Uzay Yolu: Yeni Nesil (Star Trek: Generations) (1994) afişi

Uzay Yolu: Yeni Nesil (1994)
Star Trek: Generations

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Kült
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
118 dakika
KerseL Uzay Yolu serisinin yedinci filmi olmakla beraber ikinci TV dizisi olan Uzay Yolu: Yeni Nesil'in (Star Trek: Next Generation) ilk sinema filmidir. 23. yüzyılın sonlarında Yıldız Gemisi Atılgan'ın yeni nesil bir versiyonu üretilir. Bu yolculuğa Kaptan Kirk başta olmak üzere Scotty ve Pavel Chekov onur konuğu olarak katılır. Ancak seyahat bir felakete dönüşür; kaynağı bilinmeyen gizemli bir enerji iki ulaşım gemisini kendine doğru çekmektedir ve Atılgan bu gemileri kurtarmak zorundadır. Kaptan Kirk bunlardan bir tanesini kurtarmayı başarır, ama bu onun hayatına mal olur. Olayın üzerinden yetmiş sekiz sene geçmiştir. Artık Atılgan'ın başında Kaptan Jean-Luc Picard vardır. Picard komutaya geçtiğinde onu zorlu bir görev beklemektedir. Soren adındaki çılgın bir bilim adamı yıldız sistemini ele geçirme planları yapmaktadır. Picard'a bu zorlu düşmanı alt etmede yalnızca bir kişi yardım edebilir; ama o da yetmiş sekiz sene önce ölen Kaptan Kirk'ten başkası değildir.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
TNG'nin 7 sezonluk macerasından sonra aynı ekibin Kirk'le güçlendirilmiş ilk filmi. Film fikir olarak başarılı. Kirk'ü de gayet onurlu bir biçimde uğurladığımızı düşünüyorum. Filmin efektleri diziye göre doğal olarak çok başarılıydı. Bu serinin filmleri gücünü dizilerden alan filmler. Star Trek evrenine başlayacaksınız TOS da dahil tüm diziler kronolojik olarak izlenmeli. Özellikle TNG'nin 6. sezonundan itibaren Deep Space 9 ve onun da 3. sezonundan itibaren Voyager kronolojik bir liste oluşturulup izlenmeli. Yoksa sadece filmleri izleyip de geçebilirsiniz ama aldığınız zevk bilimkurgu dünyasının yapı taşı olan bu seri için çok düşük kalacaktır. Son olarak Filmde Kirk'ün bindiği at ve evi gerçek hayatta da kendisine aitmiş . Onu da belirteyim.
0
7 ay önce
Brook profil resmi
Brook
At olan bir film ilk defa bu kadar sıkıcı geldi bana. Ama fena da değildi. Bir kaç yeri kafamda soru işareti bıraksa da izleyin. Çünkü Nişansız düğün olmaz hacı! :D Seri olarak başlayıp bu bölümü es geçmek olmaz tabi. Eski ekip'i özletti ama ne yalan söyleyeyim.
2
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Görsel efektler bir sınıf daha atlamış olsa da yeni tayfayı ilk filmden özümseyemedm. Darısı sonraki filmlerin başına :)
5
neredeyse 2 yıl önce

Star Trek: Generations filmini beğenenler

Star Trek: Generations filmini içeren raflar

Star Trek: Generations filmi hakkında ilgi çekici içerikler