Cennetten de Garip (Stranger Than Paradise) (1984) afişi

Cennetten de Garip (1984)
Stranger Than Paradise

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
89 dakika
Noir Macar asıllı Willie (John Lurie), doğru dürüst bir işi ve hayatta herhangi bir amacı olmayan bir New Yorkludur. Macaristan'da yaşayan kuzeni Eva (Eszter Balint)'nın Cleveland'a çalışmaya gitmeden önce 10 gün New York'ta kalması Willie'nin avare hayatına az da olsa bir renk getirir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

canmustaffa profil resmi
canmustaffa
"Yeni bir yere geliyorsun ve bakıyorsun ki her yer aynı" sıkılma eylemi mainstream olmadan önce sıkılan karakterleri barındıran film.
1
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Konusunu okuduğunuzda göreceğinizden fazla bir olay örgüsü yok filmde. Size düşen o dönemin insan profilini inceleyip fikir sahibi olmaktır. İzlerken sıkıldım, çünkü karakterler de bol bol sıkılıyorlardı filmde. Demek ki amacına ulaşmış:)
0
2 yıldan fazla önce
Nicholai profil resmi
Nicholai
başlarında pek konsantre olamadığım fakat azıcık ilerleyince çok iyi sardığım bir film oldu. yönetmenin temayı güzel işlediğini düşünüyorum ama bazı sahnelerde oyunculuklar çok havada kalıyordu, sanki kameranın farkındalarmış gibi. genel itibari ile beğendim ve yeniden izleyebilirim.

--- spoiler ---

"sıkıcı"lık teması çok güzel aktarılmıştı, o kadar güzel aktarılmıştı ki hiç sıkılmadan o sıkıcılığı izleyebiliyordu insan. filmde bir sahnede kaç tane insan birlikte olmuş olursa olsun, hepsinin aslında yalnız olduğu çok başarılı resmedilmişti. bir umutla gidilen cleveland'dan sıkılma, bir umutla gidilen florida'da eğlenememe ve sonra soyut yalnızlıktan somut yalnızlık.

--- spoiler ---
0
neredeyse 3 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Onur Ünlü nün önerdiği filmdir, hikayeyi değil karakterleri izleriz samimi bir film
1
3 yıl önce

Stranger Than Paradise filmini beğenenler

Stranger Than Paradise filmi hakkında ilgi çekici içerikler