Sommarnattens leende (Smiles of a Summer Night) (1955) afişi

Sommarnattens leende (1955)
Smiles of a Summer Night

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İsveç
Süresi
108 dakika
Nergisg Bir baba ve oğul arasındaki dünya görüşleri ziyadesi ile farklılık göstermektedir. Henrik bambaşka bir alanda eğitim almaktadır. Teoloji okumaktadır. Babası Frederik ise dul bir avukat olup oğlunun mistik algılarına tezat bir yaşam sürmektedir. Bir gün oğlu ile aşağı yukarı aynı yaşlarda olan Anne ile evlenmeye karar verir. Anne’in gençliği ve sırdaşı hizmetçisi Petra’nın çekiciliği Henrik için başka bir huzursuzluk kaynağı oluşturur. Bir gün Frederik eski sevgilisi Desiree ile buluşur. Malcolm’un gelmesi ile her şey bozguna uğrar. Desiree Frederik’i elde etmeyi aklına koymuştur. Annesinin yardımı ile hem Frederik’i hem de Malcolm’u aileleriyle birlikte kır evlerine davet etmeyi başarır. Gece yemek masası çevresinde başlar ve çiftler aşkın ve rastlantıların sonunda bir araya gelirler. Henrik babasının yeni eşi Anne ile aşkı keşfeder. Malcolm’un eşi ise kocasını kıskandırmak için Frederik’e ilgi göstermektedir ve bu ilgi iki erkeği rus ruletine kadar götürür.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Çok güzel bir romantik komedi olmuş. Absürtlüğün içerisine inanılmaz güzel diyaloglar serpiştirilmiş. Şu diyalog beni çok eğlendirdi mesela: A: Bir keresinde baban beni pencereden atmıştı. B: Pencere açık mıydı? A: Hayır kapalıydı. Bir yarbayın kafasına düştüm. O adam senin baban oldu. B: Seni camdan atan babam değil miydi? A: Değildi "o" adam senin baban oldu. Ne dediğimi duymuyor musun? Tanrım, ne çok seviyordum "O"nu ! B: Hangisini? A: Elbette beni camdan atanı sevmiştim. Diğeri aptaldı... Bir de Kont'un " Sana kendi tarzımda sadık kalacağım." cümlesi aklımda kalanlardan:) Şiddetle tavsiye ediyorum, şimdikiler gibi içi boş romantizm yok. Mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksıız.
2
1 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
vay arkadaş, böylesine geyik bir hikayeye bile milyon anlam yüklemiş. insan evladına -özellikle erkeklere- geçirmiş de geçirmiş. asıl ilginç olanı, erkek bakış açısıyla çekilmesine rağmen her iki taraf içinde çok sağlam saptamalar yapması. ve hatta -finale giden yolda öyle gözükmese de ve bu nedenle tepki çekme riski yüksek olsa da- kadını bir hayli üste çıkarmış. bildiğin şaheser olmuş böyle bir konu üzerine.
3
2 yıldan fazla önce

Sommarnattens leende filmini beğenenler

Sommarnattens leende filmi hakkında ilgi çekici içerikler