Örümcek-Adam: Eve Dönüs (Spider-Man: Homecoming) (2017) afişi

Örümcek-Adam: Eve Dönüs (2017)
Spider-Man: Homecoming

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.3 / 44 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
133 dakika
fyourdreams Civil War'daki olaylardan sonra yaşadığı yere dönen Örümcek Adam Peter Parker'ın okul odaklı hikayesini anlatan ve Marvel Studios adı altında çıkan ilk solo Örümcek Adam filmidir.

Yorumlar

MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
6-12 yaş arası için uygun
0
1 ay önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Sadece 30 dakika katlanabildim. Çocuk filmi diyenlere aynen katılıyorum. Şimdiki bebelere sevimli geldi mi bilmem ama ben bu peter'ı hiç sevmedim. DC nolur sen bu marvel'e uyma bari Superman sağlam kalsın...
2
2 ay önce
burcst profil resmi
burcst
Spiderman en sevdiğim karakterlerden ama bu komik,şapşik,liseli spiderman hoşuma gitmedi. Komedisi güzel ama spiderman olup da komik olması..Çok gömmek istemiyorum ama eski spidermanleri açıp izleyesim geldi, o kadar sinir oldum :):) buna benzer bi tane daha vardı, onu da aynı sebeple izlememiştim.Adı neydi,adını bile unutmuşum bak o kadar yani :)
10
2 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Alıştığımız Parker ile alakasız olmuş olsa da gümbür gümbür gelmiş diyebilirim yeni karakter ve özellikleri... Öyle çok aşırı görsel bir beklentim yoktu. Bence gayet harika bir başlangıç filmi olmuş. Dozunda her şey. Karakter gerçekten çok sempatik. Tamamen macera odaklı oluşu da güzel olmuş. Sıkılmadım şahsen. Marvel hayranı biri olarak çıtayı çok yüksek de tutmadım. Tam beklediğim gibi çok güzel bir başlangıç filmiydi. Mutlaka izleyin derim. Evet çok geç izledim bu bana yakışmadı ama neyse.
5
3 ay önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
Bilmiyorum erken mi davrandım ama 45.dakika da dayanamayıp kapattım . 2017 daha başka daha güzel efektlerle sahneler le çekilir diye düşünürken film bana çok çocuksu geldi 10-14 yaş a göre gibi geldi sevmedim bunu da inanılmaz örümcek adam serisi gibi
2
3 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Filmin ismini ERGEN SIPAYDİ yapsalarmış daha iyi olurmuş bence. Tam anlamıyla ergen bir spiderman le karşı karşıyayız çünkü. Ironman rehberliğinde ergenlikten çıkıp çıkamayacağını ilerleyen filmlerde daha net görücez bakalım. Hikayesi tamamen değiştirilmiş bir seriye göre bence iyi iş çıkarmışlar. Tabi ilk serinin yeri ayrı. Bazı benzer noktalar da var zaten iki seri arasında. Eski filmlerden bir kaç sahne gözlerimin önünde canlandı izlerken. Oyunculuklar da bence iyiydi. Robert Downey zaten sevdiğim bir oyuncu. Ironman karakteri de bence en başarılı karakterlerinden biri. Tom Holand da yeni ergen sıpaydimiz için hiç de fena bir seçim olmamış. Birdman filminden de tanıdığımız Michael Keaton'ı yine benzer bir karakterle görüyoruz ve bence o da harika bir iş çıkarmış. Özetle iyi vakit geçireceğiniz, aksiyon ve eğlence dolu klasik bir Marvel filmi daha. Ben beğendim size de tavsiye ederim :)
6
3 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bir Spider Man filmi olmuş önceki başarısız yapımın üstüne çok iyi geldi gerçekten. Yine her Marvel filmi gibi aksiyon ve komedi yönü oldukça başarılıydı. Bence süresi birazcık uzun bu film için ama yine de sıktığı söylenemez insanı. Captain America'nın eğitici videoları da oldukça keyiflidi söylemeden geçemicem :) Umarım bu serinin devamını ve Avengers'ın içinde yer alan Spider-Man'i daha çok görürüz :)
11
3 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
En şapşal ve en teknolojik Spider la karşı karşıyayız arkadaşlar :D Yerim ya çok tatlı bi Peter olmuş bu. Bazıları hiç sevmemiş ama ben çok sevdim <3 İzlerken çok eğlendim. Ayrıca bi süper kahraman filmine göre epey realistti. Beğenmeyenler de bu yüzden beğenmemiş zaten. Bence olması gereken buydu. Sonuçta 15 yaşındaki bi çocuk karşımızdaki. Bunu düşünerek izleyin ve diğer Peterlarla karşılaştırmayın. Bırakın film sizi eğlendirsin. İşte o zaman beğeneceksiniz :)
8
4 ay önce
raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
Tobey i çok sevsemde tom holland örümcek adam karakterine en çok yakıştırdığım oyuncu oldu,iyi seçim olmuş.Yenilmezler de iron man le diyalogları çok tatlıydı,bu filmde ikisini daha çok görürüz sanmıştım ama 3 kısa sahnede felan robert downey var.izlenilir kötü değil ama güzelim seriyi çerezlik filme çevirmişler:(
5
4 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Mahallemizin dost canlısı kahramanı örümcek adam yuvasına geri dönmesiyle beraber marvel sinema evrenindeki ilk solo filmine de kavuşmuş oldu. Film kesinlikle çok eğlenceli olmuş. Her dakikası yüzde bir tebessüm oluşturuyor. Zaten bir örümcek adam filmide böyle olmalı bence. Tom Holland hem Peter Parker olarak hem de örümcek adam olarak role çok yakışıyor ve karakteri çok iyi yansıtıyor.Diğer örümcek adam filmlerinde bunun eksikliğini çok hissetmiştik. Sonunda gerçek bir örümcek adam izlemek benim açımdan çok keyif verici oldu. Film çok iyi ve çok eğlenceli bir örümcek adamın yanısıra ayakları yere sağlam basan çok iyi bir de kötü adam izlettiriyor. Michael Keaton bu konuda şahane bir oyunculuk çıkarmış. Filmin kesinlikle ergen ya da çocuk filmi olduğunu düşünmemekle beraber 7'den 70'e herkesin keyif alabileceği bir film olduğunu düşünüyorum. Örümcek adamımızın marvel sinema evreninde yeni bir karakter olduğunu dolayısıyla çömezlikler yaşamasının da doğal olduğunu düşünüyorum. Her filmi kendi evreni içerisinde değerlendirmek gerektiğine inanıyorum. Puan 8
2
5 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir--------> demir adamın sahneleri tahminimden azdı. pepper potts u kısacıkta olsa görmek iyiydi. harold hogan karakterini eskisi gibi tavırlarla görmekte hoşuma gitti. beklediğimden daha durağan geçti fakat durağanlığın etkin kullanıldığını düşünüyorum. vulture karakterinin yaptıklarını, zevk aldığı için yaptığı daha çok vurgulanmalıydı. lüks yaşamak ve liz in peter ın okulunda okuması için yaptığını düşünmek bana yetersiz geldi. bazı sahnelerde zevk aldığı keaton un yüzünden okunabiliyordu, hareketlerine daha fazla yansıtılmalıydı bence. daha çok hareketli sahne olmalıydı. lanse ederken en sportif örümcek adam olduğu heryerde belirtildi fakat hareketli sahneler açısından diğerlerinden pek farkı olduğunu düşünmüyorum. örümcek hislerinin yokluğu gözüme çarptı. inşallah hisleri gelir, kıyafete yüklenirse örümcek adam olmaktan çıkar gibi geliyor. genel itibariyle beklentimi karşılayan bir film olmuş.
3
6 ay önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Çizgi romana göre yapılmış film olması ilgi çekici oldu. Sanki bir şeyler eksik gibiydi. 6/10
1
6 ay önce
hayyam profil resmi
hayyam
eglenceli güzel di...
0
6 ay önce
KerseL profil resmi
KerseL
Öncelikle Spidey'e evine hoşgeldin diyerek başlayalım.Birçok yerde denildiği gibi ''en iyi Spider-Man filmi'' değildi bana göre ama kötüde değildi.
Peter'ın hem lise hayatı hem süper kahraman hayatında ki dengeyi iyi kurmuşlar ve bunda rolün hakkından başarıyla gelen Tom Holland'ın katkısı oldukça fazla.
Gerek aksiyonuyla gerek mizahıyla yeterli bir başlangıç filmi olmuş.
5
6 ay önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Bu kadar sık reboot edilen bir film çok büyük risk taşır bana soracak olursanız. Çünkü karakterler kurgu filmin dokusu oyuncular yani film hakkındaki herşey kıyaslamaya ve eleştriye açıktır. Ancak bu işin altından güzel kalkılmış gibi duruyor. Her ne kadar çocuk filmi tadında da olsa hatta her ne kadar Peter Parker'ın ergenlik sancılarını içinde barındırsa da genel hatlar itibariyle eğlenceli bir filmdi. Spider-man'in o aslında orjinalinde bildiğimiz aksiyon komedi tarafı güzel yansıtılmıştı. Hatta karakterler politik olarak hintli veya siyahi olarak orjinaliyle çelişen bir profil çizse de en doğru spider-man filmiydi. Son olarak tabi ki düşük beklentiyle gitmemin de filmi beğenmem de etkisi olabilir
1
6 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Eğlenceli bir film olmuş mizah yönüde güzeldi
5
6 ay önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Bir Marvel hayranı olarak ben pek beğenmedim. En geride kalan MCU filmleri arasına koyarım. Teenager filmi olmuş, onlar açısından belki daha tolere edilebilirdir bilemiyorum ama ben teraziye koyduğumda olmamış diyorum. Belli ki bu örümcek çocuk daha pişecek, henüz örümcek adamlığa terfi etmiş değil. Neyse, sanıyorum Infinity War'a kadar biraz daha büyümüş olur Petercık.

Artılar: Cameo'lar, Spidey kostümü, Tony Stark/Ironman'in varlığı, ergen işi olsa da bazı esprileri

Eksiler: Sönük aksiyon, Spiderman'den bekleyeceğiniz akrobasi ve tekme-yumruk yok, yeterince iyi olmayan storyline, vasat kötü karakterler (zaten lore'da da vasat kötüler Vulture ile Shocker)
3
7 ay önce
sertbugra profil resmi
sertbugra
Çok farklı bir Örümcek Adam... Hepimizin gönlünde ilk 3 seride ki örümcek adamın yeri ayrıdır tabi ki fakat bu seride kendini sevdirecek gibi duruyor.Komik ve eğlenceliydi kısacası güzeldi. Bu arada final kısımlarında birçok kişi klişe bir durum bekleyebilir hadi getirsene kostümü tarzı ama beklemeyin. Şahsen ben bekledim, hayal kırıklığına uğradım mı ? Hayır. Farklı olması güzeldi. Onun haricinde biz ettik siz etmeyin after credits'i beklemeyin Trolleniyorsunuz...
2
7 ay önce
fyourdreams profil resmi
fyourdreams
Çocukluğumdan beri Örümcek-Adam'ın hayranı olduğum için ne çıksa izlerim. Kötü olsa bile en azından filmini izleyebildiğim için sevinirim. Ama bu film için öyle bir mazeretim yok, çünkü çok beğendim. Gözümüzün bebeği Tom Holland Civil War'dan da güzel bir performansla yardırmış bence. Bu filmden önce belki eğreti durur diyordum ancak rolüne yakışmış. Hem Peter Parker hem de Örümcek-Adam olarak çok iyiydi. Sonunda Marvel'ın eli değdiği için MCU bağlantıları olsun, Tony, Happy olsun bayağı coşturdu. Çoğu kişinin dediği gibi Loki ve dizileri de sayarsak Kingpin'den sonra gerçekten neyin peşinde olduğu ve neden bu işe giriştiği belli olan bir kötü adam olarak Vulture'ı görmek de beni oldukça tatmin etti. Filmin görsel efektlerinin de çok hoşuma gittiğini söylemeden geçemeyeceğim :3 .
Kendim de ergen olduğum için canım Peter'ın yerine kendimi koyabiliyorum ve bu yüzden filmi bir tık daha fazla sevdim diyebilirim.
Peter'ın 'sağ kolu' Ned'de çok hoş bir karakter olmuş dsfdsg. Filmin tek sevmediğim yanı O ne öyle be -_-. Önceki filmlerden farklı olarak orijin hikayesi değil ancak orijin hikayesiymiş gibi de hissettiriyor. Bana göre de diğer Örümcek-Adam filmlerinden kesinlikle çok çok daha iyi. Eğer Spidey'i seviyorsanız ve Marvel hayranıysanız gidin izleyin derim ^^.
3
7 ay önce
untildawn profil resmi
untildawn
Andrew Garfield'siz Peter Parker çekilmiyor cidden. 6/10
2
7 ay önce
cabir profil resmi
cabir
Marvel en iyi yaptığı şeyi yine yapmış ve eğlenceli bir film olmuş. Film boyunca Spiderman Peter Parker dengesini korumuşlar. Diğer filmlere göre Peter Parker ın günlük hayatına önem vermeleri hoşuma gitti. Oldukça iyi, orta seviye aksiyonlu ve eğlenceli film. (not: sonuna kadar bekleyip After credits sahnesini izleyenlere selam olsun, Sabır önemli :D )
6
7 ay önce

Spider-Man: Homecoming filmini beğenenler

Spider-Man: Homecoming filmini içeren raflar

Spider-Man: Homecoming filmi hakkında ilgi çekici içerikler