Yildiz Savaslari: Jedi'nin Dönüsü (Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi) (1983)

Yildiz Savaslari: Jedi'nin Dönüsü (1983)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

Puan Like 8.1 / 12 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Kült, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
131 dakika
KerseL Darth Vader ve İmparatorluk, yepyeni ve durdurulamaz bir Ölüm Yıldızı yapmaktadır. Bu arada Han Solo, ödül avcısı Bobba Fett tarafından yakalanmış ve Jabba The Hutt'a teslim edilmiştir. Luke, R2-D2 ve C3-PO'yu onu kurtarmaları için gönderir. Bu arada ödül avcısı kılığına giren Prenses Lea ve Chewbacca da Han Solo'yu kurtarmayı denerler. Son savaş, Endor gezegeninin ayında gerçekleşecektir. İmparatorluğun karanlık güçlerine karşı isyancıların yanında bu kez gezegenin sahipleri Ewoklar da taraf olacaktır.

Yorumlar

zirzop001 profil resmi
zirzop001
Fazla mı şirinlerdi :D
9 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Bu üçüncü filmde ne tatlı yaratıklar vardı ya . hele ormanda karşılaştıkları. ? Geri kalan 4 film için.enerji toplamalıyım sanırım:)
1 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Dönemine göre düşündüğümde orjinalliği, karakter mekan alet edevat çeşitliliği, görsel efektleri tek kelimeyle mükemmel. Harika prodüksiyon. İlk çıkan 3 filmi ilk defa derli toplu izleme şansım oldu ve neden kült dendiğini ve bu kadar fanının olduğunu anladım. Ancak oyunculardan han solo haricinde pek birşey yok gibi geldi bana. hele leia ve luke nasıl böyle bir filmin kadrosunda esas karakterler olmuşlar anlamadım. hele leia çok itici :)). Genel olarak baktığımda çok sevdim.
neredeyse 2 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Siz de prenses için daha iyi alternatifler olabilirdi diye düşünmüyor musunuz? 2 film dayandım ama üçüncü filmde Komutan Logar gibi ‘’çık dışaarrıı çıkkk’’ diye bağırmak istedim. Bu kadar sevimsiz bir kadın olamaz ya. Peki Han’ın ona aşık olmasına inanmamızı beklemeleri? Gerçi başka kadın mı var ona da hak vermek lazım. Her neyse dedikodu yapmış gibi olmayalım.
Droid’ler’i ana karakterlerden daha çok seviyorum galiba. Çok eğlenceli ve şapşallar. C-3PO benim gözbebeğimdir. : D
Güzel, heyecanı yüksek ve kilit olayların olduğu serinin 6 (aslında 3) filmi. ^^
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İlk 3 film bana pek hitap etmedi. Yine de zamanına göre tabi ki görsel anlamda başarılı.
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Efsane ve harika! Leia varsa her türlü izlenir zira! :D Karakterler, konusu ve görselliği serinin diğer filmlerinde olduğu gibi bunda da muhteşemdi bence. Ama tüm serileri genel düşünürsek Leia'nın oldukları ayrı bir keyif vermiyor değil hani :D
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
ilk 3 filmde faworim 2. film oldu , bu film ilk filmden daha iyi ama 2. filme göre bir tık daha aşağıdaydı bence , ilk 1 saat beklediğimi bulamadım son 1 saat güzeldi :)
3 yıl önce
DiLaBah profil resmi
DiLaBah
Yine çok keyifliydi. Sondaki peluş ayıcıkları ısırasım geldi bi de yavruları var minnak :D :D bakalım yeni üçlü nasılmış umarım o da bunun kadar güzeldir :)
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İlk üçlemenin en iyisi diyemem ama yine de çok keyifli bir filmdi. Karakterler ilk ikideki kadar mükemmel değil böyle pastel boya kıvamında tipler var ama ufak bir ayrıntı bence genel olarak çok keyifli :)
3 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Bu bölüm serinin en sevdiğim bölümü oldu sanırım.Görsel olarak diğer iki bölümden (4 ve 5 ten) çok daha renkli ve sıcaktı.Harrison Ford'a ormanda olmak çok yakışıyor :) Ormandaki o peluş yaratıkların tatlılığını tarif edemem görmeniz lazım.Leia canım sen ne giyersen giy gözüme giremezsin, hele bu bölümde öğrendiklerimden sonra! ve Darth Vader hakkında başından beri yanılmadığımı gördüm,tam umduğum gibi oldu her şey.Ayrıca finaldeki o 5dakikalık görsellik muhteşemdi ve fonda çalan müzik şahaneydi..Tam bir fairy tale tadında bitti.Çok sevdim.
3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Yine harika bir bölümdü ama sanki diğer iksine göre biraz tık aşağıdaydı. Ayrıca bir türlü şu Leia' yı sevemedim.
3 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
4 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Jediler Genç Ölür; Eric Von Danniken , Tanrıların Bilimkurguları
neredeyse 5 yıl önce

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi filmini beğenenler

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi filmini içeren raflar

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi filmi hakkında ilgi çekici içerikler