Star Wars: Güç Uyaniyor (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) (2015)

Star Wars: Güç Uyaniyor (2015)Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
138 dakika
439
29
1112
123
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Devam filmi anlamında başarılı sadece olayların çok hızlı ilerlediğini düşünüyorum ama sanırım bu da yeni kurulan hikayeye seyirciyi adapte etmek için. Esas seriye ölümler, tanışmalar, dostluklar ve seyahatler anlamında fazlasıyla atıf vardı. Oyuncular onca yıl sonra tekrar kendilerini aynı dünyaya çok iyi sokmuşlar. Beklentimi çok karşılamasa da bir iki sahnede çarpıldım tamamıyla etkilendiğim bir an sadece eski oyuncularla karşılaştığımız sürpriz anları oldu. Sahneleri tahmin edilebilir düzeydeydi. Ama şimdi önce 4 5 6 7 8 izleyip sonra mı 1 2 3 izlemek gerekecek? Yoksa diğer türlü 4 5 6 1 2 3 7 8; oo bayağı karıştı hehehe işin şakası.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Umurrr profil fotoğrafı
Umurrr
kendini tekrar etmişti! fazla sevmedim eğlenmedim pek. eski filmleri arattı baya!!
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Gerçekten hayretler içinde kaldım. Uzun bir zaman sonra bu kadar başarılı bir devam filmi kesinlikle beklemiyordum. Han’ı, prensesi, Luke’u görmek sevindirici, Anakin-Luke ve sonrası olarak üç nesil kazandırdılar böylece. Sonunda devam edecek mesajı da verildiğine göre Luke sahalara dönecek demektir. Sith’in İntikamı’ndan sonra en çok üzüleceğiniz film olacaktır. : (
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Ve geldik son filme. J.J. Abrams ismi yüzünden beklentim çok yüksekti doğal olarak. Seriye genel olarak herhangi bir katkı sağlamayan, oyunculukların oldukça sırıttığı overrated bir film olmuş.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
İzlemek için geciksem de beklediğimiz gibi onca yılın ardından güzel bir başlangıç filmi olmuş. Tartışılacak çok şey olsa da diğer filmleri bekleme düşüncesinde olanlardanım. Ben beğendim. 2017'yi sabırsızlıkla bekliyorum.
C-3PO cansın :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Jackup profil fotoğrafı
Jackup @Sefa 
büyük bir star wars hayranı değilim benim için bi LOTR ya da Matrix değil ama film güzel olmuş ben şahsen beğendim teknoloji ve efektlerin aynı seviyede korunması bence artılardandı[email protected] arkadaşımızın bahsettiği konuya açıklık getirecek olursak
error_outline
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
film güzeldi Efsane bir seri sonuçta ölüsü bile güzel olur ama diğer 6 filmde bulduğumu bu filmde bulamadım açıkçası , özellikle genç erkek oyuncular çok çok kötüydü hiç beğenmedim başrol kadın oyuncu dışında hiç bir oyuncu seçimini beğenmedim doğrusu i we görsel efektler günümüze göre çok basit kalmış bence ...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Oldukça güzeldi. Günümüz teknolojisini iyi kullanmışlar. Konuda güzel bağlanmış ancak umarım ilerleyen bölümlerde buna bi açıklık getirirler. Onun dışında yeni karakterler iyiydi. Yeni ve eski karakterleri bir arada görmek güzeldi. Beğendim devamını merakla bekliyorum.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Berkantk profil fotoğrafı
Berkantk
Genel olarak star wars'un bu kadar abartılmasını anlayamıyorum. İlk yapıldığı döneme göre yani ilk üçlemeye hadi eyvallah. Ama ondan sonrakiler kesinlikle aşırı abartı. Sürekli aynı döngüler, aynı olaylar, aynı dövüşler. Hiçbir seriyi izlerken bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum. Bu filmin özelinde ise, sevdiğim tek nokta aradan 30-40 yıl geçmesine rağmen görsel olarak değişime uğramaması, hala aynı efektlerin kullanılması. Diğer 6 filme göre konusu kısmen farklı, olay örgüsü tamamen aynı. Tahmin edilebilir ve gerçekten sıkıcı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
bahmetp profil fotoğrafı
bahmetp
başıma bir şey gelmicekse beğenmedim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
BB-8 canımsın ?
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Öncelikle bir giriş filmi için aksiyonu çok yüksek olmuş ve bu seyir zevkini hep canlı tutuyor. Benim dikkatimi çeken Stormtrooperların bu kadar çok gevezeleşmesi :D yani bu kötü bir şey değil ama önceki serilerde toplamda bu filmdeki kadar kelime sarfetmemişlerdir. Ama dediğim gibi bunun olumlu olumsuz bir etkisi yo ksadece dikkatimi çekti. Kylo Ren ciddi şekilde olmamış. Yani resimler fragman falan belli olmuyor da film içinde hem konu olarak hem de özellikle görüntü olarak bir villain karizmasına sahip değil. Üstüne üstlük tamam kostümü güzel Görsel olarak zaten yıllar geçtiğinden dolayı oldukça bir gelişme mevcut. Eski karakterlerin görünmesi hoş bir duygu yaratıyor. Belki Harrison Ford'a gözüm aşina olduğundan çok farketmedi ama prensesi görünce vay be diyip yıllara bir sitem ettim :) Bu kadar lafın eleştirinin üstüne eklemem şart filmi kesinlikle beğendim ve büyük bir heyecanla izledim. Daha iyisi de olabilirdi ama kesinlikle başarılı. Ayrıca başlangıç filmi zaten yeni filmi merakla bekliyorum. 9/10
error_outline
5 yıldan fazla önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Herkes bir şeyler yazmış ama aslında henüz hakkında uzun uzun konuşmak için erken, serinin tamamını görmek lazım. Kylo Ren karakteri tırt bir karakter olabilir, ben onun serinin devamında evrileceğini düşünüyorum. Rey ve Finn karakterleri de sempatikti, çoğu kişiden olduğu gibi benden de geçerli not aldılar.
error_outline
5 yıldan fazla önce
GokhanOkutan profil fotoğrafı
GokhanOkutan
kötü karakter olmamış. Darth Vader gibi efsanevi bir villaindan sonra Kylo Ren gibi ergen bunalımlı bi tiple karşılaşmak üzdü. Fakat Rey ve Finn'in uyumları çok güzeldi. genel olarak güzel sayılır bir filmdi. İlk serinin havasını yakalamışlar.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Harika bir bölümdü yine. Harrison Ford'u bu kadar aktif beklemiyordum. Aynı şaşkınlığım Mark Hamill'in bu kadar pasif olması için de geçerli. Kylo Ren karakterini -özellikle ses tonunu- çok çok beğendim :) Ayrıca Rey ve Finn karakterleri de rollerinin hakkını vermişler bence. Senaryo da oldukça sağlam olmuş. Ben beğendim açıkçası.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce