Metalin sesi (Sound of Metal) (2019)

Metalin sesi (2019)Sound of Metal

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
120 dakika
66
1
111
39
zevdush profil fotoğrafı
zevdush
Tek kelimeyle ba yıl dım. Riz Ahmed'in oyunculuğuna diyecek bir şey yok zaten her zamanki gibi çok iyi. Onun oynadığı karaktere o kadar üzüldüm ki anlatamam.
error_outline
2 yıldan fazla önce
BERKKIZILAY profil fotoğrafı
BERKKIZILAY
Harika bir film. Mutlaka izleyin.
error_outline
2 yıldan fazla önce
alpercelik profil fotoğrafı
alpercelik
bol müzikli olacağını sandım ama öyle değildi biraz daha müzikal bekledim...sade iyi oynanmış,iyi çekilmiş,dramı iyi aktarmış,et satmadan gereksiz cinsellik içermeden engelli psikolojisini düşündürmesi açsından önemli bir film olmuş ama bence biraz eksikti tuzsuz,bibersiz gibi...konuya giriş çok aniden oldu ve yaşanan durumun içsel etkisi daha derinlemesine irdelenmeliydi
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
alicandan profil fotoğrafı
alicandan
Sanki bir piyanistin, parmaklarını kaybetmesi gibi
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Herşeyin bir anda anlamsız olması.. Tükenmişlik, bilinmezlik, çaresizlik bu işte.. Çok dokunaklı. Çok çok etkilendim. Herşeyiyle dört dörtlük bir film.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Müzikal bir film izleyeceğim diye beklerken, hüzünlü bir hikayeyle karşılaştığım, Riz Ahmed'in oyunculuğunu epey beğendiğim Amazon Original yapımı, Oscar adayı olmuş film.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Tek kelimeyle harika bir filmdi! İnsanın içine işleyerek sürükleyerek, o süreci hissettirerek, dokunarak izletiyor. Ses kurgusu, işleyişini izlediğinizde o hissi daha iyi anlayabilirsiniz. Hayran kaldım. Karakter ile bütünleşiyor, insanın içine empati çöküveriyor, yerleşiveriyor. Riz Ahmed, oyunculuğu bu yüzden etkileyiciydi. İzlerken arka planda hazırlık sürecini şöyle böyle hazırlanmıştır diye hayal ettim. Öyle bir etki bıraktı. Her ne kadar Amerikan İşaret Dili olsa da işaret diline ilginiz varsa da izlemenizi öneririm.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
duyu kayıplarına odaklanan işler epey ilgimi çekiyor. örnek vermem gerekirse ewan mcgregor başrollü perfect sense filmi, saramago'nun körlük şaheseri, akabinde 2008'de sinemaya uyarlanan blindness filmi ve asla unutamayacağım gayrettepe metro girişinden ulaşılabilen karanlıkta diyalog aktivitesi.

günlerimizi kendimize yoktan problemler yaratarak sürdürdüğümüz halihazırda zor olan bu hayat mecrasında elimizdekilerin değerini bilmeyi tekrar hatırlatan bu farkındalık artırıcı filmi inanılmaz beğendim.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Hiçbir şekilde film hakkında bilgi sahibi olmamanın nimetlerinden biri oldu bu film zevk alarak, beğenerek, ağır ilerlemesine rağmen sıkılmayarak izledim. Ben genel anlamda başarılı ve iyi buldum filmi. Alttan verilen anlamlı mesajlar da cabası. Güzeldi.
error_outline
3 yıldan fazla önce
scrscream profil fotoğrafı
scrscream
Benim için harika bir filmdi. Ben de zamanla işitme kaybı yaşadığım için(onun kadar ileri seviye değil) kendimi Ruben karekteri olarak gördüm bir anda. İzlerken kulaklıkla izlemenizi tavsiye ederim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Sağır olan bir müzisyenin yaşadıklarını anlatan film ses tasarımı ile aklımı aldı. Yavaş ilerleyenyapım bunu karakterin yaşadığı süreçleri bize yansıtmak için dahice kullananılmış. Film sadece işitsel bir rahatsızlığın sürecini değil aynı zamanda başrolün içsel yolculuğunu da gayet iyi veriyor.
error_outline
3 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Film, metal müzik sahneleri ile kısa bir giriş yapıp sonrasında tahmin ettiğimden çok başka bir şekle büründü. Yapımın büyük bölümü metal müzik ve konser havasından çok farklı bir yerde geçiyor ve ağırlıklı drama içeren bir yapım olarak ilerliyor. Açıkçası benim beklentim müziğin doyuruculuğu ve yer yer konserlerin temposu ile büyülenmekti ancak öyle olmadı bu yüzden şaşırdım ancak filmi çok beğendim. Başı ve sonu olan, gayet tutarlı, Riz Ahmed'in iyi oyunculuğunu içeren ağır tempolu, akıcı bir film.
error_outline
3 yıldan fazla önce