Taksi Soförü (Taxi Driver) (1976) afişi

Taksi Soförü (1976)
Taxi Driver

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.9 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Kült, Suç, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
113 dakika
Porpolog Vietnam’da savaşının izlerini henüz atamayan bir askerin, geceleri taksi şoförlüğü yaparak gördüğü kirli ve adaletsiz dünyaya uyum sağlamayı reddetme hikayesini anlatan film, Robert De Niro’nun canlandırdığı Travis Bickle karakteriyle kültleşmiştir. Taksi şoförü Travis, sosyal hayatındaki başarısızlığını, saplantılı bir tutku beslediği Bickle’la tersine döndürmeye çalışsa da beklediği karşılığı bulamıyor. Bu kırılma anından sonra bir silah alıp harekete geçmeyi, sokakların pisliğini temizlemeye karar veriyor; bu esnada kendini bir fahişeyi kurtarmaya adıyor. Çürümeye yüz tutmuş bir topluma karşı tutulan bir ayna niteliğindeki film, yönetmen Martin Scorsese’nin kariyerinin en önemli filmlerinden biri olarak kabul görür.

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
Açık konuşmak gerekirse hikaye bakımından çok da şahane bir filmdi diyemem. Yani sıradan ve basit bir olay örgüsü var. Aksiyon filmi çerçevesinden izlenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bence aksiyon filmi olamayacak kadar durağan bir film. Daha çok psikolojik bir değişim sürecini izliyoruz. Oyunculuk açısından bakarsak da kesinlikle kötü diyemem. Robert De Niro faktörü var sonuçta. Her zamanki gibi şahane bir oyunculuk sergilemiş. Karakterin duygusal çöküntüsünü ve psikolojisini çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Herkesin seveceği bir film değil izlemek isterseniz izleyin diyeyim :)
5
8 ay önce
BOZO profil resmi
BOZO
Robert De Niro ' nun oyunculuk dersi verdiği film...
6
1 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Muhteşem bir film. Robert De Niro ile keyfine doyum olmayan seyir vakti.
4
1 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Çok övülen , çok duyduğum bir filmdi , ama beklediğim kadar iyi çıkmadı, tamam çok çarpıcı sahneleride var çok derin konular aslında yine de senaryo tam oturmamış . De niro'nun muhteşem performansına sözümüz yok tabi.
3
neredeyse 2 yıl önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Büyük hayallerle izlediğim fakat hüsranla sonuçlanan film.Oldukça basit bir konu üzerinde ilerliyor film.Amerika'nın yetmişlerin başında bozulmaya başlayan toplum düzeninde cinnet geçiren onlarca insandan birini konu alıyor.Burada filmi kurtaran da Robert De Niro'nun insan üstü güçlerini kullanarak ibretlik bir oyunculuk yapmasıdır.Cinnet halini başından sonuna kadar en iyi şekilde anlatmış.Seviyoruz seni De Niro
1
neredeyse 2 yıl önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
film olayını sanat olarak görüyorsanız belkide 10 üzerinden 10 vereceğiniz filmlerden.
0
neredeyse 2 yıl önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
İzlemeyenler açısından acilen izlenilmesi gereken filmlerdendir.!!1!
Bir ruh hastasını adım adım katil olamaya götüren sosyal iletişimsizlik üzerüne kurulu bir filmdir. Sosyal iletişimsizlik diyorum çünkü travisin aynada kendine silah dogrultup "are you talking to me??" bunu destekkler nitelikte. 8,5/10
2
2 yıl önce
92mali profil resmi
92mali
Böyle iyi bir yönetmen ve sağlam kadrodan bu kadar saçma bi film beklemiyodum.Bi kaç akılda kalıcı kültleşmiş sahnesi dışında bomboş bir film.Çok ağır ilerliyor ve anlamsız BOMBOŞ sahneleri var,çok fazla fast forward yapmak zorunda kaldım.
2
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Gerçekten güzel bir filmdi. Konusu, müzikleri, yönetmenliği ve oyunculuk performanları mükemmeldi( özellikle Robert Deniro nun). Travis karakteri muhteşem.
0
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
ne kadar övsem az! bir çıldırış hikayesi. bir yalnız erkek hikayesi. new york'ta tek tabanca deniro, patlamaya hazır bir bomba gibi!
1
3 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Filmin Amerika'daki etkisi şaşırtıcı oldu. John Hinckley isimli bir seyirci, filmde hayat kadını rolünü oynayan Jodie Foster'ı kurtarma planları yapacak, kendini Travis'in yerine koyacak ve dönemin ABD başkanı Ronald Reagan'a tuzak kurup üzerine kurşun yağdıracaktır.
Reboert De Niro filmdeki karakterine uyum sağlayabilmek uğruna tam 17 kilo zayıfladı, sokaklarda taksi sürdü ve Vietnam Yeşil Bereliler üzerine ne kadar kitap çıkmışsa, hepsini okudu.
8
3 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
muhteşem bir film.. Robert De Niro'nun oyunculuğuna ve Travis karakterine hayran kaldım.
0
3 yıldan fazla önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
De niro abimizin tüm filmlerini izlemiş biri olarak,bu film kesinlikle top 3 de
4
3 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
You talkin' to me? :)
3
3 yıldan fazla önce

Taxi Driver filmini beğenenler

Taxi Driver filmi hakkında ilgi çekici içerikler