Sofra Sırları (2017)

Sofra Sırları (2017)

Puan 6.8 (18 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
103 dakika
40
5
122
39
Cenevcev profil resmi
Cenevcev
Ben bu filme 10/10 veririm, sektördeki birçok film rakibi bile olamaz bu coğrafyada. Senaryosu, akıcılığı, oyunculuğu harikaydı.
report_problem
7 ay önce
Melkor profil resmi
Melkor
Türk sinemasında görmek istediğim farklı yapımlara güzel bir örnek olmuş. Klasik aptal komedi filmlerinden ötürü sinemamızdan soğumuşken böyle filmler tekrar ümitlendiriyor şahsımı. Başta Ümit Ünal'a ama bir o kadar da Demet Evgar'a tebrikler. Çok iyi bir iş çıkarmışlar. Oyunculukları ve kurguyu da özellikle beğendim.
report_problem
7 ay önce
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
Ümit Ünal izlicem diye yola çıktıysan ürpermeyi göze alıp filme başlaman gerekiyor. Korku değil 'ürperti'. Bu duyguyu çok iyi yansıtan yönetmenlerden biri örneğin Nar filmini sırf bu yüzden yarıda bıraktım hala izlenmeyi bekliyor. Fakat bu film için bu durum tadında ve izlenebilir derecedeydi. Filmi çoğunluğun aksine sevenlerdenim. Bir kadın nasıl yerin dibinde hissettirilir, konuşmaya bile erindiğin bir varlık olarak görülür. Bu kısımları yansıtan güzel durumlar seçilmiş, insanı rahatsız edecek derecede. Kadının sığındığı tek limansa yemekleri, mezeleri... Olaylar ve yemek tarifleri arasındaki bağlantı güzeldi ve farklı bir dil oluşturularak yansıtılmış (yemek programı kısımları) benim çok hoşuma gitti. Demet Evgar çok çok iyiydi. Sırf onun oyunculuğu için bile izlenebilir. Filmde polisin suçluyu yakalamış olması için bariz açık noktalar varken yakalayamayışı, gaye su akyolun şarkısının dinlediği sahneler filme iyi yedirilememiş gözüme batan kısımlar oldu. Genel olarak sevdiğim bir iş.
report_problem
11 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Farklı bir film ve farklı bir tat yakalamaya çalıştıkları bir yapım olmuş. Oldukça durağan işliyor ve işlenişi biraz değişikti. Bu yüzden çok farklı görüşler olacaktır. Benim için ise vasata yakın bir film.
report_problem
1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hoş bir filmdi. Durağan olsa da merak ettirip izletiyor kendini. Demet Evgar da çok başarılı bence yine 7/10
report_problem
1 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Burdaki çoğunluk yorumların aksine ben oldukça beğendim filmi. Değişik konusu enteresan bilgileriyle sıkılmadan izledim.
report_problem
1 yıl önce
TheBride profil resmi
TheBride
Demet Evgar deyince aklıma direkt 1 Kadın 1 Erkek gelirdi ama bu filmde onu unutturdu ve Neslihan rolü ile Demet Evgar'ı çok başarılı buldum. Güzel, derin anlamlar içeren bir filmdi.
report_problem
1 yıldan fazla önce
FundaHiraAkkaya profil resmi
FundaHiraAkkaya
Demet Evgar bile filmi kurtaramamış :(
report_problem
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Demet Evgar için izlenecek bir yapım onun dışında sıkıcı boğucu kasvetli bir film
report_problem
1 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Sinirlerim bozuldu ama tadını sevdim.
report_problem
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
Demet Evgar'ın filmi tek başına göğüslediği; germeyi, güldürmeyi ve düşündürmeyi başaran güzel bir film.
Film öncesi yönetmen ile söyleşi yapılması, filmin hikayesinin nasıl doğduğunu öğrenmeme vesile oldu. Ümit Ünal, İngiltere'de olduğu ve ülkesine geri dönmek isteyip parasız kaldığı bir dönemde yemek yapmaya sarmış. Bir gün akşam yemeği hazırlaması gerektiğini düşünürken birden bir ampul yanmış ve bu harikanın tohumları ekilmiş. Bu nedenle kendisi otobiyografik bir film olduğunu söylüyor. Demet Evgar buna çok gülmüş. Yönetmen öyle dedi. Yemek kadın işi ya :))
Demet Evgar'ın bürünüp de altından kalkamadığı bir rol oldu mu bilemiyorum. Ben şahit olamadım. Kadın resmen kariyerinin zirvesini yaşıyor. Uzun zaman böyle gider umuyorum. Daha çok izler, daha çok sever ve daha çok büyüleniriz.
Filmin hikayesi ne kadar yüze çarpan bir gerçekçilik sunuyor olsa da Demet Evgar oynamasa bu kadar etkili olur muydu bilmiyorum. Harika bir buluşma olmuş bu nedenle. Neyse uzadı, beğendik. (Annem de çok hoştu, deyip durdu da. Onur Ünlü'den sonra anlaşılır geldi herhalde:D)
Teşekkürler İzmir Büyük Şehir Belediyesi, teşekkürler İzmir Kültürpark Yaz Sineması etkinliği... ^^
report_problem
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Film ilerledikçe mesajlar veren insanın üzerinde kaygıyı, üzüntüyü, hataları .. birçok duyguyu, nedeni barındırıyor. Sadece biraz arada kalmış bir film olmuş. Demet Evgar'ın oyunculuğu çok çok iyidi...
report_problem
1 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Karlar altındaki Mudanya çok çekiciydi. Kadın dediğin yemek yapmayı iyi bilecek. Brava...
report_problem
1 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Ne sanat ne de tür filmi olmuş. iki arada kalmis ikisinin seyircisine de yetmeyecek bir film..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
dilber34 profil resmi
dilber34
bu kadar üstün bir oyunculuk bile filmi kurtarmaya yetmemiş..
report_problem
2 yıl önce