Solino (2002) afişi

Solino (2002)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
124 dakika
gamzedelen Fatih Akın, bu Türk kökenli Alman, dünya sinemasına popüler katkılar sunmuştur. Etnik çelişkiler, uyum sorunları karşısından hep "ideal uyum" simgesi sayılagelen ünlü yönetmenin Solino'su bu defa İtalyan bir aileyi mercek altına alıyor. Bu üçüncü uzun metrajlı filminde Akın, Gigi ve Giancarlo’nun babaları Romano ve anneleri Rosa'nın, Apulia'daki evlerini terk edip Almanya'ya taşınmaya karar verdikleri üzerine gelişen öykülerine odaklanıyor. Duisburg'un gelişmekte olan tekdüze endüstriyel kesiminde mahallenin ilk pizza dükkanını açarlar. Romano, restorant sahibi rolüne kolayca alışır fakat Rosa ülkesini özlemektedir ve özlemi yıllar geçmesine rağmen dinmek bilmez. Oğulları Gigi ve Giancarlo ise içine girdikleri yeni sosyal ortamda buldukları özgürlüğün tadını çıkarırlar. İkisi de, aynı kadına aşık olunca araları açılır ve Gigi annesiyle Solino'ya dönmeye karar verir.

Yorumlar

bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
fatih akın hayattan mutlu olmabilmenin tek şartının insanın kendi iç huzuru olduğunu, şans-sansızlık gibi kavramların mutlulukla alkası olmadığını, iki farklı kardeşin hayat hikayeleri üzerinden o kadar net vermiş ki kişisel görüşüm -filmin temposu öyle olmasa da- filmin umut dolu olması:)
0
2 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
iyisiyle kötüsüyle, doğru ve yanlışlarıyla insanları anlatan tam bir "hüzün" filmi... aksaklıkları çok olsa da sevdim...
1
neredeyse 3 yıl önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Fatih Akın!ın Masterpiece'i tartışmasız. Bu filmin benzeri çoktandır kafamdaydı neredeyse senaryo olarak. Ben olsam tıpkı böyle çekerim sanki.
0
3 yıl önce

Solino filmini beğenenler

Solino filmini izlemek isteyenler

Solino filmini içeren raflar

Solino filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön