok geri gitmiş olmam sanırım. Zaman hiçbir şekilde geri alınmıyor ama unutmak bir o kadar basitken bir an da olsa hatılayabilmek, tebessüm edebilmek bir o kadar güzel... Mutlaka izleyin.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce