Ask Ugruna (Suite Française) (2014) afişi

Ask Ugruna (2014)
Suite Française

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
107 dakika
starch Irène Némirovsky’nin romanından uyarlanan filmde, 1940 yılında Fransa’da II. Dünya Savaşı’nın ilk işgalleri yaşanmaktadır. Genç ve güzel bir kız olan Lucile Angellier, üvey annesinin evde gözetiminde, savaşta esir düşen babasından haber almak için beklemektedir. Bir yandan Paris’ten gelen savaş mültecileri küçük kasabaya yerleşmeye çalışırken, diğer yandan Alman askerleri kasabalıların evlerini bir bir işgal etmeye başlar. Lucile evlerine yerleşen Bruno von Falk adlı yakışıklı askerden, başlarda hiç hoşlanmaz ve kendisini geri çeker. Fakat günler ilerledikçe iki genç arasında aşka sürüklenen bir çekim oluşur. Ama karşılarında savaşın en trajik yüzü durmaktadır.

Yorumlar

otekiben profil resmi
otekiben
final bölümü dışında fazlaca tahmin edilebilen bir akışa sahip gişe işi çerezlik gibi olsa da savaş gerçeği her zaman olduğu gibi etkiliyor. üstüne, yarım kalmış karmakarışık hisler ve uyarlandığı romanın hikayesi de eklenince etkisi artıyor.
bu tarz karakterler michelle williams'a yapıştı iyice.
son olarak, bu film gerçek bir hikayeden uyarlanmamış kurmaca bir romandan uyarlanmış. gerçek olan ve filmin sonunda bahsedilen ise romanın yazarının hikayesi.
2
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Savaş içinde yaşanan bir aşk öyküsü gerçek olmasıda yanında cabası. Gerçekten çok güzel bir filmdi eski tarihli ve aşk filmi severler mutlaka izlemeli.
1
2 yıldan fazla önce
ZEYOVIC profil resmi
ZEYOVIC
gerek oyunculuk olsun, gerek kurgu ve müzik, film her şeyiyle işgal altında kalmanın yarattığı o korkuyu etkili bir şekilde yansıtıyor. 1940 ı çok güzel gösteren, daha ilk sahnesinden itibaren gözlerde yaş bırakan bi film. Yaşanmış olay olması da duygusallığı ikiye katlıyo. filmde hoşuma giden bir detaysa, film boyu hitler'in adının bir kere bile geçmemesi
0
2 yıldan fazla önce

Suite Française filmini beğenenler

Suite Française filmi hakkında ilgi çekici içerikler