Sunset Bulvari (Sunset Blvd.) (1950) afişi

Sunset Bulvari (1950)
Sunset Blvd.

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.6 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Sanat Eseri, Kült
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
110 dakika
StrawberryFields Film, iş bulmakta sorun yaşayan, maddi bakımdan zor durumdaki Hollywood senaristi Joe Gills (William Holden) ile unutulmuş ve hınç dolu eski bir Hollywood yıldızı olan Norma Desmond'ın hayatlarının kesişmesini anlatmaktadır. Joe zor durumda olduğu için Norma ile birlikte olmaya başlar. Zaman içinde senaryosunu kendi yazdığı film ile Hollywood'a muhteşem bir dönüş planlayan Norma'yı daha iyi tanımaya başlar. Norma evdeki hizmetçisi dışında kimseyle görüşmeden yaşadığı ve yaşlandığı uzun yıllar içinde gerçeklik algısı zayıflamış biridir. Unutulmuş bir yıldız olduğunu kendine itiraf etmektense kendini yalanlarla avutmayı seçmiştir.

Yorumlar

Hollyy profil resmi
Hollyy
Senaryo, oyunculuk ve anlatım muhteşem olan başyapıt izleyin izlettirin :)
5 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok etkileyici bir dram olmuş. Şöhrete kavuşmak bazen çok kolay ama onu koruması gerçekten zor. Bu uğurda hiç olan bir sürü insandan sadece biri Norma. Şöhreti ve beraberinde getirdiklerini taşımak pek çoklarına ağır geldiği için melankoli kaçınılmaz oluyor. Bu filmde konu çok güzel işlenmiş. Oyunculuklar, diyaloglar, filmin karanlık havası süper bir uyum içindeydi. İzlenmeli.
10 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Galiba izlediğim ilk kara filmdi. Güzel bir film biraz polisiye biraz romantizm biraz entrika :) imdb puanını biraz fazla bulsam da izlemeye değer :)
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Bir Hollywood senaristi etrafında geçen bu başarılı dram filmi, eminim sinemasever arkadaşların ilgisini çekecektir.
neredeyse 3 yıl önce

Sunset Blvd. filmini beğenenler

Sunset Blvd. filmi hakkında ilgi çekici içerikler