Sivas (2014) afişi

Sivas (2014)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
97 dakika
Sekyazar Aslan'ın yaşadığı köydeki tek gündeliği okula gitmek ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ibarettir; en büyük derdiyse aynı sınıfta okuduğu Ayşe'ye olan aşkıdır. Bir gün yaşadıkları yerde bir hayli popüler olan köpek dövüşlerinden birine denk gelen Aslan, burada dövüşü kaybeden ve yaralanıp yere yığılan Sivas adında terk edilmiş kangal köpeğiyle karşılaşır. Bu karşılaşma o andan itibaren yaşayacağı hayatı etkileyecek en önemli dönüm noktalarından biri olur.

Yorumlar

Simurg. profil resmi
Simurg.
Köpek dövüştürdükleri sahneler çok rahatsız ediciydi onun dışında filmi sevdim mi sevmedim mi karar veremedim.
6
4 ay önce
merveglldg profil resmi
merveglldg
Güzel bir film. Toplum önünde yoksayılan abinin aksine çocukça hisleriyle kendi başrolünü yazan aslanın naif hikayesi.
1
1 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
On numara bir filmdi. Yine arada sırada güzelce çekilen çağdaş Türk sinemasının bilinmeyen ve izlenmeyen filmi oldu. Bu film hak ettiği seyirci sayısına yıllarca sürecek bir izlenme ile ulaşacaktır.
1
1 yıl önce
ysfhrmn profil resmi
ysfhrmn
KEŞKE HERKES FIRSAT BULUP İZLESE
2
3 yıl önce
LadyMacbeth profil resmi
LadyMacbeth
SIVAS: Aslan'in dunyasini onun goz hizasindan, omzunun ustunden arkadasca bize sunuyor Kaan Mujdeci. Sinemanin iki zorlu unsuru amator oyuncular (daha da zoru cocuk amator oyuncular) ve hayvanlarla cekiyor filmi, ustelik de bir suru koreografi gerektiren sahnelerle birlikte. Daha da guzeli, bunlarin hepsini ilk filminde yapiyor ve ustaca altindan kalkiyor. Neticede oyle samimi, oyle dogal bir film cikiyor ki ortaya... Insan filmin tasra atmosferli evrensel temasindan bile kopup seyre daliyor oylece. Birakiyor kendini filme... Yalnizca izliyor...
Not: Filmi bu kadar icsellestirmis olmamda Yozgat'li olmamin payi nedir bilemem ama, bir Yozgat'li olarak emin oldugum sey, bu filmin mutlak bir "icerden bakis" filmi oldugudur. Tasraya oyle uzaktan temasi olan birinin asla yapamayacagi turden.
0
3 yıl önce

Sivas filmini beğenenler

Sivas filmi hakkında ilgi çekici içerikler