Günlük (The Basketball Diaries) (1995) afişi

Günlük (1995)
The Basketball Diaries

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
cinemarty Jim bir lise öğrencisidir. Kendini tam anlamıyla teslim ettiği hobisi ise basketboldur. Lisesinin basketbol takımının aranan oyuncularından biri olmuştur. Prestijli liglere terfi edip de dünyaca tanınan bir oyuncu haline gelmek tek hayalidir. Kısa bir süre sonra tanışacağı uyuşturucular dünyası ise Jim’in tüm geleceğini kökünden değiştirecektir. Sefaletin getirdiği, suça mecbur bir hayat başlamıştır onun için. Onu bu durumdan kurtarabilecek tek şey ise, kendine gönülden bağlanabileceği yeni bir uğraş bulması olacaktır.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Oyunculuklarda hikayede çok etkileyiciydi. Gerçek hikaye olması üzücü. Uyuşturucuya yakalanan bir grup gencin başından geçenlere odaklanan bir yapım. Sevdiğim iki oyuncunun gençlik hallerini görmek güzeldi. Son sahne çok etkileyiciydi. Filmin tamamını empati ile izledim. Bence izlenmesi gereken filmlerden birtanesi.
0
1 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Oyunculukları da hikayesini de beğendim. Eski bir yapım, bu da uyuşturucu gibi büyük bir sorunun ne kadar zamandır toplumun başına bela olduğunu gösteriyor. Bu pisliğe bulaşma aşamaları, başına gelenler, çok istediği şeylerden vazgeçmek zorunda kalması. Baş kahraman tam anlamıyla yansıttı filmi.
0
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ZORLAMA BİR FİLM Temposu tam artacakken bir türlü çıkamıyor. Vasatı aşmayan oyunculuk. Bugünkü izleyiciye hiç hitap etmez, seyretmeseniz de olur.
0
neredeyse 3 yıl önce
justdoit profil resmi
justdoit
ETKİLEYİCİ Bİ FİLMDİ. GERÇEK Bİ HİKAYE OLMASI İSE BİRAZ CAN ACITTI. İSTEMSİZCE REQUEM FOR A DREAM İLE KARŞILAŞTIRDIM, ONDAN İYİ DEĞİLDİ LAKİN YİNEDE İZLENMESİ GEREKEN FİLMLER ARASINDA FİKRİMCE. KONU KLİŞE GİBİ GÖRÜNSEDE KENDİNE ÖZGÜ SAĞLAM YERLERİ VARDI FİLMDE. OYUNCULUKLAR TABİKİ YİNE VE YİNE HAYRAN BIRAKTI, LEONARDO'YU TANRI OYUNCU OLSUN DİYE YARATMIŞ Bİ İNSAN BU KADAR MI İYİ OYNAR ARKADAŞ ŞAPKA ÇIKARTTIM. FİLMDE MARK WAHLBERG'İN OLUŞU DA FAZLACA MUTLU ETTİ BENİ :d FİLMDE CAN ACITAN SAHNE ANNESİYLE OLAN SON SAHNESİYDİ İÇİM GİTTİ EMPATİ KURDURTTU DURMADAN BANA.
0
3 yıldan fazla önce

The Basketball Diaries filmini beğenenler

The Basketball Diaries filmi hakkında ilgi çekici içerikler