Snowden (2016)

Snowden (2016)

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
134 dakika
100
3
264
115
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Gerçekten iyi bir insanın yapabileceği ancak herkesin cesaret edemeyeceği bir şeye cesaret eden Edward Snowden'ın hikayesi. Temel yaşam haklarımıza müdahale edilmemeli diyerek çıktığı bu yolda o bir kahraman mı yoksa hain mi? Diye belirtilen bir kişi. Sisteme baş kaldıran yönetimlerin korku ile halkı bastırmasına karşı olan bir ajanın yaptıkları. Bence çok ama çok iyiydi. Muhteşem bir hayat hikayesi ve büyük bir cesaret. Bu filmden önce de mutlaka Citizenfour belgeselini izleyin. Çok iyiydi. 7.5/10
error_outline
6 ay önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
fuck the system ! 10/8
error_outline
2 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Amerika'nın ipliğini pazara çıkaran cesur ajan, bilgisayar dahisi Edward Snowden. Ülkesinin siyaset anlayışı eleştirdi, dünya kamuoyuna duyurdu. Doğruları konuştu. Durum yine şaşmadı. Dokuz köyden kovuldu. Vatan haini ilan edildi. ''Obama gelince işler düzelir sandım '' diyor ya dur bakalım beklemedeyiz şimdiki gelen vatandaşla işler nasıl olacak ... Güzel film, etkiledi beni gerçek videoların konulması inandırıcılığına direk etki ediyor. Bir de şu kamerayı kapalı tutma nedenim yersiz değilmiş .
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Bettull profil fotoğrafı
Bettull
İzlerken 'Bunlar hep Amerika'nın oyunu' deme ihtiyacı hissettim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Oliver Stone'nun başarıyla perdeye yansıttığı biyografi filmi. Ne kadar gerçek orası bilinmez ama kurgusu izlemeye değerdi. Zaman akışı ve anlatım haz vericiydi. Oyunculuk da başarılı. Nicolas Cage'in konuk oyuncu olması da ayrı bi hava katmış. Ama ondan daha büyük bomba sonun da Snowde'in kendisini göstermesi. Su yüzeyine çıkan baloncukları kaçırmadığın için teşekkürler Storne
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
film bitince ilk aklıma gelen hatası, gerçek hayat hikayesi olduğunun söylenmesi. keşke söylemeselerdi de böyle şeyler filmlerde olur deyip mutlu mesut yaşasaydım. benzer içeriğe sahip bourne 5 teki yorumumda böyle bir şey varsa bilmemek daha iyi gibi bir şey söylemiştim. bu filmle bizim de başımıza geldiğini öğrenmiş bulundum. şimdiki aklım olsa izlemezdim zira bunu bilmek ayrı dert anlatabilmek ayrı dert. aslında anlatabileceğin birini bulmakta oldukça zor. zira insan haklarının önemsenmediği hatta çoğumuzun bir yerde haklarımızın yazılı olduğunu bilmediği bir dünyada yaşarken. paranoyak olan insanlar için şiddetle tavsiye etmiyorum.
error_outline
6 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Citizen Four u izlemek lazım bu filmi daha anlamlı kılmak için. Böylelikle Joseph Gordon Levitt in ne kadar iyi bir oyunculuk sergilediğini görmüş olursunuz. Gerçek hikayeye dayandığı için başlı başına etkileyici bir konusu var zaten. Biraz aksiyon, biraz heyecan, biraz da romantizm tam "Hollywoodluk" malzemeler. Haliyle böylesi bir hikayeyi kaçırmamışlar. Güzel de olmuş ama. Citizen Four da anlatılan şeyleri görmüş olduk, daha bir oturdu hikaye. Ah Amerika ah tüm dünya senin vatanın olsa, gezegenlere göz dikersin ki dikmediğin söylenemez.
error_outline
6 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Edward Snowden'ın hayatı hakkında daha önce bi fikrim vardı o yüzden bu filmi çok merak etmiştim. İzlerken filmin altındaki mesajları iyi düşünmek gerekiyor. Gayet güzeldi film. Hain mi kahraman mı siz karar verin ama bence yaptığı şey cesaret isteyen ve gerçekten iyi bir insanın yapabileceği bir iş.
error_outline
6 yıldan fazla önce