Isigin bittigi yer (The Abyss) (1989) afişi

Isigin bittigi yer (1989)
The Abyss

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
145 dakika
mence Amerika’ya ait bir deniz altı keşif için gittiği bir güzergahta bilinmeyen bir düşmanın saldırısına uğrayarak su dibine oturur. Donanma saldırının kim tarafından ve neden gerçekleştirildiğini öğrenmek için yakınlarında bulunan bir petrol istasyonundan yardım ister. Onlara özel bir birlik ve yüksek teknoloji ile donatılmış ufak bir deniz altı timi yollar. Yapılan tespitler sonucundan saldırının dünya dışı varlıklar tarafından gerçekleştirildiği sonucuna varırlar. Fakat daha derin ve net sonuçlar elde edebilmek için “Abyss” adı verilen bir su altı kanyonunun içine girmeleri gerekmektedir.

Yorumlar

Arcadia profil resmi
Arcadia
Filmi uzun zaman önce izlemiştim ama yorum olayını atlamışım Close Encounters of the Third Kind izlemeden öncce bir daha göz gezdirmek istedim.Cameron gerçekten bir dahi. Bu kadar ayrıntıya nasıl yer verebiliyor, kaldı ki 89 senesinden bahsediyoruz. Bu görselliği nasıl yakalıyabiliyor? Su altı sahneleri ışık kullanımı, zaman zaman seyirci üstünde yaratmak istediği baskı filan çok başarılıydı. Ama bilgi sahibi olmadığımdan bir hataya düştüm ve director's cut olarak izlemedim. Kesinlikle Uncut versiyonu izlemelisiniz. Kesilen ciddi bir bölüm var.
2
1 yıldan fazla önce
wiserdumb profil resmi
wiserdumb
filmi izlemedim, o yüzden yanılıyor olabilirim. ama fragmanı bana fena halde gravity'yi hatırlattı.
0
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
James Cameron'un dehasını ıspatıdır. Hen Kurgusu hem derdi hem deli bir senaryosu, hem parası hem iyi oyuncuları vardır. Ed Harris'i okyanusun dibine giderken hatırlarım hep nedense..
1
neredeyse 4 yıl önce

The Abyss filmini beğenenler

The Abyss filmi hakkında ilgi çekici içerikler