Spotlight (2015)

Spotlight (2015)

Puan 8.1 (24 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
129 dakika
334
7
751
275
eskon profil resmi
eskon
Sakin... Derdini acele etmeden, sade anlatıyor. Sessiz, bağırmayan bir başyapıt. Bir gazetecilik filmi.
report_problem
21 gün önce
Lioness profil resmi
Lioness
Kan donduran cinsten, sakin bir film ama sinirleriniz geriliyo...
report_problem
7 ay önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Boston da kilisiledeki papazarın çocukları taciz etmelerine dair haber yapan ekip Spotlight.
report_problem
9 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Çarpıcı bir film. Pedeofili gerçeğini cesurca ortaya çıkarmışlar. Din ve Pedeofilinin bu kadar iç içe olması insanı gerçekten üzüyor. Yazık.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Ocean. profil resmi
Ocean.
Konu odaklı.İzletiyor kendini.Görünmesi istenmeyen gerçekleri gösteriyor.Cesaret isteyen bir film.Tavsiye ederim
report_problem
2 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Film boyunca dönen "gerçek"olaylardan ötürü bir süre konuşamadım. Sonunda ise yaşanan korkunç şeylerden sonra taş kesilmemek mümkün bile değil zaten.
Filmde anlıyoruz ki gözümüze sokulan şey aslen kilise değil,mevzu sistem.. Dünyanın her yerinde dönen o iğrenç sistem. Aldığı ödülü sonuna kadar hak eden bir film..
report_problem
2 yıldan fazla önce
MeKa profil resmi
MeKa
Duygu somurusunden uzak, belgesel gibi film. Kasvetli konusuna ragmen oldukca da akici.
report_problem
2 yıldan fazla önce
trevor profil resmi
trevor
belgesel etkileyiciliğinde bi filmdi. artıları çok ama oyunculuklar ve konuşmalar çok yapmacık geldi bana. ama etkilenmemek elde değil.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Sürekli olarak ertelediğim ve ertelediğim için pişman olduğum bir film daha. Konusu üzerine onlarca şey yazılmış ve hâlâ da yazılabilir. Ancak bu filmde beni etkileyen bir nokta da şu oldu; gazetecilik mesleğinin toplum düzenine ve hatta adalet sistemine etkisi gerçekten çok fazla. Bu filmi izlerken dikkat edilmesi gereken, gözden kaçırılmayacak derecede önemli bir nokta bu. Özellikle de günümüz gazetecilik anlayışı ortadayken..
report_problem
3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Mark Ruffalo çok iyiydi. Performansıyla diğerlerinin önüne geçtiğini düşünüyorum. Konu çok üzücü, duygu sömürüsüne de çok yatkın ama gerçek konuya sadık kalmak adına aşırılıktan kaçınılmış. Gazetecilerin araştırma süreci oldukça sakın devam ediyor, mağdurlarla yapılan röportajlar bile sakinliğini bozamıyor filmin. Bu yanıyla belgesel formatına daha yakın. Kadrosuyla, konusuyla ve sakinliğiyle sevdim bu filmi.
report_problem
3 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Büyük fedakarlıklarda bulunan aydınlatıcı film. Oyunculuk, mekanlar, müzikler vb gibi normal filmlerde ön planda tutulan şeyler bu filmde geri plana atılmış. İnsanların iyide kavrayabilmesi için hikaye ön planda inatla tutulmuş. Çok sakin bi yapısı olmasına rağmen arada tempo arttırmışlar. Süre kullanımı birax daha iyi olabilirdi. Ele aldığı konu gerçek bir olay olduğu için aşırı bir detay var. Bazı yerlerde takılabilirsiniz ama bütünlüğü asla kaybetmiyorsunuz. İçeriği ise korkunç. Tek kelimeyle korkunç.Cast akmadan önce dünya da bu vakaların yaşandığı en çok yerleri listelemiş, ve bu hiç az buz değil. Ufak bir hesapla dünya da milyonlarca vaka olduğunu ve böyle giderse daha çok artacağı ön görülüyor. Keşke daha, daha fazla irdeselermiş ama ellerinden bu gelmiş anlaşılan. Kesinlikle izlenilmesi gerek.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Queenofhearts profil resmi
Queenofhearts
Ülkemizde Ensar vakfı için benzer bir film çekildiğini düşünsenize...düşünemedik
report_problem
3 yıldan fazla önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Elbette ki, film konusunda "seçici" olan seyirci kitlesi filmi 'durağan' bulmuş olabilir, sanırım hak verebilirim. Görsel şölen yok. Mükemmel bir oyunculuk performansı yok. Fakat film zaten bunları pas geçip yalnızca konuya odaklanmış, öğrenmemizi istemiş. Hassas fakat yüzeysel bir anlatımla olayın duygusal boyutuna çok inmeden dört gazetecinin araştırmasını izliyoruz. Ve adeta haberi gazetede gören okuyucular gibi bizler de vicdanımızla baş başa bırakılıyoruz. Yaşanan olayla ilgili yorum yapmak yetersiz olur, fakat izlenmeli ve bilinmeli diye düşünüyorum.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Zamanı ve gücü kullanarak yaşanılanları örtbas etmeyi başaran din adı altındaki insanlar suyu bulanıklaştırıp yüzlerini gizlediler. Ama basın? Özgür basın diye ben buna derim işte.. Tabi bizler günümüzde hiçbir şey yokmuş gibi yaşayamaya devam etsekte biliyoruz ve hala yaşanılmasına izin veriyoruz.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
vapaamies profil resmi
vapaamies
Bu kadar durgun bir filmin, bu kadar sürükleyici olması şaşırtıcı. Oscar'ı uzun süre sonra haketmiş bir film gördüm. Helal olsun tüm ekibe. Konu zaten başlı başına efsane. İzleyince bir nebze gazeteci olma isteği doğmuştur herkesin içinde.
report_problem
4 yıl önce