Sofra Sırları (2017)

Sofra Sırları (2017)

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
103 dakika
65
7
202
32
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Farklı bir konu ve içerik.Demet gene oyunculukta döktürmüş.Güzel bir film olmuş begendim.
error_outline
9 ay önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Kadının kendini yemek programında sanması direkt Compulsion filminden alınmış ama filme hiç referans verilmemiş. Onun dışında tamamen apayrı bir senaryo evet ama yine de bahsedilebilirdi. Film ortalama, Demet Evgar baya iyi. Ancak o oynardı böyle bir rolü.
error_outline
9 ay önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Demet Evgar için izledim. O olmasa benim için bomboş bir film olurdu. Onun oyunculuğu kurtardı filmi. Senaryo çok durgun ve kasvetliydi. Bu tür filmler de beni çok çabuk sıkabiliyor. Demet Evgar'ın hatrına atmadım kırmızı listeye.
error_outline
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
İçerisindeki bolca mantık hatasını bir kenara koyarsak sinema filminden ziyade tiyatro oyunu gibiydi. Performans filmiydi. Demet Evgar dışında onun rolünü başkası bu kadar iyi oynar mıydı bilemedim...
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Mantarlı mantııı...Allah'ım beni burdan bile yakaladı film ☺gerçekten çok güzel başladı, aktı gitti ...Demet ahhh Demeeet rolünün hakkını vermiş başarılı kadın...Hakikaten her sofranın muhakkak bir sırrı vardır ama gelin bir de Demet'in sofrasına buyurun...
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Demet Evgar'ın yaşayarak oynadığı film. Avlu'daki Deniz'i gördüm çokça. Çok iyi kurgu, çok iyi oyuncular. Sondaki müzik ayrı güzel. Neden bu kadar az izlenmiş? Çokk tavsiye ederim, iyi izlemeler ;)
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
kabasakal profil fotoğrafı
kabasakal
Yalnızca mutfakta kimlik kazanan bir kadın, stresini de, şefkatini de, şiddetini de mutfak üzerinden yansıtabilir. Hayatının iplerini eline aldığındaysa buyurun bakın nasıl acımasız bir hale evrilebilir. Filmin eksiği ise progresif olmayışı. Film içinde çok mikro duygu değişimleri var fakat karakterin çözümlendiği veya bir kırılma yaşadığı bir bölüm yok. Bütün bunlar filmin çok başında olup bitiyor. Sonrasında film bir ivme kazanmıyor, dolayısıyla da başarılı bir iş olmasına rağmen etkileyiciliğini kaybediyor. Bunun yanında toplum bağlamında bir yeri olduğu için bir sanat filmine göre daha az imge barındırmasını da olumlu bir durum olarak gördüm, filmin hangi tür olacağına karar veremediğini düşünenlerin aksine. Ortalama bir film, süresi de gayet uygun, beğenmeseniz bile izlediğinize pişman olmazsınız.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Türk sinemasında görmek istediğim farklı yapımlara güzel bir örnek olmuş. Klasik aptal komedi filmlerinden ötürü sinemamızdan soğumuşken böyle filmler tekrar ümitlendiriyor şahsımı. Başta Ümit Ünal'a ama bir o kadar da Demet Evgar'a tebrikler. Çok iyi bir iş çıkarmışlar. Oyunculukları ve kurguyu da özellikle beğendim.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Merveg. profil fotoğrafı
Merveg.
Ümit Ünal izlicem diye yola çıktıysan ürpermeyi göze alıp filme başlaman gerekiyor. Korku değil 'ürperti'. Bu duyguyu çok iyi yansıtan yönetmenlerden biri örneğin Nar filmini sırf bu yüzden yarıda bıraktım hala izlenmeyi bekliyor. Fakat bu film için bu durum tadında ve izlenebilir derecedeydi. Filmi çoğunluğun aksine sevenlerdenim. Bir kadın nasıl yerin dibinde hissettirilir, konuşmaya bile erindiğin bir varlık olarak görülür. Bu kısımları yansıtan güzel durumlar seçilmiş, insanı rahatsız edecek derecede. Kadının sığındığı tek limansa yemekleri, mezeleri... Olaylar ve yemek tarifleri arasındaki bağlantı güzeldi ve farklı bir dil oluşturularak yansıtılmış (yemek programı kısımları) benim çok hoşuma gitti. Demet Evgar çok çok iyiydi. Sırf onun oyunculuğu için bile izlenebilir. Filmde polisin suçluyu yakalamış olması için bariz açık noktalar varken yakalayamayışı, gaye su akyolun şarkısının dinlediği sahneler filme iyi yedirilememiş gözüme batan kısımlar oldu. Genel olarak sevdiğim bir iş.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Farklı bir film ve farklı bir tat yakalamaya çalıştıkları bir yapım olmuş. Oldukça durağan işliyor ve işlenişi biraz değişikti. Bu yüzden çok farklı görüşler olacaktır. Benim için ise vasata yakın bir film.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Hoş bir filmdi. Durağan olsa da merak ettirip izletiyor kendini. Demet Evgar da çok başarılı bence yine 7/10
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Burdaki çoğunluk yorumların aksine ben oldukça beğendim filmi. Değişik konusu enteresan bilgileriyle sıkılmadan izledim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
TheBride profil fotoğrafı
TheBride
Demet Evgar deyince aklıma direkt 1 Kadın 1 Erkek gelirdi ama bu filmde onu unutturdu ve Neslihan rolü ile Demet Evgar'ı çok başarılı buldum. Güzel, derin anlamlar içeren bir filmdi.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
FundaHiraAkkaya profil fotoğrafı
FundaHiraAkkaya
Demet Evgar bile filmi kurtaramamış :(
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Demet Evgar için izlenecek bir yapım onun dışında sıkıcı boğucu kasvetli bir film
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce