Straight Outta Compton (2015)

Straight Outta Compton (2015)

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
147 dakika
59
3
121
51
Özet Fragman Beğenenler
Freyja0 profil fotoğrafı
Freyja0
I didn't stutter when I said "Fuck Tha Police"
Cause it's hard for a nigga to get peace
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Her birisini ayrı severim ancak Ice Cube ve Tupac'ın yeri bende ayrıdır. Keşke Tupac'a biraz daha yer verilseydi. 80-90'lı yılların rapin krallarını dinleyerek büyüdüm. Bir çok kişiye ilham kaynağı olmuşlardır. Menajerler yüzünden fikir ayrılığı ve grubun dağılması hep beni üzmüştür. Hikayelerine hakim olduğum için benim adıma film tam bir şölendi. Her bir oyuncu çok iyi seçilmiş sesleride benzer. Cube'un oğlu babasını iyi taklit etmiş. Eazy-E'ye yine üzüldüm. Mutlaka izlemeniz gereken bir yapım. Rap sevmeyenler dahi bayılacaktır. Adamlar yaşadıkları haksızlıkları şiddetle değil müzikleriyle anlattılar. Yine önyargılar gösterilmiş ve aradaki hit müzikleride duymak çok güzeldi. Kelimeler yetmiyor anlatmama sadece izleyin yeter .
error_outline
Agent47 profil fotoğrafı
Agent47
sıkı bir rap dinleyicisi olarak beğendiğimi söylemelyim. evet film uzun ama atlanılan şeyler de var, bu özet geçilmiş hali yani :D dr. dre gereğinden fazlaca övülmüş özellikle filmin sonundaki sahnelerde. atlanılan bazı olaylar var ama genel olarak, o dönemi de düzgünce anlamak adına, harika bir filmdi.
error_outline
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Bu film yapılmazsa olmazmış... Adaletin olmadığı bir ortamda içinde bulundukları durumu şiddetle değilde seslerini yükselterek ve hiç susmayarak, bir çok kişininde gönlünü kazanarak her ne pahasına olursa olsun inandıklarından vazgeçmeyerek kazanılan başarının hikayesi... Rap müziği sevmeyen kişilerin bu filmi izlediklerinde neden bu müziğin yapıldığını daha iyi anlayacaklarını düşünüyorum. Aynı zamanda başarılarını sadece kendi müzikleri üzerine kurmayıp Eminem dahil bir çok müzisyeni de kazandırmışlar ve ilhan vermişler. Film gerçekten çok uzun ama başka nasıl iyi bir şekilde anlatılabilirdi ki...
error_outline
berrn profil fotoğrafı
berrn
Filme başlarken beğeneceğimi düşünmemiştim amma lakin ki öyle değildir, çok beğendim. Rap müzik ile uzaktan yakından alakam olmasa da müzikler rahatsız etmedi hatta sevdim. uzun bir film olmasına rağmen sıkmadan izlettirdi. Irkçılığı ve onun iğrençliğini anlatan başarılı bir yapım olmuş.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Zaten dolu olan hikaye çok güzel aktarılmış. Özellikle Eazy-E, Ice Cube ve Suge Knight karakterleri mükemmel iş çıkarmış. Suge'un araba sürüş stili bile bire bir aynıydı :) Cube'u oynayan ise kendi oğlu zaten. Film akarken aralarda sürekli hit şarkılar ve şarkıların oluşum kısımları giriyor ve bu da tempoyu sürekli yüksek tutuyor. Tabi Death Row görünce ilk aklıma gelen Snoop ve 2Pac oldu onları görmek de ayrıca güzeldi. Bunun yanında güzel göndermeler vardı ve o dönemde yaşanan polis şiddeti de fazlasıyla öne çıkarılmış ki son bir kaç yılda Amerika'da yine gündemde siyahilere karşı uygulanan aşırı güç. Grubu ve müzik tarzını seven ilgi duyan biri olarak çok fazla keyif aldım fakat bunlar hakkında bilgisi olmayan birisi ne hisseder çok kestiremiyorum. Yine de izlemekte fayda var :) 9/10
error_outline
lews profil fotoğrafı
lews
Fuck the Police !!:)
error_outline
FutureX profil fotoğrafı
FutureX
Filmde Snoop Dogg ve Tupac dokunuşları da güzel detaylar oldu.
error_outline