Star Trek Sonsuzluk (Star Trek Beyond) (2016)

Star Trek Sonsuzluk (2016)Star Trek Beyond

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
122 dakika
71
9
210
38
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Benim için ilk filmden iyi 2. filmden kötü bir film vardı ortada. Yönetmen filan değişmiş ama ona rağmen izlenebilir bir devam filmi olmuş. Artık bu filmde hani yıllardır Star Trek evreninde aşina olduğumuz o ekip ruhunu yakalamışlardı. 1 yıl kadar önce başladığım bu seride çok değişik duygular yaşadım. Kaptan Kirk, Kaptan Picard, Kaptan sisko, Kaptan Janeway, Kaptan Archer ve daha niceleriyle tanıştığım için çok mutluyum. Serinin başlangıcı 50 küsür yıl öncesine dayandığı için sabır isteyen bir seriydi fakat iyi ki inat edip bitirmişim bu seriyi. Zamanı olan herkese tavsiye ederim. Stark Trek evrenini izlemeyen bir bilimkurgu fanı bana çok da samimi gelmiyor artık açıkçası.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Star Trek serisine yakışır bir devam olmuş. Espiriyle harmanlanmış aksiyon oldukça başarılı. Görsel efekt ve müzikler de güzeldi. Yeni gelen karakterler de takıma hemen uyum sağlamış. Ama beni en etkileyen şey Leonard Nimoy'e duyulan derin saygı. Merkeze onu alıp konuyu etrafına örmüşler. Gerçekten harikaydı.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
O kadar imkan, o kadar teknolojiyle senelerin Uzay Yolu bu karmaşık görüntülere mi hapsolmalıydı. Dizisini izlediğim yıllarda o imkansızlığa rağmen yine de çok sevilirdi. Olmamış.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Nedense serinin bu filminde pekte etkilenmedim. Özellikle bilinmeze doğrudan sonra bu film pekte etkileyici değildi. Ancak görsel efekt açısından tam bir şölendi. Görsel efekt severler için güzel bir yapım. Ama ben istediğimi bulamadım.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Beklediğimi çok bulamadım filmde. Daha doğrusu bu seride. Görsel efektler çok çok iyi karakter seçimleri de öyle ama onun dışında çok başarılı gelmedi. Bu filmde bir sürü aksiyon klişesi olması da bu kadar yüksek bütçeli bir filmde pek hoş gelmiyor. Yine de görsel efekt düşkünleri çok keyif alacaktır sanırım.
error_outline
5 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Into darkness daha sıcak, daha insan ilişkilerine odaklı bir filmdi o yüzden bu filmi daha az sevdim ama yine de sevdim. Çünkü karakterler birbirinden güzel ve her şekilde izlettiriyor. Sadece aksiyonu fazla abartmışlar.Into darkness'ı izledikten sonra Kirk'e de aşk lazım, hala umudum var diye bir yorum yazmıştım.Adam aşk bulmak şöyle dursun var olan aşkları da kuruttu, uzayda ekolojik,biyolojik,fizyolojik ve romantik dengeler tehlikede :) :) Jaylah harika bir karakter, welcome Jaylah ;)
error_outline
5 yıldan fazla önce
bahmetp profil fotoğrafı
bahmetp
Anton Yelchin için son star trek filmi oldu. Güzel bir devam filmi olmuş.
error_outline
5 yıldan fazla önce
untildawn profil fotoğrafı
untildawn
Jaylah'ı şu bizim Mr Robot'taki Darlene sanan bir tek ben miyim :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Film, görsel efekt ve aksiyon açısından çok başarılı olsada yönetmen değişikliğinden midir bilmem ama serinin önceki filmlerine göre biraz gerisinde kalmış gibi. Buna rağmen tüm kadroyu yine birarada görmek harikaydı.
Leonard Nimoy'un onurlandırılması filmin güzel yanlarındandı . Yeni karakter Jaylah oldukça dikkat çekici ve başarılıydı. Ve ilk jenerasyona yapılan gönderme harikaydı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Ben çok beğendim. Her şey yerli yerindeydi. Her açıdan başarılı buldum. Özellikle görsel anlamda muhteşemdi. Eski serilerde yer alan mizah ruhu bu filmde de can bulmuştu. Bu çok hoştu. Ayrıca son olarak;
error_outline
5 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
Güzel bir aksiyon filmi olmuş. Sıkıldığım bir an olmadı. Yeni karakterleri beğendim fakat ikinci filmdeki amiralin kızı neden yokki. En sonda ekipte olman güzel demişti kaptan. Bir de senaryo da sorunlar vardı sanırım, azdı ya. yurt dışı telefon görüşmeleri gibiydi.
Filmin sonunda ki ilk jenerasyona gönderme çok hoşuma gitti.
Alıştığımız yüzler alışmak üzere olduğumuz yüzler...
Bize yeni dünyalar gösteren, serinin üçüncü filmi olmasına rağmen yeni yürümeye çalışan bir çocuğu izliyormuş hissi uyandıran, içindeki tek felsefenin bir atasözünden ibaret olması sinir katsayısıyla hatrı sayılır bir biçimde oynayan, İdris elba nın karakterine hiç odaklanmaması ayrı bir sorun olan(dünya için bir kahraman olduğu söylenmesine rağmen) ve oyuncuların isteksiz oynuyormuş hissi yaratan bir star trek karşımızda.
Bazı yorumlar görmüştüm aksiyon filmi olmuş fakat star trek olamamış diye. Bu yoruma sinir olmuştum ölüsü bile yeter demiştim. Hala da aynı şeyi düşünüyorum. Keşke ölüsünü yapabilmişler diyebilseydim. Canım aksiyon çekerse tekrar izlerim ama aksiyonu daha iyi olan filmlerden buna sıra gelmez. Filmden yeni çıktım uzun zamandır beklediğim filmdi. Her ne kadar bir filmden bekleneni karşılasa da filmin başındaki star trek olmasaydı da beyond izlemiş olsaydım yorumum çok daha Harika olurdu kesinlikle.
error_outline
5 yıldan fazla önce