Sessiz tepe (Silent Hill) (2006) afişi

Sessiz tepe (2006)
Silent Hill

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Korkutan, Karanlık
Yönetmen
Ülke
Kanada
Süresi
125 dakika
Arcadia Bir çocuğun gizemli hastalığı. Çaresiz bir anne. Terk edilmiş bir kasaba. Genç bir anne olan Rose (Radha Mitchell) kızı Sharon'ın gizemli hastalığına çare bulmak istemektedir. Psikiyatrik tedaviyi reddeden Rose kızıyla birlikte, kızının rüyasında sürekli olarak tekrarladığı kasabaya, SILENT HILL'e doğru yola çıkar. Kocası Christopher'ın (Sean Bean) karşı çıkmasına rağmen Rose, kızının gizemli hastalığının tedavisinin bu gizemli kasabada olduğuna inanmaktadır. Anne kız kasabaya yaklaşırlarken karşılarına bir gölge çıkar ve Rose arabanın kontrolünü kaybeder. Kendine geldiğinde Sharon arabada yoktur. Rose kızını çaresiz bir biçimde ararken karşısına bir polis (Laurie Holden) çıkar ve onunla birlikte kızını bulmak için Silent Hill'e gider. Rose Silent Hill'in çıkan büyük bir yangından sonra terkedilmiş olduğunu keşfeder. Kasabanın her yanı sisle kaplıdır ve birden Rose'un etrafını gölgeler sarmaya başlar. Rose bu gizemli kasabada kızını ararken kızının kaybolmasının aslında çok büyük şeytani bir planın parçası olduğunu keşfeder.

Yorumlar

rejm profil resmi
rejm
ı ıh, sevmedim.
6 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Oynadığım korku oyunları içinde en fazla kalp spazmı geçirdiğim oyun serisinin filmi olsa da oyundaki o korku ve gerilim filmde daha asgari düzeyde kalmış. Yine de film olarak kendi türü içinde kalitesini görmezlikten gelmek olmaz.
neredeyse 2 yıl önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Kendisi benim için kült nitelikte bi korku filmidir. Ailecek hemşirelerin hastasıyız.
2 yıl önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
korkunç değil ama güzel fakat sonuna anlam veremedim neden öyle oldu ne yani öldüler mi yada yeni bir boyuttalar mı anlayamadım :/
neredeyse 3 yıl önce
neway profil resmi
neway
Filmin 80'ler sonu 90'lar yapımı olduğu söylense daha çok beğenirdim sanırım. 2006 yapımı bir film için çok da güzel bulduğumu söyleyemeyeceğim ama izlenir mi? izlenir.
3 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Oyun serisini gece karanlıkta oynayıp az korkmadım :) keşke filmde oyunları kadar korkutsaydı :)
3 yıldan fazla önce

Silent Hill filmini beğenenler

Silent Hill filmi hakkında ilgi çekici içerikler