Lütfen beni öldürme (Stranger Than Fiction) (2006)

Lütfen beni öldürme (2006)Stranger Than Fiction

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
113 dakika
236
5
600
200
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Farklı konusu ile mükemmel bir yapım olmuş.Bu filmden sonra saatimi hiç çıkarmam artık.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Zkanklc profil fotoğrafı
Zkanklc
çok eğlenceli farklı bir konuya sahipti.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
''İnsan öleceğini gerçekten anlayınca , gerçekten yaşamaya başlıyor sanki '' dünyanın bütün kurabiyelerini yemek istedim :) Bu film Will Ferrell'i sevme nedenim oldu :) Bana ilginç bi film lazım diyenlere göre bi film :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Konusu özgün, işleyişi ve oyunculuklar da iyi sadece bir sahnede öpüşme var ailece de izlenebilir bence :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Bhrpst profil fotoğrafı
Bhrpst
Bunun darkness versiyonu Supernatural'da işleniyor arkadaşlar,oraya da bekleriz.
error_outline
5 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Başta, sazan gibi atlayıp hemen Truman Show'un uzantısı dedim. Orta kısma geldiğim de ise filmin başka hiçbir şeye benzemeyen, özel bir film olduğunu anladım. Kendine has olan uslubu sizi sürekli Will Ferrell 'in peşinden koşturuyor. Nedenlere hiç takılmadım. Yani fantastik tarafını hiç sorgulamadım. Eminim siz de sorgulamayacaksınız. Filmin sonu ise tartışmalı. Mutlu son için zorlama olmuş. Ama iyi ki olmuş.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
film kurgu ile gerçekliğin ustaca harmanlanmasıyla gerçek hayatta farkına varılmayan noktalara da üstü örtülü mesaj niteliğinde olmuş ortaya özgün çok özel bir film çıkmış. Hakikaten de filmi izlerken bu kadar obsesif bir insanın kafasının içinde duyduğu seslerle yaşamının akışının şekillenmesiyle çevresindeki değişime önayak olması bir nevi kaderci anlayışa ters düşmesi bir şeyleri değiştirme çabaları övgüye değeer..
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Hayatta gerçekten istediğiniz şeyleri yapmaya başlamak için, hayatınızı yazanın kulağınıza ''öleceksin'' diye fısıldamasını beklemeyin diyen ve bu mesajı birçok sembol üzerinden veren bir film.Bence yazar kaderi, kitabın kahramanı ise insanı simgeliyor.Kaderin değiştirilemez olduğuna ilişkin cümlelerle birlikte, finaliyle bunun tam tersine işaret ediyor ve bence bu ikilik içinde şahane bir mesaj ve bütünlük var.Sadece verileni alıp rolümüzü mü oynamalıyız, yoksa hayatımızın dümenini elimize mi almalıyız.Hayatımız bir komedya mı olacak, yoksa bir trajedya mı..İzlediğim en güzel, içsel ve düşündürücü filmlerden biri oldu.Dustin Hoffman'ın konuşmaları terapi gibi geldi, Emma Thompson da her zamanki gibi rolünün hakkını vermiş.2 ana karaktere gelince, bir filmin güzel olması için illa süper güzel bir kadınla, süper karizmatik bir adamın başrolleri paylaşması gerekmiyormuş,sıradan da güzel olabiliyormuş ;)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
tek kelimeyle ÖZGÜN
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
mezemorta profil fotoğrafı
mezemorta
Bence efsane bir film .En başta yazar ile kahramanı diyaloğa sokarak farkını ortaya koydu ve beni benden aldı . Bir işe başlamak kadar bitirmenin de önemini , roman yazmanın ne zorlu bir süreç olduğunu anlatan , yer yer komik , bazen romantik , fantastik , dramatik ... Kısacası el üstünde tuttuğum bir filmdir .
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
Ovuzo profil fotoğrafı
Ovuzo
Özellikle dış ses ve ana karakter arasındaki etkileşime odaklanan sahnelere çok güldüm. Will Ferrell'dan haz etmeyenlerin bile hayran kalacağını düşünüyorum.
error_outline
8 yıldan fazla önce