Sinav (2006) afişi

Sinav (2006)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
120 dakika
.SimS. ÖSS için hazırlanan binlerce öğrenciden birkaçı olan Gamze, Uluç, Kaan, Mert ve Sinan isimli beş genç ailelerini ve çevrelerini başarısızlığa uğratacakları korkusuyla bir çıkış yolu aramaktadırlar. Notlarını normal yollardan yükseltemeyeceğini anlayan gençler lise başarı puanlarını yükseltmek için sınav sorularını çalmaya karar verirler. Bu sayede bu dertten kurtulan öğrenciler sıra ÖSS'ye geldiğinde aynı başarıyı gösterebilecekler midir? Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı Sınav'ın başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Yağmur Atacan, Rüya Önal gibi genç isimlerin yanında Hümeyra, Altan Erkekli, Güven Kıraç gibi usta isimler de yer alıyor.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bir filmdi. Zamanındaki ÖSS sınavını eleştiriyor. Tabi bunca zaman içinde düzelmek yerine iyice saçma bir hal aldı sınav sistemi. Filmde bikaç abartı ve absürt vardı fakat genel olarak güzeldi Van-Damme'ı görmek de sürpriz oldu isimlere bakmamıştım daha önce. Onun yanında müzikler çok başarılıydı. 7,5/10
0
neredeyse 3 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
sınav filmi üniversite öss sorununu hem lise hem üniversite sınavı arasında bocalayan gençleri ve sistemi mizahi bir dille çok güzel eleştirmişti ülkemiz açısından ..çok kaliteli bir film diyemesekte boş kötü bir film asla değil .. van damme ve okan bayülgende renk katmıştı .. -sistem size belden aşağı vuruyorsa sizde ona belden aşağı vuracaksınız..

-düşünsenize..8 yıl ilköğretim 3 yılda lise eder 11 yıl.11 yıl boyunca bu çocuklara neden hiç dostoyevski okutmazlar düşündünüz mü?
bir şeylere uyanmasınlar diye!!
1
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
bu filmi izlediğimde lise son sınıftaydım. tam zamanına denk gelmişti; bizi bekleyen üniversite sınavı vardı. o zamanlar derdimizi nasıl güzel anlatmıştı bu film. rahatlamıştım biraz, eğlenmiştim
1
3 yıl önce
iremd profil resmi
iremd
Orta halli,fakat büyük derdi anlatıyor,dikkate alınsaymış keşke bu film
0
3 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Tavsiye etmiyorum..
0
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film ülkemizde ki bir derdi anlatıyor tabi farklı bir açıyla . orta halli bir yapım olmuş .
0
3 yıldan fazla önce

Sinav filmini beğenenler

Sinav filmi hakkında ilgi çekici içerikler