Tabutta Rövasata (Somersault in a Coffin) (1996)

Tabutta Rövasata (1996)Somersault in a Coffin

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kült, Absürt, Sanat Eseri
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
76 dakika
468
13
1319
411
Özet Fragman Beğenenler
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Ahmet uğurlu bu filmde çok başarılı.Tavus kuşuna kafayı takmasaydı iyiydi.7.0
error_outline
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
90 döneminin güzide eserlerinden. Gerçekçi, çarpıcı, insandan... Sırf o yılları tekrar yaşamak adına tekrar tekrar izlediğim filmlerden biri ayrıca. Sinemamızın 90'lı yıllara dönmesi dileğiyle...
error_outline
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
çekildiği dönem zor şartlarda çekilmiş ve iyi bir performans filmi olmuş. Belki film yıllar sonra izlenildiğinde bu kadar beğenilmesinin bir anlamı olmadığı düşünülebilir ama 96 yılı için iyi filmdir. Ahmet Uğurlu iyi bir oyunculuk sergilemiş.
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
96 yılı Rumelihisarı sokakları..Yoksulluğu,evsizliği,kimsesizliği yüzünden çeşitli suçlar işleyen Mahsun'un hikayesi..Türk sinemasının en gerçekçi filmlerinden..Ne denilebilir ki insanın böyle hayatlara içi gidiyor.
error_outline
vitocorleone profil fotoğrafı
vitocorleone
Derviş Zaim yönetmenlik ve senaryo dışında yapımcılığı da üstlenmiş ancak yeterli parayı bulamadığı için oyuncular hiçbir ücret almadan bu filmin çekilmesini sağlamış. Tabutta Rövaşata’nın daha yapım aşamasında bile böyle bir hikayenin olması bu filmin diğer filmlerden ne kadar farklı niyetle bizlere sunulduğunu gösteriyor.
Mahsun karakterinin tamamen kurgu değil de aynı semtte 28 yıl önce yaşayan Dursun Tokta’dan esinlenmiş olması benim kanaatimce bu eseri ete kemiğe bürümüş.Mahsun Süpertitiz’in varoluş savaşını izlerken hiç tatmadığınız bir seyir zevki tadacağınıza emin olabilirsiniz.
error_outline
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Ben mi beklentimi yüksek tuttum bilemiyorum. Sevemedim filmi
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Fena bir film değil ama öyle çok akılda uzun süre kalacak da bir şey bulamadım. Gerek yorumlar gerek de puana bakıp yüksek beklentiye girmiştim. Orta halli iyi oyuncuların olduğu donuk bir hikayeye sahip film 5,5/10
error_outline
mels profil fotoğrafı
mels
Çok ağır ilerleyen bir film bence. Bitiremedim. İlerleyen zamanlarda izlemeyi tekrar deneyeceğim.
error_outline
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
aksiyon filmleri dışında film izlemeyen abimin en sevdiği film tabutta rövaşata.İzlemeye başladığımda bu durağan fimi nasıl sevmiş dedim Ama hikaye,oyunculuklar,müzikler,tavuskuşu herşey çok özeldi.Türk sinemasının ennnn iyilerinden şüphesiz.Gerçek bir hikayeden uyarlanması ise cabası
error_outline
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Çok ama çok güzel bir filmdi. Mahsun çok içten bir karakterdi. Eski İstanbul görüntülerini görmek hoşuma gitti
error_outline
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Döneminde para buldukça adam gibi bişiler yapmaya çalışalım diyen küçük bütçeli bir film... AMA ARKADAŞLAR İYİDİR ... der Ahmet Uğurlu karakterini iyi izleyin.... İmkansızlıklar içinde çekilmiş bir film... Hala izletiyor kendini...
error_outline
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
ÇOK KÖTÜ. Yine msj verme kaygılı bir yerli yapım. Ve işte sonunda da böyle sıkıcı bir film. Çok yavaş ilerliyor. Zor bitirdim!
error_outline
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Film gerçek diye söylentiler var. Postcredits (filmin sonundaki yazılar falan) denen bölümü herzaman okurum. Orada 'Bu film bütünüyle gerçektir. Çünkü onu biz uydurduk.' yazıyor. Her yönüyle filmin amacını anlamak zor gibi gibi. Ama ahmet ugurlunun oyunculuğu süperdi.
error_outline
mstfnr profil fotoğrafı
mstfnr
Kısa film tadında..
error_outline