Tenet (2020)

Tenet (2020)

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
150 dakika
79
11
218
65
maximus585858 profil fotoğrafı
maximus585858
Yaa oooo çok vaktimi aldı.Beğenmedim. Bana göre değil.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Başrol oyuncusunun bile son ana kadar tam anlamıyla bişeyleri anlayamadığı filme bizim anlam veremememiz çok normal. Şaka bir yana, gerçekten çok zorlandim, yer yer karnıma sancılar girdi. Yine de sevdim ben bu filmi. Aksiyon tam dozunda, efektler şahane, oyuncu seçimi desen mükemmel. Mantık hataları var mıydı bilmiyorum, varsa da bulabilecek düzeyde olduğumu düşünmüyorum. Ortalama zekaya sahip bir sinema seyircisi olarak, anlayamadığım kısımları bile sevdim. Son zamanlardaki yeni soluk arayışıma kısmen iyi geldi.
error_outline
3 ay önce
wiserdumb profil fotoğrafı
wiserdumb
Bu filmi düşündükçe yazması, planlaması, çekmesi ve kurgudan geçirmesi ne kadar zor olmuştur diye düşünmeden edemiyorum. İnanılmaz cesur bir proje. On yıllardır işlenen zaman yolculuğu konusuna "çevrilmiş nesneler" gibi yeni bir kavram kazandırmak ve bunu bu şekilde filmleştirebilmek bile tek başına büyük başarı.
error_outline
3 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Filmi bitirince üzerime 3-4 filmi üst üste izlemiş gibi yorgunluk, karışıklık çöktü. Anlamadığım, anlamdıramadığım , koptuğum kısımlar oldu. Güzel ve farklı bir hikâyesi var ama oturmayan kısımlar, bütüne ulaşmak için bir daha izlemem gerektiğini düşündüm.
error_outline
6 ay önce
Nergisg profil fotoğrafı
Nergisg
Nolan filmografisinde en son sıralara attığım hatta izlediğimi unutmak için yanıp tutuştuğum bir film. Keşke ben de şuan geçmişimle savaşıp filmi izlemeyiverseymişim. O kadar koptum ki izlerken anlatmak yahut göstermek istediği her ne idiyse anlamak için mücadele dahi etmedim. Etmek istemiyorum da. Seyir zevki yok. Detay az. Sırf Nolansın diye bu kadar ızdıraplı bir filmi bize iteleyemezsin ya.
error_outline
6 ay önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
zekice kurgulanmış ve değişik bir film evet doğru ama ben çok fazla beğenmedim süresi aşırı uzun yer yer sıkıldım.. fazla abartılacak bir film değil.. christoper nolan filmlerini aşırı beğenen biri olarak, maalesef en az beğendiğim filmi tenet oldu.. filme puanım : 10 üzerinden 7
error_outline
7 ay önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Gelecekte geçmişle savaşmak çok iyiymiş gerçekten. Beklentimi bir nebze olsa karşıladı. Sadece daha fazla anlaşılabilir detay verilebilirdi. Orada eksi puanımı aldı. Görüntü muazzam ve sinema da izlemeyi tercih ederdim ama net üzerinden de güzel bir film. Yalnız şu bir gerçek bu film ya çok beğenilir yada hiç beğenilmez. Ortası olmayan filmlerden...
error_outline
7 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Evrilmiş zaman, paralel evren, zamanda yolculuk, dünyanın geleceği için savaş, salgın ... yine nokta atışlarıyla Nolan sineması. Farklı bir kafa var bu adamda. Giriş sahnesini çok beğendim. Dedim sıkı bir film geliyor. Anlaşılması zor, kafa karıştırıcı ve detaylı bir film evet uzun bir film ama değdi. Yoğun temposu ve hızlı anlatımı beni sardı. Yeni favori ilkem '' TENET '' :D
error_outline
7 ay önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Nolan beynimizle oynuyor yine :)
error_outline
8 ay önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
filmin çok iyi yaptığı şeyler var ama anlaşılan o ki hiçbiri nolan isminin yarattığı beklentiyi göğüslemeye yetmiyor. fazla yükselmeden izlerseniz, kafa karıştırıcı da olsa hoş bi deneyim olacaktır sizin için.
error_outline
8 ay önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Vasat.. Yakışmadı Nolan.. Beklentim yüksekti.. Farklı bir konu evet ama hikaye sarmadı..
error_outline
8 ay önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Geleceğimizle savaşıyoruz... Konu ilgi çekici, müzikler klasik Nolan tarzı ve süper... Filmlerinde kullandığı zaman yanılgısı kısmı üst düzeye çıkmış.
Baş yapıtlarına bir yenisi daha eklenmiş.
10/8

havaalanında ambar kavga sahnesinde kendisi ile dövüştüğünü tahmin edenler?
Yalnız yattan atlayanın aynı kadın olduğu bilemedim o ayrı... Bağlantılar çok iyiydi
error_outline
8 ay önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Sanırım ilk kez Nolan'ın bir filmini sevemedim.
error_outline
8 ay önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Her şeyin çok hızlı ilerlediği bir film olmuş. Yeterli aciklamayi izleyiciye yapamıyor bence. Nolan'ın izledigim en vasat filmi oldu benim icin. Konu guzel, ilgi cekici, birkac aksiyon sahnesi vay be dedirip keyifle izlettiriyor. Ama gelgelim ne, niye oluyor havada kalmis. Anlasilmiyor degil anlatamiyor bence. Goruntu yonetmenligi ve muzikler ise sahane yine. 6/10
error_outline
8 ay önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Film nete düştü mü acaba ? Malum covid alarmı var :(
error_outline
9 ay önce