Casus Oyunu (Spy Game) (2001)

Casus Oyunu (2001)Spy Game

Puan 7.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerilim, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
126 dakika
82
2
333
47
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Güzel bir ajan oyunu filmi.
error_outline
5 ay önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Polisiye roman gibi filmdi. Sıkmayan kurgusu, ağır ilerleyen ama akıcı temposu, müziklerindeki zarafet ve aktörlerdeki karizma.. Bir iki sahnesinde gözlerim doldu. CIA gibi topluma hizmet ettiği düşünülen bir örgütün ayrıcalıklarını kişisel bir amaç uğruna kullanmak.. Tadından yenmiyor. Bir iki sahnede Çinli ötekileştirmesi yapsa da Amerika'lıların kullanma durumunun eleştirisini yaparken bir yandan da yarısı yanmış Amerika bayrağı ile onurun nasıl ayaklar altına alındığı eleştirisini veriyor. İnsanlık dışı eylemleri ile bir amaç uğruna milyonlarca hayal katletmek şerefsizliğin daniskası olsa gerek. Dostluk, aşk olmazsa olmazımız, pişmanlıklar, ikili kurmaca, ters köşe ve ironi leziz bir emekliye ayrılma yemeği... 24 saat içinde sadakatin, özverinin yükselişi ve bencilliğin, kalleşliğin kefaretinin ödenişi..
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
bir sahnede ''ringo ringo şişeler'' çalıyor.
error_outline
8 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
CIA'de 30 yıl boyunca başarıyla görev yapan Nathan Muir, emekli olmanın hazırlıklarını yapmaktadır. Eşyalarını toplamak için son kez ofisine gelen Muir, daha önce Vietnam, Berlin ve Beyrut gibi birçok bölgede birlikte çalıştığı Tom Bishop'ın Çinliler tarafından yakalandığını ve 24 saat içinde idam edileceğini öğrenir.
Bishop hakkında bilgi vermek için CIA'in üst düzey yetkilileri ile toplantıya katılan Muir, üst yönetimin Bishop'ı harcamaya karar verdiğini anlar. Görünüşe göre Çin hükümeti ile ilişkilerin bozulmaması için bir ajanın hayatı feda edilecektir. Bunun üzerine Muir, yıllarını birlikte geçirdiği ve neredeyse tüm bilgilerini aktardığı ortağını kurtarmak için harekete geçer.
error_outline
8 yıldan fazla önce