Bahar Tatili (Spring Breakers) (2012) afişi

Bahar Tatili (2012)
Spring Breakers

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
94 dakika
Ricky.McFloyd Dört üniversiteli genç kız, küçük kasabadaki yaşamlarından feci halde bunalmıştır. Her gün aynı şeyleri görürler: depresif birkaç trafik ışığı ve bir benzin istasyonu. Bu nedenle de sömestr tatilleri için gerçek bir maceraya atılmak isterler. Bunu gerçekleştirmek için tek yapmaları gereken 'Spring Break' (Amerikan Üniversitelerinin baharda yaptığı tatil) için para biriktirmekti. İşe, tatil parasını çıkarmak için restoran soymakla başlarlar. Her şeyi yapmaya hazırsan, tabii ki her şeyi mıknatıs gibi çekersin. Çılgın uyuşturucu satıcısı rolündeki James Franco da bunlardan biri. Tüm deneyselliklerine rağmen, kızlar bir süre sonra dönüşü olmayan bir yere doğru gitmekte olduklarını fark ederler. Kimisi buna hazırdır, kimisi değildir. Film, bol uyuşturucu, parti ve seks içeren bir dünya anlatıyor ve eğlenceli bir izlence sunuyor. Fakat, benzer konuları ele alan anaakım filmlerden de çok farklı olduğu için ilginç bir sinema deneyimi de sunuyor. Maceranın kendisi ve onun filme alınış şekli hiç alışık olmadığımız biçimlerde karşımıza çıkıyor, Harmony Korine yine şaşırtıyor.

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Beşpara etmez, zaman kaybı film. Konusu yok gibi birşey aslında.Kurgu desen oda yok.Sadece içki, uyuşturucu ve metalaştırılmış kadın vücudundan oluşan sekanslarla film yapmışlar.Gençler üzerindeki bu libidoyu tetikleyici görüntülerle basit bir gişe kurtarımı yapılmak istenmiş. Ama her b tipi filmde olduğu gibi hüsranla sonuçlanmıştır.Zaman kaybı.
11 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Ünlü gençleri böyle rezil bir senaryoya nasıl ikna ettikleri merak konusu.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok kötü bir filmdi yorumları okumuştum ama bukadarını beklemiyodum. İlk yarısında selena gomez in bilgin şeyler söyler gibi saçmalıklarını dinliyosunuz, ardından saçma sapan olaylar. Filmi belki finali kurtarır diye bekledim ama finali daha dandik olamazdı sanırım.
3 yıldan fazla önce

Spring Breakers filmini beğenenler

Spring Breakers filmini içeren raflar

Spring Breakers filmi hakkında ilgi çekici içerikler