Gitme (Stay) (2005)

Gitme (2005)Stay

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Gerilim, Şaşırtan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
99 dakika
190
13
588
218
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Her türlü teoriyi çökerten bir sona sahip film. Bu zamana kadar nasıl izlemediğime de şaşırdım bir yandan. Öyle karmakarışık bir akşam yaşattı sağolsun. Ama filmdeki geçişler baya iyi, oyuncular da başarılı.
error_outline
10 ay önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
Çok seneler önce izleyip vurulduğumu hatırlıyorum. Az önce ne izlesem diye bakırken karşıma çıktı “ah ben seni çok sevmiştim; ama hatırlayamıyorum” deyip yeniden açtım.. iyi ki açmışım bir daha vuruldum..
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ecemkayaa profil fotoğrafı
Ecemkayaa
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Son 5 dakikaya kadar nerdeyim ben ne izliyorum allahım modundaydım son 5 dakikada şöyle bi heeee dedim. Dikkatle ve sonuna kadar merakla izlenmeli
error_outline
2 yıldan fazla önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
uzun zamandır oyunculukları ve kurgusu bu kadar mükemmel bir film izlememiştim. farklı farklı teoriler ürettirip hiçbirinin doğru çıkmaması inanılmaz büyük bir haz verdi
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Farklı bir son ve detaylar merak uyandırdı
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Baştan sona gizem dolu bir yapım, tahminlerin tutmadığı, beklenmedik sonlu. Bu tarz filmler iyi işlendi mi efsane kategorisine giriyor. Ancak bu filmdeki gibi; aman izleyici bir şey anlamasın, iyice gizeme boğalım, karmaşıklaştıralım diye konmuş gereksiz sahnelerle karman çorman bir şekilde işlendiğinde vasattan yukarı çıkamıyor bence. Süresi itibariyle ve merak içerisinde rahatça izlenen bir yapım ama işlenişini pek beğenemedim ben. Ryan Gosling ise şahaneydi. Fazla beklentiye girilmeden izlenirse daha çok keyif alınabilir diye düşünüyorum.. ;) 6/10
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
BEYNİM YANDI :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Hayal-Gerçek denizinde boğulan bir hasta ve ona yardım etmeye çalışan tecrübeli bir doktor. Çok ilgi çekici bir hikayesi var. Filmin başından itibaren bir belirsizlik ve ona bağlı gelişen merak duygusu ekrana kilitlenmenize sebep olacak. Ryan Gosling'in bu efsane performansını sanırım unutamam. Çok da beğendiğim bir oyuncu değildi açıkçası, ta ki bu filme kadar. Sahne geçişleri öylesine mükemmeldi ki kendimi koca bir evrende kaybolmuş gibi hissettim. Bir filmin her sahnesi nasıl olur da bu kadar güzel bağlanabilir birbirine. Hikayeden kopmamak ve verilmek istenen duyguyu tam anlamıyla alabilmek açısından en az oyunculuklar kadar önemli bir husustur bu benim için. Emeği geçenleri gerçekten takdir etmek lazım. O karman çorman duyguları, psikolojiyi hissederek ve dört gözle izledim. Başlangıçtan itibaren ilgiyle takip ettiğim bir filmde en büyük korkum konuyu toparlamadan saçma bir anda bitirmeleridir. Neyse ki filmin sonunda da unutulmaz bir final yaparak korkumu boşa çıkardılar. Bence bu tarz gerilim, gizem filmi sevenlerin ve psikolojiye de az çok merakı olanların kaçırmaması gereken bir film. Son sahnede nasıl bir psikolojiyle karşı karşıya kaldığınızı görünce çok başka hissedeceksiniz. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Çok beğendim. Filmin ortalarında bir kaç teorim vardı ama düşündüğümden farklı bir sonla bitti. Mutlaka izleyin :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Ne yorum yazarsanız yazın yetersiz gelecek. İşte böyle bir film. Bunu söyler susarım ...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Winchester00 profil fotoğrafı
Winchester00
abartmıyorum ama hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri. çok derin bir anlatımı var filmi izlerken zevk alabilmek için her detaya odaklanmalısınız sonunda hepsi bir yere bağlanıyor. filmi 1 kez izleyince anlamak zorlaşabiliyor. yönetmen çok değişik duygularla çekmiş. filmi izlerken güldüğüm sahnelerin anlamları bambaşkaymış meğer... McGregor ın pantolon paçalarını görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Boddah profil fotoğrafı
Boddah
-spoiler-
Ölüm anı üzerine yazılmış enfes bir senaryo ve muhteşem bir kurgu üzerine inşa edilmiş psikolojik-gerilim filmi.Tahminimce filmi sevenlerin tek seferlik bir izlemeyle yetinmeyecekleri,akıllarına geldikçe filmin o güzelim sahnelerinin içinden her izlediklerinde ve yeni bir ayrıntı yakaladıklarında filmi neden başuçlarına eklediklerini daha iyi anlayacaklardır.

Henry nin ölmek üzereyken zihnine yaptığımız belki de saniyelik yolculuk 1 saat 38 dakikaya yayılarak öyle güzel anlatılıyor ki.Henry nin çevresinde toplanmış olan insanlardan yeni bir dünya inşa etmesi,annesi,babası ve sevgilisini kendisinin öldürdüğüne saplanıp kalan zihni,bir türlü dinmeyen o suçluluk duygusu,o kısacık anın bu kadar güzel,karmaşık,hüzünlü anlatım dili.Ölümü anlatan bir filmden yükselen trip-hop tınıları.
-spoiler-

Asche & spencer ın melankoli kokan hüzünlü film müzikleri filmi muhteşem tamamlamış.Ve o angel sahnesi ,o sahne için bile sayfalarca yorum yazılır.Ryan gosling sen gerçekten çok iyi bir oyuncusun.Naomi watts,evan mcgregor hepiniz muhteşemsiniz.
error_outline
6 yıldan fazla önce
heheka profil fotoğrafı
heheka
Son saniyesine kadar merakla bekledim ve sahne gecisleri olsun,kurgu olsun,dusunulen ince ayrintilar olsun baya hosuma gitti.Genelde bu tür filmler yarisinda kendini belli eder ya da vasat bir sonla bitirirdi ama bu turunun gercekten iyi orneklerinden biri
error_outline
6 yıldan fazla önce
HuseyinSenBagci profil fotoğrafı
HuseyinSenBagci
error_outline
6 yıldan fazla önce