Sully (2016) afişi

Sully (2016)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.7 / 21 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
starch Sully, 15 Ocak 2009’da arızalanan yolcu uçağını Hudson Nehri’ne indirmeyi, bir nevi imkansızı başarıp kahraman haline gelen pilot Chesley Sullenberger’i konu ediniyor. Kaptan Sully elverişsiz koşullarda uçağı Hudson Nehri'ne indirmeyi başarıp 155 yolcunun hayatını kurtarmıştı. Fakat her ne kadar medya ve halk tarafından usta uçuş yeteneği, cesareti ile gündeme gelse de bazı yetkililer tarafından açılan soruşturma nedeniyle itibarını ve işini kaybetme tehlikesi ile yüz yüze gelecektir. Filmin başrolünde efsane oyuncu Tom Hanks yer alırken filmin yönetmenliğini ise Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood üstleniyor. Ayrıca filmin hikayesi Sulenberger ve Jeffrey Zaslow'un "Highest Duty" adlı kitabından uyarlandı.

Yorumlar

Simurg. profil resmi
Simurg.
Aslında sıkıcı bir konusu var filmin. Ama konunun aksine akıcı bir film olmuş, sıkılmadan izledim Amerikalı kahramanımıza rağmen. Olay da doğum günümde yaşanmış benim için çokta önemli olmayan bu tarihi de unutmam artık. Tom Hanks'e gelince, Tom Hanks'di işte her zamanki gibi muhteşem.
10 ay önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Temiz iş olmuş. Film hiç yormuyor, akıp gidiyor, izlettiriyor kendini. Gereksiz ayrıntılara girmeden yaşananları anlatıyor. Ağlamamak için kendimi sıkmasaydım film boyunca iyi ederim =')
11 ay önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Olayın gerçek olduğunu bilmesem yine bir "Her Amerikalı kahramandır" filmi olduğunu düşünebilirdim. Ama bu gerçekten bir hayatta kalma, hayat kurtarma mücadelesini konu alan bir film, gerçek bir olay. Herşey 24 dakika içinde geçekleşiyor.Tom Hanks'in filme kattıkları sonsuz. Oyunculuğu tartışılmaz, her yaptığı filmi tereddüt etmeden izlediğim belki de tek aktör...İyi seyirler...
11 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Gerçek hayattan uyarlanmasından öte izlerken sanki sizde uçak kazasını yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Tom Hanks'i beyaz saçlı görmek garip gelse de pilotu çok güzel canlandırmış adeta kendi başından geçiyormuş hissiyatı uyandırıyor. Ah keşke kazalar olmasa...
11 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Bir uçak arızasıyla ilgili yaşanmış bir olay ancak bu kadar gerçekçi ve güzel anlatılabilirdi sanırım. Abartısız, olayı bize çok güzel bir şekide anlatan bir yapım olmuş, çokta güzel olmuş. Zaten Tom Hanks her zamanki gibi bi harika <3 Ben çok beğendim açıkçası. Bence siz de beğeneceksiniz :)
11 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Gerçekten çok başarılı bir filmdi Tom Hanks da ayrıca her role uygun yeteneği artık tescillenmiş bir oyuncu film gerçek bir hikayeye dayandığından belki de çok etkileyiciydi, sarsıcıydı. İnsanların yardımlaşması hemen organize olması bu kazanın filmin sonundaki sahneyle taçlandırılması gözlerimi yaşarttı. mutlaka izleyin.
1 yıl önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
Yaşanmış bir hikayeden alınan filmler hep etkilemiştir birde buna tom hanks eklenince.. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden ;)
1 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Hevesle beklediğim bir filmdi. Bir sinemasever olarak gerçek hayatta yaşanmış bu tip olayları izlemek benim için büyük bir keyif. Hele ki Tom Hanks bu işin içindeye mükemmel oluyor. Bu adam bir harika. Sadece oyunculuğu değil yüzü çehresi ses tonu mimikleri herşeyiyle sinemaya tam uyuyor. Mutlaka izleyin. İzledikten sonra Kaptan Philips, Er Ryanı Kurtarmak ve Casuslar Köprüsü nede zamanınızı ayırın böylece ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
1 yıl önce
Novel profil resmi
Novel
Açıkçası etkileyen bir hikayeye sahip film. Üstüne Tom Hanks'in performansı ve kurgunun da parlaması eklenince seyir zevki katlandı. Son sahnedeki 'ben' değil 'biz' vurgusu gereksizdi ama yönetmen Clint Eastwood olunca zannediyorum herkes alıştı böyle s.kindirik kaygılara :) Ben de artık görmezden geliyorum. Filmi beğendim- olmuş.
1 yıl önce
efefikri profil resmi
efefikri
Uöak kazası raporundan ve bbc belgeselinden sonra birde olayı pilotun bakış açısıyla izlemek mükemmel oldu. Uçak hayranlığımdan ziyade filmi gerçekten harika olmuş.
1 yıl önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Gayet güzel bir hollywood yapımı, ne ararsan var. Tom Hanks amcama da pilot olsun kaptan olsun pek yakışıyor bu roller tam bir american hero :)
1 yıl önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
tom hanks muhteşemdi
1 yıl önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Havacılık tarihinin en başarılı suya inişi. Milliyetçilik olayı gözüme batmadı açıkçası, böylesi bir olayda can kaybı yaşanmıyor, son derece organize bir şekilde olay sonuçlandırılıyor ise bununla övünmek o milletin hakkıdır diye düşünüyorum. Ayrıca kabin ekiplerinin sadece sandviç dağıtan kişiler olmadığını ve pilotların da sürekli otomatik pilotta uçup yan gelip yatmadıklarını insanlara gösteriyor.
1 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ah be Clint Eastwood ne çok seviyorsun "Amerikancılık" ı. Film iyi hoş da alttan alttan verilen "bizim ülkemizde insan hayatına önem verilir." mesajı çok bayat geldi. Clint Eastwood'un siyasi yönünü filmlere bu kadar yansıtması rahatsız etmeye başladı beni. Oysa ki ne çok severdim kendisini.Neyse sinemada izlemeye gerek yok, bu saydıklarımı umursamazsanız güzel filmdi.
1 yıldan fazla önce
untildawn profil resmi
untildawn
Helal olsun koca yürekli Süleyman 7/10
1 yıldan fazla önce

Sully filmini beğenenler

Sully filmi hakkında ilgi çekici içerikler