Benimle Kal (Stand by Me) (1986)

Benimle Kal (1986)
Stand by Me

Puan Like 8.3 / 13 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
89 dakika
Rainbow profil resmi
Rainbow
Yaşlarına rağmen oyunculukları gayet güzeldi,beğendim :)Mesaj da gayet güzel aktarılmış bence ,hoş bir film
8 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Dört arkadaş kayıp bir cesedi bulmak için yolculuğa çıkarlar ve olaylar başlar. Yolculuk boyunca her biri kendi iç dünyasında sorunlarla yüzleşir ve psikolojik çöküntüleri açığa çıkar. Küçük kavgalar ve ufak tefek aksaklıklar da cabası. Tabi tüm bunlar olurken şehrin belalı takımıyla da uğraşmak zorunda kalacaklardır. Dostluk, kardeşlik ve aile üzerine çok doğal, çok güzel bir film. Bazen ailenin de ötesinde bağlar kurduğun insanların hayatın akışıyla bir bir eksilişini de o kadar güzel aktarmışlar ki.. Oyunculuklarına hayran kaldığım ufaklıklar ve yine enfes müziklerle dolu bir yapım. Kaçırmayın :)
neredeyse 2 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
efsane filmlerden. izleyin ve direkt çocukluğunuza, çocukluk arkadaşlarınıza dönün. 8/10
2 yıl önce
BOZO profil resmi
BOZO
Film o eski , güzel , çıkar ilişkisi gütmeyen , dostlukların samimi olduğu mahalle kültüründe yetişen çocukların çok iyi anlayabileceği harika bir film...
2 yıldan fazla önce
bukowski profil resmi
bukowski
süper...
2 yıldan fazla önce
DiLaBah profil resmi
DiLaBah
çok çok çok güzel. izleyin izlettirin:D
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Biraz çocuk filmi beklemiştim fakat beklediğimden çok çok güzeldi. Yine King'in ustalığı görünüyor tabiki :) Kaçırılmaması gereken bir film.
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
En iyi King uyarlamalarından dense de bir Esaretin Bedeli, bir Cinnet, bir Yeşil Yol değil tabi ancak çok tatlı bir yol hikayesi. Bu yol hikayesinde de çocuklar var, çocukluğunuzun o güzelim günlerine götürüyor sizi. O zamanlar kurduğunuz hayallere, o zamanki kavgalarınıza, çete savaşlarına... Hele de benim gibi küçük bir yerde çocukluğunu geçirenler için bulunmaz bir hazine :)
4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Çok sıcak ve güzel bir öykü dinlemek gibiydi. Stephen King'in çok başarılı bir dram öyküsünde uyarlanan bu film gerçekten bulunduğu yeri hak ediyor. Çocuklar gerçekten harika oyunculuk sergilemiş. Bence mutlaka izlenmesi gereken bir dostluk hikayesi.
4 yıl önce
potakal profil resmi
potakal
kasaba çocukluğunu ve arkadaşlığını, çocuk olmanın sorunlarını yeşillikler kurulan kamplar içinde öyle güzel anlatıyor ki film işin içine bir de bir cesedin gizemini katıp. kendi çocukluğumu izledim sanki filmde ve chris'te de olduğum olmak istediğim ve olmadığımlığımı gördüm öylesine güzeldi ki böylesi, yeri bende ayrı bir karakter oldu.. bir stephen king klasiği ve bu yüzden stephen king. bu saydıklarımı öyle de güzel en güzel anlatandır ki
4 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi