Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi (Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker) (2019)

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi (2019)Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker

Puan 6.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Fantastik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
141 dakika
39
7
121
21
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Normal bir bilimkurgu filmi olarak ele alırsam ortalama bir film ama yok Star Wars adını da işin içine katarsam yine kötü bir film var elimde. Filmin çoğu kısmı bana çok karanlık geldi. Çoğu hareketli sahnede izlerken zorlandım. Senaryo desen sanki ortaya herşeyi saçmışlar gibi geldi. Ele aldıkları olaylar sayıca fazla olduğundan uzun süresine rağmen filme tam yedirilmemiş. Seriyi bitiriyoruz hadi şunu da çekelim hadi bunu da çekelim filmi olmuş. Yeni bir üçleme çekilecekse eğer bu serinin ruhsuzluğunu unutacak kadar iyi olmalı.
error_outline
19 gün önce
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
İlk iki üçlemenin yerini tutamayacağını zaten kesin ama fikir olarak da gayet güzel düşünülmüş bence. Uygulama olarak mantık hataları baya bı fazla var ancak yine de çok kötülenecek biseyi yok gibi ama ikinci üçlemede ki hissiyatı bunda alamayacağınızı bilerek izleyin derim çünkü o hem konusu bakımından hem oyuncular açısından zaten bidaha gelmeyecek filmlerden birisi ama eskiyi anımsatarak hoş bir hava katmışlar. Görselligine de diyecek bişey yok zaten ancak başroldeki sevgili Finn abimizin ne halta yaradigini ve niye baş rol olduğunu hala anlamış da değilim yani. Diğer oyuncular da fena değil gibi.
error_outline
7 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Yorumların aksine son üçlemeyi sevsem de yine de aralarında en zayıf bulduğum (hatta sanırım dokuz filmde en zayıf) film bu oldu. Ne savaş ve dövüş sahneleri tatmin ediciydi ne de senaryosu. İlk olarak senaryoda diğer üçlemelerin finallerindeki o vuruculuk yoktu Savaş ve dövüş sahnelerine gelirsek de dövüşten giriyorum yani o kadar geri bir teknoloji olmasına rağmen Rey ve Kylo sahnelerini izlerken Obi-Wan ve Anakin sahnelerinin ne kadar mükemmel olduğunu hatırladım tekrar. Savaş sahneleri ve mekanlar ise daha büyük evet daha detaylı daha etkileyici ama belki de kişisel zevkim olarak yakın zamanın bu tarz filmlerinden hoşlanmama nedenim olabilir o kadar görkemli mekanlar beni fazla olay içine çekemiyor Oysa bundan 45 yıl önce daha basit ve daha az muazzam yapılarda olay içine daha fazla alıp beni daha fazla çekiyordu. Belki Dune tarzı filmlerin etkileyici gelmeme nedeni de o olabilir diye düşünüyorum. Yine de tüm seriyi yorumlayacak olursam 45 yıldaki inanılmaz teknolojik değişimleri hesaba katarsak bir çok şeye tutarlı bir şekilde bağlı kalınması seride kopukluk hissi yaratmıyor hala kostümler çizimler birbirinin aynısı ve ya oldukça benzerleri gibi. Çok uzun ve sinema tarihinin önemli serilerinden birisi. Bir başka üçleme daha gelir mi zaman içerisinde bilemiyorum ama ne şekilde olursa olsun insan devam etsin istiyor. (Tabi hadi Rogue One bir kenara ama Solo gibi filmlerle etmemesini tercih ederim yine de)
error_outline
7 ay önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
ah ulan ah. kimlere prim verir olduk.. poe’nun yıkık konuşması üstüne lando’nun BUT THERE ARE MORE OF US POE diyişinde duygusal kerize dönüştük. bunu en son yaşadığımda endgame’de captain america AVENGERS ASSEMBLE diyerekten çığırmıştı
error_outline
2 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Yine fazla gereksiz dövüşün olduğu bir bölüm ama bazı gerçekleri öğrenmemiz açısından iyiydi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Star Wars hayranı olarak son üçlemenin fikir açısından oldukça (yeni ve eski jenerasyonun birlikte olması) güzel olduğunu düşünüyordum. Ancak izlerken her ne kadar sıkılmasam da keyif dahi alsam bana o ben Star Wars izliyorum ya hissiyatı oluşturtamadı bir türlü sanki sıradan bir film izler gibiydim. Umarım çok daha iyi yerlere gelir bu evren. 8/10
error_outline
2 yıldan fazla önce
protonobilissimos profil fotoğrafı
protonobilissimos
Son filmleri arasında bir tık daha iyi ama eski tat yok hâlâ
error_outline
2 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Bir Star Wars hayranı olarak en kötü üçleme olduğuna katılıyorum ancak yine de seriyi beğenmeme engel olamıyor çünkü star wars evrenini seviyorum.
Bu filmde biraz abartılı sahneleri olmasına rağmen benden iyi puan aldı. Özellikle eski karakterlere veda insanın gözlerini dolduruyor. Zaman geçiyor ve herkes yaşlanmış ya da ölmüş :-( :-(

10/8
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Abrams The Last Jedi'dan bizden çok nefret etmiş belli ki, haklı olarak. Filmde de TLJ'nin yarattığı saçmalalıkları düzeltmekle uğraşmış. Dolayısıyla ortada ne tempo kalmış ne de başı sonu düzgün bir senaryo. Ama TLJ'a 9lar, 90lar veren siteler nasıl bir düşünceyle bu filme 5-6'yı doğru bulmuşlar anlamak zor. Çünkü film TLJ'ın çok üstünde bence.
Velhâsıl, bu üçlemenin bir yere varmayacağı zaten başından beri belliydi. Hiç orijinal fikirlerinin olmadığı eski filmlere yeni skin DLC'si getirmelerinden anlaşılıyordu. Orijinal fikri olduğunu iddia eden adamınsa (Rian Johnson denen mendebur) fikirleri seriyle dalga geçmekten ibaretti.
Bütün bu saçmalığın da suçlusu bence iki yönetmen de değil. Bütün suç Kathleen Kennedy'de. Nasıl bir üçlemeye başlayıp hiçbir plan yapmazsın. Nasıl her şeyi yönetmenlere bırakırsın anlamak mümkün değil.
Dave Filoni yandan yandan kaliteli işler yapmaya çalışıyor. Şu Kennedy'nin koltuğunu alsa da elinden bi doğru düzgün SW filmleri görmeye başlasak.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
JackLucas profil fotoğrafı
JackLucas
Heralde star wars filmleri arasında en kötü bu
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Üçlemeyi hiç sevmedim, mantık hataları artık dayanışmayacak boyutta. Sinemada izlenmeyi hak eden bir kaç görkemli sekans vardı ama yine senaryo sınıfta kaldı. Kağıt üzerinde iyi duran sahneler o kadar klişe bir şekilde işlenmişki hiç etkisi olmuyor. Pahalı elbiseli ama kaba, yüzeysel ve görgüsüz bir film olmuş. Biraz incelik zarafet ve entelektüel yaklaşım beklemek hakkımız diye düşünüyorum...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Külliyatı rezil eden bir üçleme olduğunu düşündüğüm için hiçbirisini sevemedim. Önceki iki filmden iyiydi ama. Onları sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Lütfen fırsatınız varsa sinemada izleyin. Ses ve görsel efektler bunu hak ediyor.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
alttaki yoruma tamamiyle katılıyorum son üçlemenin en iyi filmiydi ve çok beğendim.sitelerde çok gömülmüş,ben de beklentim düşük gittim fakat beğenmemin nedeni bu değil.film beni oldukça tatmin etti.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Logan811 profil fotoğrafı
Logan811
Filmi sinema sitelerinde çok kötülüyorlar ama bence son üçlemenin en iyisiydi. Aksiyon ve görsel açıdan müthişti. Star Wars hayranlarının sinemada izlemesi gerekir.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce