Beden ve Ruh (Teströl és lélekröl) (2017)

Beden ve Ruh (2017)Teströl és lélekröl

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Macarca
Ülke
Macaristan
Süre
116 dakika
60
2
110
62
olcaywtsn profil fotoğrafı
olcaywtsn
Normal bir insan olduğumu düşünürken ben neden bu tür filmlerle karşılaşıp sorgulamaya başlıyorum kendimi. Harika ve durağan bi film yorumda bulunan diğer arkadaşların söylediği gibi sıkılıp kapatabileceğiniz bir girişi olan filmin size çevrenizdeki insanlara bakış açınızla alakalı bir çok fikir veriyor olması adına izlenmesi gerekenlerden olduğunu söyleyebilirim. Umarım bu tür insanları fark edip onlara yardımcı olabilirsiniz.
error_outline
3 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Sanat eseri kategorisini sonuna kadar hak eden bir yapım
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Hadi gel seninle rüyalarda buluşalım...
error_outline
4 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Çok durağan başlayan ve acaba sıkıldım kapatmalı mıyım diye düşünürken fikrimi değiştiren ve iyi ki seyrettmişim dediğim filmlerden. Duru,yalın ve güzel bir film olmuş.
error_outline
4 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Tek kelimeyle ilginç. Film isminin hakkını veriyor açıkçası. Beden, ruh, zihin, uyku hali üzerine ilginç bir işleyiş ve belki de boyutlar arası bir aşkın hikayesi. Maria asosyalliğin doruklarında dolaşan, sessiz, sakin ancak oldukça da zeki bir kadın. Endre ise ona göre yaşça büyük, sessiz, içine kapanık ve özgüveni düşük bir erkek. Aynı işyerinde çalışan bu ikili arasında farklı bir çekim oluşuyor zamanla. Sonra birgün ilginç bir şekilde aynı rüyaları gördüklerini farkediyorlar. Artık hem rüyalarda hem de gerçek hayatta birlikte daha fazla zaman geçireceklerdir. Filmin konusu gayet ilgi çekici ve hoş. Ancak son zamanlarda çok fazla gördüğümüz o cıvık aşk filmlerinden biri kesinlikle değil. Bu filmin aşka bakış açısı oldukça naif. Tabi bu konuyla oldukça hareketli, eğlenceli hatta masalsı bir film de çekilebilirdi. Ancak anlatmak değil anlaşılmak istemişler ki böyle farklı bir film ortaya koymuşlar. Bence oldukça güzel olmuş. Tabi filmin soooon derece durağan olduğunu belirtmeliyim. Bazen sıkıldım ne yalan söyleyeyim. Oyunculuklara bakacak olursak; Maria o saf, temiz halleriyle adete çizgi film kahramanı gibiydi ve oldukça başarılı buldum. Endre'yi canlandıran oyuncu da o heyecanlı, hevesli ve bazen de hayal kırıklığıyla dolu tavırları çok başarılı yansıtmış. Geyikleri de başarılı buldum. :P :D Özetle birkaç gereksiz sahnesine ve oldukça durağan akışına rağmen hoş ve naif bir filmdi. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Etkileyiciydi. Tanımlayamadığım naif ve kırılganlığı barındıran ilginç bir etkisi var..
error_outline
4 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Durağan ilerlemesine rağmen izlettiriyor kendini.İlk dakikalarda geyikler ve sonrasında bağımsız sahnelermiş gibi(ilerleyen zamanda açıklanıyor geyik sahneleri) devam eden Maria nın asosyal ötesi tavırları ve endre ile aralarındaki bağ,aşk meraklandırıyor.Güzel senaryolu enteresan bir film,değişiklik isteyenler mutlaka izlemelisiniz:)
error_outline
4 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
hayran kaldığım özgün hikayesi, orjinal karakterleri ve başarılı sinematografisi ile saygı uyandıran bir film olmuş.
error_outline
4 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Orjinal bir aşk hikayesi imiş kendileri. Rüya meselesinin hali hazırda tuhaflığı, bu ikilinin aşkı yanında pek dikkat çekmedi. Bir erkek bir kadın varmış da, birbirinden bağımsız aynı rüyayı görüyorlarmış falan, bunlar giderek normalleşiyor. İkili arasındaki diyaloglar ve sıradışı bu aşk, her defasında hayrete düşürdü beni.Kısacası, aşkın tanımının bir kez daha değiştiğine şahit olacaksınız. Oldukça durağan ilerlediğini de eklemeliyim.
error_outline
5 yıldan fazla önce