Sully (2016) afişi

Sully (2016)

Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
starch Sully, 15 Ocak 2009’da arızalanan yolcu uçağını Hudson Nehri’ne indirmeyi, bir nevi imkansızı başarıp kahraman haline gelen pilot Chesley Sullenberger’i konu ediniyor. Kaptan Sully elverişsiz koşullarda uçağı Hudson Nehri'ne indirmeyi başarıp 155 yolcunun hayatını kurtarmıştı. Fakat her ne kadar medya ve halk tarafından usta uçuş yeteneği, cesareti ile gündeme gelse de bazı yetkililer tarafından açılan soruşturma nedeniyle itibarını ve işini kaybetme tehlikesi ile yüz yüze gelecektir. Filmin başrolünde efsane oyuncu Tom Hanks yer alırken filmin yönetmenliğini ise Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood üstleniyor. Ayrıca filmin hikayesi Sulenberger ve Jeffrey Zaslow'un "Highest Duty" adlı kitabından uyarlandı.

phoeniks profil resmi
phoeniks
Gerçekten çok başarılı bir filmdi Tom Hanks da ayrıca her role uygun yeteneği artık tescillenmiş bir oyuncu film gerçek bir hikayeye dayandığından belki de çok etkileyiciydi, sarsıcıydı. İnsanların yardımlaşması hemen organize olması bu kazanın filmin sonundaki sahneyle taçlandırılması gözlerimi yaşarttı. mutlaka izleyin.
8
1 ay önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
Yaşanmış bir hikayeden alınan filmler hep etkilemiştir birde buna tom hanks eklenince.. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden ;)
1
1 ay önce
alicancam profil resmi
alicancam
Hevesle beklediğim bir filmdi. Bir sinemasever olarak gerçek hayatta yaşanmış bu tip olayları izlemek benim için büyük bir keyif. Hele ki Tom Hanks bu işin içindeye mükemmel oluyor. Bu adam bir harika. Sadece oyunculuğu değil yüzü çehresi ses tonu mimikleri herşeyiyle sinemaya tam uyuyor. Mutlaka izleyin. İzledikten sonra Kaptan Philips, Er Ryanı Kurtarmak ve Casuslar Köprüsü nede zamanınızı ayırın böylece ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
2
1 ay önce
Novel profil resmi
Novel
Açıkçası etkileyen bir hikayeye sahip film. Üstüne Tom Hanks'in performansı ve kurgunun da parlaması eklenince seyir zevki katlandı. Son sahnedeki 'ben' değil 'biz' vurgusu gereksizdi ama yönetmen Clint Eastwood olunca zannediyorum herkes alıştı böyle s.kindirik kaygılara :) Ben de artık görmezden geliyorum. Filmi beğendim- olmuş.
0
1 ay önce
efefikri profil resmi
efefikri
Uöak kazası raporundan ve bbc belgeselinden sonra birde olayı pilotun bakış açısıyla izlemek mükemmel oldu. Uçak hayranlığımdan ziyade filmi gerçekten harika olmuş.
1
1 ay önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Gayet güzel bir hollywood yapımı, ne ararsan var. Tom Hanks amcama da pilot olsun kaptan olsun pek yakışıyor bu roller tam bir american hero :)
1
2 ay önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
tom hanks muhteşemdi
4
2 ay önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Havacılık tarihinin en başarılı suya inişi. Milliyetçilik olayı gözüme batmadı açıkçası, böylesi bir olayda can kaybı yaşanmıyor, son derece organize bir şekilde olay sonuçlandırılıyor ise bununla övünmek o milletin hakkıdır diye düşünüyorum. Ayrıca kabin ekiplerinin sadece sandviç dağıtan kişiler olmadığını ve pilotların da sürekli otomatik pilotta uçup yan gelip yatmadıklarını insanlara gösteriyor.
10
2 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ah be Clint Eastwood ne çok seviyorsun "Amerikancılık" ı. Film iyi hoş da alttan alttan verilen "bizim ülkemizde insan hayatına önem verilir." mesajı çok bayat geldi. Clint Eastwood'un siyasi yönünü filmlere bu kadar yansıtması rahatsız etmeye başladı beni. Oysa ki ne çok severdim kendisini.Neyse sinemada izlemeye gerek yok, bu saydıklarımı umursamazsanız güzel filmdi.
3
4 ay önce
untildawn profil resmi
untildawn
Helal olsun koca yürekli Süleyman 7/10
1
4 ay önce

Sully filmini beğenenler

Sully filmini izlemek isteyenler

Sully filmini içeren raflar

Sully filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön