Terminatör kurtulus (Terminator Salvation) (2009) afişi

Terminatör kurtulus (2009)
Terminator Salvation

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Aksiyon, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
115 dakika
Ricky.McFloyd Yıl 2018. Mahşer Günü gelip, modern uygarlığı yıkarak geçti. Bir Terminatör ordusu kıyamet sonrası dünyada kol geziyor, terk edilmiş şehirlerde ve çöllerde saklanan insanları öldürüyor ya da yakalıyor. Ama hayatta kalan insanlardan oluşan küçük grupların organize olarak kurduğu Direniş hareketi, yeraltı sığınaklarında saklanıyor ve fırsat bulduğunda kendilerinden sayıca çok üstün düşman kuvvetlerine vuruyor. Terminatörleri kontrol eden Skynet, 14 yıl önce bilinç kazanmış ve bir anda yaratıcılarına baş kaldırıp habersiz dünyaya nükleer kıyımı getirmiş bir yapay zekâ. Mahşer Günü'nün geldiğini gören yalnızca bir kişi var. Kaderi, insanlığın kaderiyle bağlantılı olan tek kişi: John Connor (Christian Bale). Dünya şimdi Connor'un hayatı boyunca uyarıldığı geleceğin eşiğinde. Ama yepyeni bir şey, insanlığın bu savaşta bir şansı olduğuna dair inancını sarstı: bu garip, yeni dünyada uyanmadan önce son hatırladığı, idam sırasını beklemek olan Marcus Wright'ın (Sam Worthington) ortaya çıkışı. Connor, Marcus'un güvenilir biri olup olmadığına karar vermek zorundadır. Ancak Connor ve Marcus, Direniş'i tamamen bitirmek için yeni stratejiler geliştiren Skynet'in bitmek bilmeyen saldırılarına karşı koyabilmek için ortak bir zeminde durmalı, Skynet'e sızıp düşmanla yüz yüze gelmelidirler.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bale ile birlikte yeni nesil bir Terminator filmi. Yine oldukça güzeldi.
1
2 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
arnoldun olmaması büyük eksiklik ama adamlar yine de terminatörsüz bi terminatör filmini iyi kıvırmışlar. bale serinin en iyi john connor karakteri şüphesiz özellikle 3 ten sonra.
0
2 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Terminatör'ün hikayesini derinleştiren, evrenini açıklayan ve daha da önemlisi Bale gibi bir oyuncuya sahip, güzel efectler, iyi müzikler ve başarılı bir kurguyla bezenmiş bir yapım. Devam filmi bence de değil fakat olayın ana teması çok fazla kaybolmuyor... 18 yaş altı izleyiciler şiddet unsuru sebebiyle izlememeli, film oldukça başarılı tavsiye ederim. Sinema endüstrisinin orjinal sertifikalı işlerinden biri....
1
neredeyse 3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
KENDİNE MÜNHASIR SÜPER AKSİYON Serinin ana temasından kopuk. Zaten diğer Terminatörlerde oynayan oyuncular yok. Ama ne daha öncekilerde , ne de başka filmlerde olanlardan çok daha kaliteli, hareketli, seri efektler var. Sürüklemek ne kelime soluksuz izleniyor. Araba sahneleri, makine insan savaşı, duygusallık..hepsi yine var ve daha güçlü. Eğer kusursa, tek kusuru devam filmi özelliğinden yoksun olması.
0
neredeyse 3 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
Christian bale sonuçta izletiyor.
0
3 yıldan fazla önce

Terminator Salvation filmini beğenenler

Terminator Salvation filmini içeren raflar

Terminator Salvation filmi hakkında ilgi çekici içerikler