Sully (2016)

Sully (2016)

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
96 dakika
204
4
486
140
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Evet gerçekten ' 155 ' bir sayı. Ama o sayıya çehreler koyunca diğer çehreleri-anne,baba,kardeş,evlat bu sayı artabiliyor. ''Gerçek olaydan uyarlanmış bu koca yürekli adamların hikayesini muhakkak izlenecek listenizden çıkartın .Gözümüz gönlümüz böyle mücadelelerin hayranı ..
error_outline
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
filmin yaklaşık ilk 30-35 dakikası aşırı derecede sıkıcı sonra yavaştan biraz canlanıyor son 20 dakika da film güzel bir hale geliyor . gerçek yaşanmış bir hikaye olması da gayet güzel ama kötü başlangıç genel durağanlık insanı çok soğutuyor o yüzden çok ortada bir filmdi zaten son 20 dakika olmasa film çok kötüydü de o son 20 dakika ile kurtarıyorlar bir nebze
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Beğendim ama ilk 45dk gerçekten sıkıldım ofladım pufladım ve ardından aradığım görüntü ve oyunculukları görünce ısındım,güzel bi yapım olmuş.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Resmen uçağın içindeydim. Yazılan tüm yorumlara katılıyorum. Nefis bir yapımdı. Tom Hanksin oyunculuğu gerçek hayat hikayesi olması, her şeyiyle müthiş bir film!
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Öncelikle şunu her filminde söylettiği gibi gene başa ekleyeceğim Tom Hanks gerçekten muazzam bir oyuncu. Hayatım boyunca izlediğim en iyi üç oyuncudan birisi dersem abartmış olmam ve onu izlemekten her nerede oynarsa oynasın her zaman çok büyük bir keyif aldım gerçekten. Onun dışında yönetmen koltuğunda da Clint Eastwood'un oluşu ayrı bir güzel sinemaseverler için. Filme gelecek olursak en başta gerçek bir hikayeden alıntı oluşu beni çok etkiledi ki ben bu tarz filmleri hep çok sevmişimdir. Böyle normalde ilgimizi çekmeyen alanlardaki önemli şahsiyetleri de böyle filmler sayesinde tanıyoruz. Uçak fobim oluşundan mıdır bilmiyorum ama sahneler beni çok gerdi ve etkiledi gerçekten. 9/10
error_outline
5 yıldan fazla önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Aslında sıkıcı bir konusu var filmin. Ama konunun aksine akıcı bir film olmuş, sıkılmadan izledim Amerikalı kahramanımıza rağmen. Olay da doğum günümde yaşanmış benim için çokta önemli olmayan bu tarihi de unutmam artık. Tom Hanks'e gelince, Tom Hanks'di işte her zamanki gibi muhteşem.
error_outline
6 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil fotoğrafı
KlaketKafa
Temiz iş olmuş. Film hiç yormuyor, akıp gidiyor, izlettiriyor kendini. Gereksiz ayrıntılara girmeden yaşananları anlatıyor. Ağlamamak için kendimi sıkmasaydım film boyunca iyi ederim =')
error_outline
6 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Olayın gerçek olduğunu bilmesem yine bir "Her Amerikalı kahramandır" filmi olduğunu düşünebilirdim. Ama bu gerçekten bir hayatta kalma, hayat kurtarma mücadelesini konu alan bir film, gerçek bir olay. Herşey 24 dakika içinde geçekleşiyor.Tom Hanks'in filme kattıkları sonsuz. Oyunculuğu tartışılmaz, her yaptığı filmi tereddüt etmeden izlediğim belki de tek aktör...İyi seyirler...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Gerçek hayattan uyarlanmasından öte izlerken sanki sizde uçak kazasını yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Tom Hanks'i beyaz saçlı görmek garip gelse de pilotu çok güzel canlandırmış adeta kendi başından geçiyormuş hissiyatı uyandırıyor. Ah keşke kazalar olmasa...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Bir uçak arızasıyla ilgili yaşanmış bir olay ancak bu kadar gerçekçi ve güzel anlatılabilirdi sanırım. Abartısız, olayı bize çok güzel bir şekide anlatan bir yapım olmuş, çokta güzel olmuş. Zaten Tom Hanks her zamanki gibi bi harika <3 Ben çok beğendim açıkçası. Bence siz de beğeneceksiniz :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Gerçekten çok başarılı bir filmdi Tom Hanks da ayrıca her role uygun yeteneği artık tescillenmiş bir oyuncu film gerçek bir hikayeye dayandığından belki de çok etkileyiciydi, sarsıcıydı. İnsanların yardımlaşması hemen organize olması bu kazanın filmin sonundaki sahneyle taçlandırılması gözlerimi yaşarttı. mutlaka izleyin.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
heyyybrotherr profil fotoğrafı
heyyybrotherr
Yaşanmış bir hikayeden alınan filmler hep etkilemiştir birde buna tom hanks eklenince.. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden ;)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Hevesle beklediğim bir filmdi. Bir sinemasever olarak gerçek hayatta yaşanmış bu tip olayları izlemek benim için büyük bir keyif. Hele ki Tom Hanks bu işin içindeye mükemmel oluyor. Bu adam bir harika. Sadece oyunculuğu değil yüzü çehresi ses tonu mimikleri herşeyiyle sinemaya tam uyuyor. Mutlaka izleyin. İzledikten sonra Kaptan Philips, Er Ryanı Kurtarmak ve Casuslar Köprüsü nede zamanınızı ayırın böylece ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
colorful profil fotoğrafı
colorful
Açıkçası etkileyen bir hikayeye sahip film. Üstüne Tom Hanks'in performansı ve kurgunun da parlaması eklenince seyir zevki katlandı. Son sahnedeki 'ben' değil 'biz' vurgusu gereksizdi ama yönetmen Clint Eastwood olunca zannediyorum herkes alıştı böyle s.kindirik kaygılara :) Ben de artık görmezden geliyorum. Filmi beğendim- olmuş.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
efefikri profil fotoğrafı
efefikri
Uöak kazası raporundan ve bbc belgeselinden sonra birde olayı pilotun bakış açısıyla izlemek mükemmel oldu. Uçak hayranlığımdan ziyade filmi gerçekten harika olmuş.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce