Çalinmis güzellik (Stealing Beauty) (1996) afişi

Çalinmis güzellik (1996)
Stealing Beauty

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Ülke
İtalya
Süresi
118 dakika
Noir Lucy Harmon, annesinin intiharının ardından, yakın bir aile dostları tarafından Toskana'daki villalarına davet edilir. Daveti kabul eden genç kız, yaz tatilini annesi Sara'nın kendisi gibi sanatçı olan arkadaşlarının yanında geçirmek için yola çıkar. Lucy bu evi dört yıl önce de ziyaret etmiştir ve bu esnada burada yaşayan gençlerden biri olan Niccolo ile yakınlaşmıştır. İlk öpücüğünü yaşadığı bu genç adamla tekrar yakınlaşmanın hayallerini kuran Lucy kendini bambaşka bir ortamın içerisinde bulur. Yaşça kendisinden büyük sanatçı ruhlu insanlarla örülü bu çevre, güzeller güzeli Lucy'i bir tutku objesi haline getirerek onun sayesinde ilham bulma arayışında olacaktır.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Açıkçası Dreamers ve Last Tango in Paris kadar beğendiğim söylenemez. Evet yine görüntüler muazzam, estetik filmin her yerinde ama bir şeyler eksikti. Film bittiğinde şurası etkileyiciydi dediğim sahne yoktu. Diyalogların çoğu yüzeysel geldi, pek tat alamadım. Ama Liv Tyler su gibiydi. Sadece O'nu izlemek bir bayan olarak bana bile keyif verdi.İlk başrolüymüş kendisinin. Zaten bu filme başka başrol düşünemiyorum.
11 ay önce
Dikranagerd profil resmi
Dikranagerd
Kimilerine göre Bertolucci'nin en kötü filmi. Ama görülmesi gereken bir kurgu ve oyunculuk başarısı var. Yaratılan yaşamlar bir de.
2 yıl önce

Stealing Beauty filmini beğenenler

Stealing Beauty filmini içeren raflar

Stealing Beauty filmi hakkında ilgi çekici içerikler