Taksi Soförü (Taxi Driver) (1976)

Taksi Soförü (1976)Taxi Driver

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kült, Suç, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
114 dakika
506
11
1310
276
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Film her ne kadar bana inanılmaz gelmese de De Niro'nun oyunculuğu için tekrar tekrar izlemeye değer 8/10
error_outline
6 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Harika bir yapım. De Niro ne büyük oyuncusun. 8.5/10
error_outline
8 ay önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
"Yalnızlığı" en iyi anlatan filmlerden biridir. Travis'te bir değil, birden fazla psikolojik rahatsızlık olduğu malum. Ve böyle zor karakteri De Niro oynamamış, adeta seyirciye resital sunmuştur.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Hikaye basit, işleniş iyi, De Niro oyunculuğu harika. Kimse bahsetmemiş sanırım ama bence filmin en güzel yanı 1976 yılında ABD'nin kenar mahallelerini, yoksul sokaklarını o kadar güzel resmediyor ki anlatamam, ben en çok bunu izlemekten keyif aldım, öyle ki taksi sürerken gösterilen şehir manzaları ve Harlem bataklığından kesitlerin hiç bitmemesini istedim. Film olarak muhteşem değil ama dönemi yansıtma becerisi açısından şaheser diyebilirim. Yönetmen Scorsese ise sanki Tarantino'nun biraz daha merhametlisi gibi geldi bana. Herkesin beğeneceği bir film değil ama 'iyi filmleri' izlemeyi sevenlere öneririm, pişman olmazsınız.
error_outline
2 yıldan fazla önce
deathmetalburock profil fotoğrafı
deathmetalburock
u talking to me?
error_outline
3 yıldan fazla önce
dai profil fotoğrafı
dai
izlediğim en berbat filmler listesinde ilk üçe girer
error_outline
5 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Açık konuşmak gerekirse hikaye bakımından çok da şahane bir filmdi diyemem. Yani sıradan ve basit bir olay örgüsü var. Aksiyon filmi çerçevesinden izlenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bence aksiyon filmi olamayacak kadar durağan bir film. Daha çok psikolojik bir değişim sürecini izliyoruz. Oyunculuk açısından bakarsak da kesinlikle kötü diyemem. Robert De Niro faktörü var sonuçta. Her zamanki gibi şahane bir oyunculuk sergilemiş. Karakterin duygusal çöküntüsünü ve psikolojisini çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Herkesin seveceği bir film değil izlemek isterseniz izleyin diyeyim :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
BOZO profil fotoğrafı
BOZO
Robert De Niro ' nun oyunculuk dersi verdiği film...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Muhteşem bir film. Robert De Niro ile keyfine doyum olmayan seyir vakti.
error_outline
6 yıldan fazla önce
lews profil fotoğrafı
lews
Çok övülen , çok duyduğum bir filmdi , ama beklediğim kadar iyi çıkmadı, tamam çok çarpıcı sahneleride var çok derin konular aslında yine de senaryo tam oturmamış . De niro'nun muhteşem performansına sözümüz yok tabi.
error_outline
7 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Büyük hayallerle izlediğim fakat hüsranla sonuçlanan film.Oldukça basit bir konu üzerinde ilerliyor film.Amerika'nın yetmişlerin başında bozulmaya başlayan toplum düzeninde cinnet geçiren onlarca insandan birini konu alıyor.Burada filmi kurtaran da Robert De Niro'nun insan üstü güçlerini kullanarak ibretlik bir oyunculuk yapmasıdır.Cinnet halini başından sonuna kadar en iyi şekilde anlatmış.Seviyoruz seni De Niro
error_outline
7 yıldan fazla önce
zeftodeath profil fotoğrafı
zeftodeath
film olayını sanat olarak görüyorsanız belkide 10 üzerinden 10 vereceğiniz filmlerden.
error_outline
7 yıldan fazla önce
yahsiii07 profil fotoğrafı
yahsiii07
İzlemeyenler açısından acilen izlenilmesi gereken filmlerdendir.!!1!
Bir ruh hastasını adım adım katil olamaya götüren sosyal iletişimsizlik üzerüne kurulu bir filmdir. Sosyal iletişimsizlik diyorum çünkü travisin aynada kendine silah dogrultup "are you talking to me??" bunu destekkler nitelikte. 8,5/10
error_outline
7 yıldan fazla önce
92mali profil fotoğrafı
92mali
Böyle iyi bir yönetmen ve sağlam kadrodan bu kadar saçma bi film beklemiyodum.Bi kaç akılda kalıcı kültleşmiş sahnesi dışında bomboş bir film.Çok ağır ilerliyor ve anlamsız BOMBOŞ sahneleri var,çok fazla fast forward yapmak zorunda kaldım.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Gerçekten güzel bir filmdi. Konusu, müzikleri, yönetmenliği ve oyunculuk performanları mükemmeldi( özellikle Robert Deniro nun). Travis karakteri muhteşem.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce