Kar Küreyici (Snowpiercer) (2013)

Kar Küreyici (2013)
Snowpiercer

Puan Like 8.1 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
126 dakika
Pedro In a future where a failed global-warming experiment kills off most life on the planet, a class system evolves aboard the Snowpiercer, a train that travels around the globe via a perpetual-motion engine.

Yorumlar

Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Bütün dünyanın bir trene sığdırılma hikayesi. Bu dünyada çirkin ne varsa bu trende de var. Hatta belki daha fazlası ya da gizli olmayan alalade olanı.. Ben sıkılmadım ama filmin biraz ağır işlediği de bir gerçek. Bazı sahneler çok çarpıcıydı, baya etkilendim. İzlenebilir, klişelerin dışına çıkmış, eleştirel bir film
1 ay önce
Ciel profil resmi
Ciel
Cok basarili ve insani dusunduren bir film tavsiye ederimm👍
6 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Küresel ısınma sonucu dünya yok olma tehlikesi altındadır insanlar bir hayat trenine biner ve sınıflar oluşur e sınıf varsa devrimci de vardır buraya kadar her şey çok iyiydi ama finalde gözümden kan geldi şöyle ki yine de seyir keyfi yüksek bir filmdi izlenebilir
1 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Enteresan sahneleriyle mükemmel bir film.İzleyebileceğimiz en iyi sistem eleştirili filmlerden bence.Sınıf ayrımını güzel anlatmışlar.Filmin sonu ayrıca iyiydi(yorumlarda sonuyla ilgili olumsuz eleştiriler var)çok çok başarılı,izlemek isteyenler bekletmeyin.gönülden iyi seyirler:)
1 yıldan fazla önce
Ned profil resmi
Ned
1 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
so it is.
2 yıl önce
rabitt profil resmi
rabitt
beğenmedim , sıkıcıydı song kang ho hatrına sonuna kadar zor dayanabildim.
2 yıldan fazla önce
Emrex profil resmi
Emrex
Sürekli filmi durdurup kaç dakika kaldığına baktım. Olmamış ya. Sonunda eee bu mu yani diyebildim sadece
neredeyse 3 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
Filmi çok beğendim. Kesinlikle izlenmeli.
Yalnız tren in içini dünyanın içi gibi düşünün yeter bir sürü dersi bünyesinde barındıran ve iyinin kötüye kötünün iyiye ve hepsinin yaşanmasının zorunlu olduğunu ince çizgileriyle anlatmış. Sonunu görünce kimin haklı olduğuna karar veremedim. Sadece yapılması gerektiğini anladım.
3 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
fazla miktarda mantık hatası bulunduran film.
3 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Enteresan, ama dünya bu işte dedirtiyor. Chris Evans muhteşem...
3 yıldan fazla önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Günümüz toplumsal düzenin uyarlaması olan bir film. Toplumsal tabakalar tren vagonlarına benzetilerek aktarılmış. Film baştan sona trende geçiyor ama bu durum sıkmıyor. Sürekli bir aksiyon mevcut fakat kurgusal açıdan çok fazla eksiklikler var. Filmin sonu pek tatmin etmiyor ama konusu itibariyle sonuçtan ziyade sosyal mesaj vermeye çalışılmış. Film sonunu da güzel bağlasalarmış dadından yenmezmiş.
Beklenti çok fazlaydı tam olarak karşıladığını söyleyemem.
3 yıldan fazla önce
mence profil resmi
mence
Bir insan dünyayı bir trenle bu kadar mı güzel tarif eder ayakta alkışlıyorum
3 yıldan fazla önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
senaryo güzel ama işleyiş yetersiz kalmış daha güzel olabilirdi yürüyp gidebilirdi o kadar uğraş sonuç vs bişeyler olabilirdi iyi seyirler izleseniz çokta boşa gitmez vaktiniz :)
3 yıldan fazla önce
DedektifGadget profil resmi
DedektifGadget
Sınıf çatışmalarını çok iyi anlatan, sistem eleştirisi yapan en sağlam filmlerden biridir...
Verdiği mesajlar beni ilgilendirmezciler için yorumum ise; Konu farklı, oyunculuklar güzel. Filmi izlerken merakım hep canlı kaldı, Sürükleyici!!.1!
3 yıldan fazla önce
orbay profil resmi
orbay
farklı bir gelecek felaket olması sebebi ile mutlaka seyredilmeli
3 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Ütopya olarak filmin güzel tarafı sınıf farklılıkları, vagonların her birinde ayrı bir ihtiyaca hitap eden bir dünya kurulması ve bu sayede bir sonraki vagonda ne çıkacağına dair merak unsurunun bizi sarması. Ama mantık ve kurgu bence yorumlarda söylendiği kadar efsane, en güzel film vs vs değil. Neye göre bu kadar abartıldığını anlamıyorum. Aksiyon filmi olarak başarılı. Ayrıca filmin bir dezavantajı da kötü karakterlerin robot gibi, ruhsuz, zombivari ve salak-irreti edici olmaları. Kötü karakterler normal insan olsa olmuyor mu? Bu zorlama neden anlamış değilim. Kurguda birçok mantık hatası da var. Yinede izlenmeye değer ve güzel vakit geçirtiyor. Felsefe öğretmeni olarak ütopya-distopya dalında ortada çok kaliteli yapımlar varken buna felsefe, efsane, en iyi film felan demeyi popüler kitaplardaki new york times övgülerine benzetiyorum. İyi bir aksiyon filmi. Ötesi değil. Wilford'un insanların yönetimi ile ilgili sözleri filmde ütopya mantığına uygun tek diyaloglar zaten. Onlar da gayet yüzeysel geçilen diyaloglar.
3 yıldan fazla önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
"Le Transperceneige" isimli çizgi romanın uyarlaması olan "Snowpiercer", özünde dünya üzerindeki ekosistemi anlatan bir yapım. Küresel ısınmanın zararlarını önlemek için atmosfere 2014 yılında CW7 adı verilen bir gaz salımı yapılır. Beklenen etkinin aksine dünya yaşanılası bir yer olmaktan çıkar ve buzullarla kaplı, yaşamdan uzak bir yer haline gelir. Bu ölümcül etkiden kurtulmayı başaranlar ise Wilford'un yapmış olduğu yaşam treninde yerini alan şanslı azınlık ile trenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere arka vagona hapsedilmiş olan halktır. Arka vagon halkı için her geçen gün yaşam koşulları zorlaşır ve bu düzene dur demeye karar verirler. Böylece 17 yıllık esaret hayatına isyan eden, Curtis önderliğindeki arka vagon halkı için var olma savaşı başlar.
neredeyse 4 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Harika kurgu harika senaryo harika oyunculuklar ve muhteşem bir film. Farklılık arayanlar mutlaka izlemeli. Aksiyon bilim kurgu filmde ne ararsanız var izleyin... Sadece sonu daha iyi olabilirdi.
neredeyse 4 yıl önce
sedd1 profil resmi
sedd1
İnanılmaz bir film Chris Evans'ın başka rollerde de güzel işler yapabildiğini görmek çok etkileyici...
neredeyse 4 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Le Transperceneige isimli çizgi romandan uyarlanan Snowpiercer şimdiye kadar izlediğim Post-apokaliptik ya da distopik filmler arasındaki en iyilerden biriydi.Filmin en sevdiğim yönü ise gerçek dünyadaki sınıfların bir trende vagonlar aracılığı ile oluşturulması. Gerçek dünyadaki gibi filmde de zengin-fakir çatışması tam anlamıyla izleyiciye aktarılmış.Bence sonuna kadar izlenmesi gereken bir yapım.Aslında bu film bize en güvendiğimiz kişinin bile güvenilmez olduğunu gösteriyor.izleyin:)
neredeyse 4 yıl önce
92mali profil resmi
92mali
Son derece absürt ve ütopik bir film.Mantık hataları ve tutarsızlıklarla dolu.Tek cümle ile "Anlamsız kabuslarınız gibi.".Hayatımda hiç bir filmi yarıda bırakmadım,bunu az kalsın bırakıyodum çok zor dayandım.
4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Efsane bi kadrosu var. Bu oyuncular koreli yönetmenin elinden böyle fantastik bi kurguyla çok iyi iş çıkarmışlar.
4 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
film farlılıkta sınırları zorlamış ve kaliteli bir yapım olmuş ancak sonunu açık bırakmışlar devamı gelcekmi gelmicekse dağınbaşında kalan çocuklar çok mantıksız
4 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
OLDUKÇA ÖZGÜN BİR YAPIT. Kapitalizme iklim değişikliği penceresinden bakış ) Konu iyi işlenmiş, senaryo zaten mükemmel. Başı da, ortası da, finali de ayrı ayrı güzel. Fanlarını üzsem de; ''Açlık Oyunları''ndan çok daha özgün!
4 yıldan fazla önce
birtank profil resmi
birtank
Efektler ve senaryo şahane bence, sonu için çok beklentiye girmeyin
4 yıldan fazla önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
Güzel farklı bir kurgusu var iyi de bir film ama filme göre sonu hiç tatmin edici bitmedi açıkcası
4 yıldan fazla önce
mucahit profil resmi
mucahit
bir matrix kadar derin ama çok daha iyisi..
4 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
sci-fi sever olarak, klişelerden sıkılmışken çok iyi geldi bu film. "dünyayı yaşanmaz hale getirdikten sonra..." konulu filmlerin şimdilik en iyisi bu.
neredeyse 5 yıl önce
aLiBngl profil resmi
aLiBngl
son zamanlar en yarataıcı senaryosu ve fselsefeysiyle müthiş bir filim diyip geçmek istiyorum,askiyon sahnelerine girersen filmin içinden çıkamayız
neredeyse 5 yıl önce
incidamla profil resmi
incidamla
Kurgusu efsane! Senaryo o kadar sağlam ki etkisinden kurtulamıyorsunuz. Film gibi film kısacası...
5 yıl önce
kor.baykus profil resmi
kor.baykus
Izledigim en güzel filmlerden biri
5 yıldan fazla önce
Pedro profil resmi
Pedro
one of the best movies of this century ( so far )
5 yıldan fazla önce

Snowpiercer filmini beğenenler

Snowpiercer filmi hakkında ilgi çekici içerikler