Sully (2016)

Sully (2016)

Puan Like 8.0 / 30 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
starch Sully, 15 Ocak 2009’da arızalanan yolcu uçağını Hudson Nehri’ne indirmeyi, bir nevi imkansızı başarıp kahraman haline gelen pilot Chesley Sullenberger’i konu ediniyor. Kaptan Sully elverişsiz koşullarda uçağı Hudson Nehri'ne indirmeyi başarıp 155 yolcunun hayatını kurtarmıştı. Fakat her ne kadar medya ve halk tarafından usta uçuş yeteneği, cesareti ile gündeme gelse de bazı yetkililer tarafından açılan soruşturma nedeniyle itibarını ve işini kaybetme tehlikesi ile yüz yüze gelecektir. Filmin başrolünde efsane oyuncu Tom Hanks yer alırken filmin yönetmenliğini ise Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood üstleniyor. Ayrıca filmin hikayesi Sulenberger ve Jeffrey Zaslow'un "Highest Duty" adlı kitabından uyarlandı.

Yorumlar

.SimS. profil resmi
.SimS.
filmin yaklaşık ilk 30-35 dakikası aşırı derecede sıkıcı sonra yavaştan biraz canlanıyor son 20 dakika da film güzel bir hale geliyor . gerçek yaşanmış bir hikaye olması da gayet güzel ama kötü başlangıç genel durağanlık insanı çok soğutuyor o yüzden çok ortada bir filmdi zaten son 20 dakika olmasa film çok kötüydü de o son 20 dakika ile kurtarıyorlar bir nebze
9 ay önce
tugced profil resmi
tugced
Beğendim ama ilk 45dk gerçekten sıkıldım ofladım pufladım ve ardından aradığım görüntü ve oyunculukları görünce ısındım,güzel bi yapım olmuş.
10 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
Resmen uçağın içindeydim. Yazılan tüm yorumlara katılıyorum. Nefis bir yapımdı. Tom Hanksin oyunculuğu gerçek hayat hikayesi olması, her şeyiyle müthiş bir film!
11 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Öncelikle şunu her filminde söylettiği gibi gene başa ekleyeceğim Tom Hanks gerçekten muazzam bir oyuncu. Hayatım boyunca izlediğim en iyi üç oyuncudan birisi dersem abartmış olmam ve onu izlemekten her nerede oynarsa oynasın her zaman çok büyük bir keyif aldım gerçekten. Onun dışında yönetmen koltuğunda da Clint Eastwood'un oluşu ayrı bir güzel sinemaseverler için. Filme gelecek olursak en başta gerçek bir hikayeden alıntı oluşu beni çok etkiledi ki ben bu tarz filmleri hep çok sevmişimdir. Böyle normalde ilgimizi çekmeyen alanlardaki önemli şahsiyetleri de böyle filmler sayesinde tanıyoruz. Uçak fobim oluşundan mıdır bilmiyorum ama sahneler beni çok gerdi ve etkiledi gerçekten. 9/10
1 yıl önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Aslında sıkıcı bir konusu var filmin. Ama konunun aksine akıcı bir film olmuş, sıkılmadan izledim Amerikalı kahramanımıza rağmen. Olay da doğum günümde yaşanmış benim için çokta önemli olmayan bu tarihi de unutmam artık. Tom Hanks'e gelince, Tom Hanks'di işte her zamanki gibi muhteşem.
2 yıl önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Temiz iş olmuş. Film hiç yormuyor, akıp gidiyor, izlettiriyor kendini. Gereksiz ayrıntılara girmeden yaşananları anlatıyor. Ağlamamak için kendimi sıkmasaydım film boyunca iyi ederim =')
2 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Olayın gerçek olduğunu bilmesem yine bir "Her Amerikalı kahramandır" filmi olduğunu düşünebilirdim. Ama bu gerçekten bir hayatta kalma, hayat kurtarma mücadelesini konu alan bir film, gerçek bir olay. Herşey 24 dakika içinde geçekleşiyor.Tom Hanks'in filme kattıkları sonsuz. Oyunculuğu tartışılmaz, her yaptığı filmi tereddüt etmeden izlediğim belki de tek aktör...İyi seyirler...
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Gerçek hayattan uyarlanmasından öte izlerken sanki sizde uçak kazasını yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Tom Hanks'i beyaz saçlı görmek garip gelse de pilotu çok güzel canlandırmış adeta kendi başından geçiyormuş hissiyatı uyandırıyor. Ah keşke kazalar olmasa...
2 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Bir uçak arızasıyla ilgili yaşanmış bir olay ancak bu kadar gerçekçi ve güzel anlatılabilirdi sanırım. Abartısız, olayı bize çok güzel bir şekide anlatan bir yapım olmuş, çokta güzel olmuş. Zaten Tom Hanks her zamanki gibi bi harika <3 Ben çok beğendim açıkçası. Bence siz de beğeneceksiniz :)
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Gerçekten çok başarılı bir filmdi Tom Hanks da ayrıca her role uygun yeteneği artık tescillenmiş bir oyuncu film gerçek bir hikayeye dayandığından belki de çok etkileyiciydi, sarsıcıydı. İnsanların yardımlaşması hemen organize olması bu kazanın filmin sonundaki sahneyle taçlandırılması gözlerimi yaşarttı. mutlaka izleyin.
2 yıldan fazla önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
Yaşanmış bir hikayeden alınan filmler hep etkilemiştir birde buna tom hanks eklenince.. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden ;)
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Hevesle beklediğim bir filmdi. Bir sinemasever olarak gerçek hayatta yaşanmış bu tip olayları izlemek benim için büyük bir keyif. Hele ki Tom Hanks bu işin içindeye mükemmel oluyor. Bu adam bir harika. Sadece oyunculuğu değil yüzü çehresi ses tonu mimikleri herşeyiyle sinemaya tam uyuyor. Mutlaka izleyin. İzledikten sonra Kaptan Philips, Er Ryanı Kurtarmak ve Casuslar Köprüsü nede zamanınızı ayırın böylece ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
2 yıldan fazla önce
colorful profil resmi
colorful
Açıkçası etkileyen bir hikayeye sahip film. Üstüne Tom Hanks'in performansı ve kurgunun da parlaması eklenince seyir zevki katlandı. Son sahnedeki 'ben' değil 'biz' vurgusu gereksizdi ama yönetmen Clint Eastwood olunca zannediyorum herkes alıştı böyle s.kindirik kaygılara :) Ben de artık görmezden geliyorum. Filmi beğendim- olmuş.
2 yıldan fazla önce
efefikri profil resmi
efefikri
Uöak kazası raporundan ve bbc belgeselinden sonra birde olayı pilotun bakış açısıyla izlemek mükemmel oldu. Uçak hayranlığımdan ziyade filmi gerçekten harika olmuş.
2 yıldan fazla önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Gayet güzel bir hollywood yapımı, ne ararsan var. Tom Hanks amcama da pilot olsun kaptan olsun pek yakışıyor bu roller tam bir american hero :)
2 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
tom hanks muhteşemdi
2 yıldan fazla önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Havacılık tarihinin en başarılı suya inişi. Milliyetçilik olayı gözüme batmadı açıkçası, böylesi bir olayda can kaybı yaşanmıyor, son derece organize bir şekilde olay sonuçlandırılıyor ise bununla övünmek o milletin hakkıdır diye düşünüyorum. Ayrıca kabin ekiplerinin sadece sandviç dağıtan kişiler olmadığını ve pilotların da sürekli otomatik pilotta uçup yan gelip yatmadıklarını insanlara gösteriyor.
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ah be Clint Eastwood ne çok seviyorsun "Amerikancılık" ı. Film iyi hoş da alttan alttan verilen "bizim ülkemizde insan hayatına önem verilir." mesajı çok bayat geldi. Clint Eastwood'un siyasi yönünü filmlere bu kadar yansıtması rahatsız etmeye başladı beni. Oysa ki ne çok severdim kendisini.Neyse sinemada izlemeye gerek yok, bu saydıklarımı umursamazsanız güzel filmdi.
2 yıldan fazla önce
untildawn profil resmi
untildawn
Helal olsun koca yürekli Süleyman 7/10
neredeyse 3 yıl önce

Sully filmi hakkında ilgi çekici içerikler