Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi (Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker) (2019)

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi (2019)Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker

Puan 6.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Fantastik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
141 dakika
36
6
105
22
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
ah ulan ah. kimlere prim verir olduk.. poe’nun yıkık konuşması üstüne lando’nun BUT THERE ARE MORE OF US POE diyişinde duygusal kerize dönüştük. bunu en son yaşadığımda endgame’de captain america AVENGERS ASSEMBLE diyerekten çığırmıştı
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Yine fazla gereksiz dövüşün olduğu bir bölüm ama bazı gerçekleri öğrenmemiz açısından iyiydi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Star Wars hayranı olarak son üçlemenin fikir açısından oldukça (yeni ve eski jenerasyonun birlikte olması) güzel olduğunu düşünüyordum. Ancak izlerken her ne kadar sıkılmasam da keyif dahi alsam bana o ben Star Wars izliyorum ya hissiyatı oluşturtamadı bir türlü sanki sıradan bir film izler gibiydim. Umarım çok daha iyi yerlere gelir bu evren. 8/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
protonobilissimos profil fotoğrafı
protonobilissimos
Son filmleri arasında bir tık daha iyi ama eski tat yok hâlâ
error_outline
1 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Bir Star Wars hayranı olarak en kötü üçleme olduğuna katılıyorum ancak yine de seriyi beğenmeme engel olamıyor çünkü star wars evrenini seviyorum.
Bu filmde biraz abartılı sahneleri olmasına rağmen benden iyi puan aldı. Özellikle eski karakterlere veda insanın gözlerini dolduruyor. Zaman geçiyor ve herkes yaşlanmış ya da ölmüş :-( :-(

10/8
error_outline
1 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Abrams The Last Jedi'dan bizden çok nefret etmiş belli ki, haklı olarak. Filmde de TLJ'nin yarattığı saçmalalıkları düzeltmekle uğraşmış. Dolayısıyla ortada ne tempo kalmış ne de başı sonu düzgün bir senaryo. Ama TLJ'a 9lar, 90lar veren siteler nasıl bir düşünceyle bu filme 5-6'yı doğru bulmuşlar anlamak zor. Çünkü film TLJ'ın çok üstünde bence.
Velhâsıl, bu üçlemenin bir yere varmayacağı zaten başından beri belliydi. Hiç orijinal fikirlerinin olmadığı eski filmlere yeni skin DLC'si getirmelerinden anlaşılıyordu. Orijinal fikri olduğunu iddia eden adamınsa (Rian Johnson denen mendebur) fikirleri seriyle dalga geçmekten ibaretti.
Bütün bu saçmalığın da suçlusu bence iki yönetmen de değil. Bütün suç Kathleen Kennedy'de. Nasıl bir üçlemeye başlayıp hiçbir plan yapmazsın. Nasıl her şeyi yönetmenlere bırakırsın anlamak mümkün değil.
Dave Filoni yandan yandan kaliteli işler yapmaya çalışıyor. Şu Kennedy'nin koltuğunu alsa da elinden bi doğru düzgün SW filmleri görmeye başlasak.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
JackLucas profil fotoğrafı
JackLucas
Heralde star wars filmleri arasında en kötü bu
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Üçlemeyi hiç sevmedim, mantık hataları artık dayanışmayacak boyutta. Sinemada izlenmeyi hak eden bir kaç görkemli sekans vardı ama yine senaryo sınıfta kaldı. Kağıt üzerinde iyi duran sahneler o kadar klişe bir şekilde işlenmişki hiç etkisi olmuyor. Pahalı elbiseli ama kaba, yüzeysel ve görgüsüz bir film olmuş. Biraz incelik zarafet ve entelektüel yaklaşım beklemek hakkımız diye düşünüyorum...
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Külliyatı rezil eden bir üçleme olduğunu düşündüğüm için hiçbirisini sevemedim. Önceki iki filmden iyiydi ama. Onları sevdiyseniz, bunu da seveceksiniz.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Lütfen fırsatınız varsa sinemada izleyin. Ses ve görsel efektler bunu hak ediyor.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
alttaki yoruma tamamiyle katılıyorum son üçlemenin en iyi filmiydi ve çok beğendim.sitelerde çok gömülmüş,ben de beklentim düşük gittim fakat beğenmemin nedeni bu değil.film beni oldukça tatmin etti.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Logan811 profil fotoğrafı
Logan811
Filmi sinema sitelerinde çok kötülüyorlar ama bence son üçlemenin en iyisiydi. Aksiyon ve görsel açıdan müthişti. Star Wars hayranlarının sinemada izlemesi gerekir.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce