Suretler (Surrogates) (2009)

Suretler (2009)
Surrogates

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
89 dakika
KerseL FBI ajanları Ajan Greer ve Ajan Peters bir üniversite öğrencisinin gizemli cinayetini araştırmaktadır. Bu öğrenci, insanların kendilerinin kusursuz robot versiyonlarını sahip olmalarını sağlayan yüksek teknoloji ürünü suret olgusunun yaratıcısı olan kişiyle bağlantılıdır. Sağlıklı, iyi görünümlü ve uzaktan kumandalı makineler olan suretler, insanların yerini almakta ve böylece insanların evlerinin rahat ve güvenli ortamından çıkmadan dışarıdaki hayatı yaşamalarına imkan tanımaktadır. Cinayet beraberinde cevap arayışını getirir: Maskelerle dolu bir dünyada kim gerçektir ve kime güvenebilirsiniz?

Yorumlar

yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Başarılı ve ilginç bir bilimkurgu yapımı. İzlerken her ne kadar oradaki olayı eleştirse de insan aslında şu an bile neredeyse bu durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Sadece bu filmde olay biraz daha ileri seviyeye taşınmış. Şu an hepimiz sosyal medya aracılığıyla sanal ortamda farklı bir ''suret'' le yer alabiliyor istediğimiz kişi olabiliyoruz. Altındaki bu gerçekle sağlam bir temel üzerine yüzeysel bir film diyebiliriz.
neredeyse 3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
İLGİNÇ BİR BİLİM KURGU Senaryo iddialı. Türü sevenler kaçırmasın. Dikkatli seyredin detaylar önemli.
3 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
konusu harikaydı, verdiği mesaj çok iyiydi. tam da geleceği yansıtan bir film olmuş. başarılı bir bilim kurgu fakat aksiyonu biraz daha fazla olabilirdi.
4 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Anime manga arakta olsa konusu, hoş filmdir doğrusu
neredeyse 5 yıl önce

Surrogates filmini beğenenler

Surrogates filmi hakkında ilgi çekici içerikler