Unutma Beni (Still Alice) (2014) afişi

Unutma Beni (2014)
Still Alice

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Ağlatan, Dram, Karanlık
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
101 dakika
gkhn. Alice Howland, Columbia Üniversitesi'nde ünlü bir dilbilim profesörüdür. Bir gün doktor muayenesinde kendisine Alzheimer'ın başlangıç evresinde olduğu teşhisi konur. Alice'in hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Geçirdiği hastalık, eşi ve üç çocuğuyla birlikte sürdüğü hayata yeni bir gözle bakmasını sağlayacaktır. İnsan ilişkilerini sorgularken öte yandan da en genç kızıyla olan ilişkisiyle de onu yeniden kazanmak için mücadele verir. Alice, uzmanlaştığı bölüm gereği hayatı boyunca yeni şeyler öğrenmektedir ve bu yüzden hastalığını başta kabullenmek istemez. Manhattan sokaklarında kayboluşuyla durumu kavramaya başlayan Alice, zamanla Alzheimer'la mücadele etmenin yollarını arayacaktır.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Sadece hastalığa ve hastaya odaklanan, abartıya kaçmayan tam ayarında bir film olmuş. Bu da filmi pek çoklarının arasından sivriltiyor. Çok beğendim.
0
6 ay önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Bu tür filmleri genelde seven biriyim ama sonu daha farklı bitseymiş daha iyi olabilirdi. Böyle yarım kalmış sonuçsuz bir şey gibi yani sonu tatmin etmedi.(Genelde bu tür dram filmlerini aşk ile birleştirdiklerinden eksik kalmış olabilir.) Olayları çok fazla ajite etmeden Alzheimer hastasının yaşayabileceği evreleri başarılı bir şekilde anlatmış. Aile bağları sıkı bir film olmuş diyeceğim ama kocasının karısının hastalığı karşısında hiç bir çaba sarfetmemesi onu da dedirtmiyor. Kısaca sevemedim ben bu filmi
0
1 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Sinirlerim alt ust oldu izlerken. Caresizlik ne acı bir sey. İzlediginizde kendinizi o caresizligin icinde buluyorsunuz. Hassas bunyelere zararli bir film, ancak iyi is cikarmislar. Cok begendim.
0
1 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
aslında ajite etmeden anlatma gayretini hissettim ama anlattığı olay o kadar sarsıcı ki. izledim ağladım, durdurdum ağladım, sigara içtim ağladım falan filan...
3
neredeyse 2 yıl önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
bazen büyük oyuncular olmamış bir filmi olgunlaştırırlar,bu da o filmlerden biri.
0
neredeyse 2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
MUHTEŞEM JULİANNE MOORE Bir Alzheimer hastası, kanımca daha iyi canlandırılamazdı. Tek başına oynasa bile olurmuş! Performans %100 gerçekçi. Film derinden etkileyici. Baştan beri sonu belli olmasına rağmen, sürükleyicilik had safhada.
0
2 yıl önce
gkhn. profil resmi
gkhn.
Sağlam bir dram olmuş. Dramlarla aramın çok iyi olmamasına rağmen beğendim filmi. Ama asıl beğendiğim ( bayıldığım ) Julianne Moore. O kadar harika oynamış ki bir ara rol yapmıyor gerçekten hasta diye düşündüğüm dahi oldu.. Hareketlerinden mimiklerine kadar o kadar iyiki.. Tavsiye ederim.
0
2 yıl önce
CagoTR profil resmi
CagoTR
Durağan ve daha önce işlenmiş klişe bir konu. Türünün örneklerine göre gerilerde kalacak olan sıradan film olmuş. Duygusallık çok fazla yok sadece oyuncu anlamında julianne moore var o kadar. Beklentiye girilmeden izlemelik iyi seyirler. Filme 6/10, Moore'a 9/10
1
2 yıldan fazla önce

Still Alice filmini beğenenler

Still Alice filmini izlemek isteyenler

Still Alice filmini içeren raflar

Still Alice filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön