Ölümsüz Ask (The Age of Adaline) (2015)

Ölümsüz Ask (2015)
The Age of Adaline

Puan Like 7.5 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Romantik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
112 dakika
Sezgii Adaline (Blake Lively) gerçidiği bir kazanın ardından ölümsüz olur, sonsuza dek 29 yaşında kalacaktır. Bu şekilde 80 yıl yaşamış, ancak sırrını kimseye açıklamamış ve kimseyle yakın bir ilişki kurmamıştır. Ancak hayırsever Ellis Jones (Michiel Huisman) ile tanışması hayata ve aşka bakışını kökünden değiştirir. Jones'un ailesiyle gerçidiği bir haftasonu esnasında Adaline, çok önemli bir karara varacaktır.

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Hmm...Orjinal bir senaryo, güzelde oynamışlar ama... İşte o ama bir şeyler eksik tam anlamyla tatmin olmadım. Hani hissedersin ama ne olduğunu tanımlayamazsın öyle bir hisle kala kaldım.
9 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Akıllara bir vizontele repliğini getirmiştir. +Gözlük senin mi? - Hayır, babamındı. Şimdi ben takıyorum. +Senden sonra çocuklar takacak?

Orjinal bir senaryo olmuş ve adaline gerçekten çok güzel bir kadın. Keyifli başlayıp keyifli bitti.
2 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
çoook güzeldi çok duygulandım :)
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Yıllanmış şarap mishali.
2 yıldan fazla önce
heheka profil resmi
heheka
2 yıldan fazla önce
heheka profil resmi
heheka
Film yakın bi tarihte çekilmiş olmasına ve iyi bir kadroya sahip olmasına rağmen kurgu olarak çok fazla eksik. Abartılı olmasına da lafım yok ama çoğu şeyi bi mantık çerçevesine oturtmaya çalışıp da bu kadar eksik bırakmak saçma olmuş.senaryo duygusal anlamda çok yapay oluşturulmuş gerçekçi ve mantıklı tepkiler yoktu ben filmden sonra ciddi ciddi niye izledim bunu dedim
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Çok hoş bir filmdi, düşündürücü...
neredeyse 3 yıl önce
justdoit profil resmi
justdoit
Normalde romantik filmlerden pek hazzetmem ama bu film ne bileyim değişikti, güzeldi be. Blake Lively'inin oyunculuğu çok iyiydi Michiel Huisman'ın sempatik oyunculuğu üstüne Harrison Ford abimiz filmdeki karakterlere cuk diye oturmuş. Sonu belki daha bir farklı olabilirdi ama yinede güzeldi, naifti film.
neredeyse 3 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
sağlam filmmiş, beğendim.
3 yıl önce
Turuncuklaket profil resmi
Turuncuklaket
Bir kelimeyle özetleyecek olursak naif bir filmdi. Kostümler ve sanat yönetimi şahaneydi.
3 yıl önce
dmorf profil resmi
dmorf
bayıldımmmm... blake lively oyunculuğunu konuşturmuşş.. sonu biraz tahmin edilebilir olsa da film beni aldı götürdü..
3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
öncelikle çok güzel bir konuya sahip bir film izleyeceğinizden şüpheniz olmasın , farklı bir konusu war we farklı konuların işlenmesi bile artık başarı bence .. filme gelirsek ilk 20 dk kadar biraz durağan buldum ama sonrasında film gerçek tadını wermeye başladı,Blake Lively şekilden şekile girip her bir yıla uyum sağlamış gerçekten iyi oynamış 2014 yılındaki Adaline we Ellis aşkı beni pek etkilemedi ama geçmiş Adaline we William aşkı anlatış we işlenişiyle kalbimden wurdu tabi Harrison Ford'un oyunculuğunun etkisi de büyük bunda . gerçekten beğendiğim bir film oldu we aşağıdaki yorumların aksine sonsuz bir yaşam we gençlik tercihim olurdu kesinlikle :)
3 yıldan fazla önce
yoncaa profil resmi
yoncaa
herkes ölümsüz olmak ister mi acaba :) abartılı bir filmdi ama izlenebilir :)
3 yıldan fazla önce
zizel profil resmi
zizel
konusu gereği abartıya fazlaca müsait olsa da her şey yerli yerindeydi... sandığımın aksine benim favorim adaline değil, william oldu... sade ve hoş anlatımı ile bu filmi izlemekten zevk alacağınızı umut ediyorum
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Ne filmdi be :D Normalde hiç benim tarzım olmasa da ve bir de Blake Lively' i itici bulsam da filmi çok beğendim. İzlediğim en sağlam felsefeyi yapıya sahip romantik filmlerden biriydi. Güzel bir fikir ışığında oluşturulmuş ve güzel ince detaylarla harmanlanmış bir yapım olarak zihnimin bir köşesinde yer alacak. Ayrıca belirtmeliyim ki Harrison Ford harika oyunculuğuyla beni resmen hayran bıraktı. İşte burcst bana böyle romantik filmlerle gel :D
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Benim gibi, Forever dizisini sevenler için şahane bir film.Konunun işleniş şekli, verdiği duygu, flashbackler hemen hemen aynı.Gözlerim ister istemez Ioan Gruffudd'u aradı ama oyuncular o kadar iyi ki performansları hiç altta kalmamış.Sonsuza kadar yaşama fikrinin pek de iyi bir şey olmadığı gerçeği içinize işliyor filmde.Ayrıca birkaç yerde, özellikle köpekli sahnelerde kendimi oldukça hırpalanmış hissettim ama filmi çok beğendim.Bazı kadınlar çok güzel ağlar, Blake Lively de kesinlikle onlardan biri! Not: hep derim çiçek yerine bi buket kitap alan sevgili candır diye, fikrimi çalıp kullanmışlar!! :)
3 yıldan fazla önce
ZEYOVIC profil resmi
ZEYOVIC
Hayatımda izlediğim en güzel nadir filmlerden biri. Çoğu kişi ölümsüz olmak ister lakin filmde de dendiği gibi; 'Geleceğin olmadığında aynı tadı vermiyor. Birlikte bir gelecekten, birlikte yaşlanmaktan bahsediyorum. Bu olmadan aşk kalp kırıklığından ibaret.' Aşkı doruklarında yaşatan bu filmi gözyaşlarınız akmadan izleyemeyeceksiniz...
3 yıldan fazla önce
seksen profil resmi
seksen
Bilimsel bilgilerde pek bir sıkıntı yok. Çok fazla ayrıntıya girmeye çalışıp da batırmamışlar. 2035'te keşfedilecek bir teoreme bağlayıp, filmi bilim-kurguya dönüştürmüşler. The Man From Earth (TMFE olarak anılacaktır) filminden bir iki alıntı var. Olay zaten oradaki gibi, yaşlanmayan bir insanın hikayesini anlatıyor. :)
Tabi pek beğenmediğim noktalar var. TMFE filmiyle karşılaştırdığımda; TMFE'de adam binlerce yıldır yaşıyor olsa da, her konuda mükemmel bilgili değildi, ya da onlarca dil bilmiyordu. Kaldı ki, ne kadar yaşamış olursan ol, ne kadar tecrübeli olursan ol, bu pek de mümkün değil zaten. Normal hayatta, adamın 10 - 15 çocuğu oluyor, isimlerini unutuyor :D Gerçek olan budur. Tanıklık ettiği olayları, kişileri pek tabii hatırlar. Ancak genç kalması dışında, insan üstü birikimi gerçekçi olmamış.
Bu kadar yazınca, sanki sevmemişim gibi bir algı oluşabilir. Tam aksine, çok sevdim. Kılı kırk yarıp da bulabildiğim 'kötü kısımlar'ı bu kadardı. ^^
Akıcıydı, oyunculuk hiç fena değildi. (zaten kadro sağlam) Geçmişe özlem ile beni baya sardı. Adaline'in hayatı, aşkları, çektikleri, korkuları ve özlemleri. The Age of Adaline, duygusal anlamda gayet doyurucuydu. Kurguda da, abartmaksızın tutturulmuş kararı da filmi bir basamak yukarı taşımış. Tavsiye ederim :)
neredeyse 4 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Blake Lively'nin değişik bir güzelliği var, filmde de bunu çok iyi kullanmışlar. Konu olarak da güzeldi bence, merakla izledim. ^^
neredeyse 4 yıl önce

The Age of Adaline filmini beğenenler

The Age of Adaline filmi hakkında ilgi çekici içerikler