The Batman (2021)

The Batman (2021)

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Aksiyon, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
44
4
109
34
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
Çok kaliteli bir yapım olmuş.oldukça beğendim.diğer filmlerden tarz olarak baya farklı. İzleyin demicem Batman severler zaten her halükarda izler:)
error_outline
18 gün önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Filmin süresinin uzunluğuna rağmen bir an bile sıkılmadım. Çok keyifliydi.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Tabii ki Nolan serisi ve Bale hala en favori Batman' im ancak teknolojiden daha yoksun bir Batman, biraz daha kaotik bir ortam ve Hans zimmer kadar olmasa da müzikleri ile film bir etki bırakıyor fPattinson güzel iş çıkarmış.
10/8
error_outline
4 ay önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ben Batman'i seviyorum zaten genel olarak. Süper kahraman olmasına rağmen bizimkine benzer yozlaşmış, sapkın, tekinsiz insanlarla dolu dünyada psikolojisini sağlam tutmaya çalışıyor ve sürekli kendi içinde bir mücadele hâlinde. Bu insani özellikler filmlerde beni hep cezbetmistir. Filmin karanlık atmosferini, müziklerini, dopdolu sahnelerini ve en çok da oyuncularını beğendim. Sadece Catwoman'ın olaya girişi, aralara sokuşturulan kendi hikayesi çok yavan geldi. Akışa hicbir katkısı olmadığı gibi çoğu yerde bitse de gitsek havası verdi. Bir de yerli yersiz aforizmalar çok uzadı. Mikrofonu eline alan yarim saat hayat dersi veriyor. Evet güzel cümleler var ama o kadar uzun olmasına gerek yoktu bence. Genel anlamda çok uzun olmasına ragmen hiç sıkmayan, oyuncularına hayran olduğum bir film oldu benim için.
error_outline
4 ay önce
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
Eski filmlerinile çok kıyaslauabilecek değilim ama beklentinimi karşıladı açıkçası Robert Pattinson rolü kaldırabilecek mi acaba diye şüpheye düşsem de bence oda ayrı bı çekicilik katmış filme alışılmışın dışında. Ancak çok sevgili piskopat abimiz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim çünkü öyle bı karakterin altında öyle bebek yüzlü birinin çıkması çok da cazip gelmedi açıkçası ve filmin en büyük eksiği küçük de olsa bir joker görmek isterdim ben Batman bununla ödesmis bir film sonuçta. 7/10
error_outline
4 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Filme yorum yapmak için biraz sindirmeyi bekledim :D kararsız olduğum bir Batman filmi. Öncekilerden çok daha farklı çizgi romanlardaki dedektif Batman serisine daha yakın ağır ve yoğun karanlık atmosferiyle etkileyiciydi. Fakat uzun süresi ve ağır işleyişi zaman zaman çok hoş gelse de bazı anların o kadar uzun olması gerekli miydi diye düşündüm. Batman’i karakter olarak çok beğendim ve suçlular için saldığı korkuyu da güzel yansıtmış. Fakat aynı şekilde çok da sevdiğim rakiplerinden biri olan Riddler’ın bu psikopat uyarlaması o kadar cazip gelmedi bana hatta filmin en beğenmediğin yanı olabilir. Onun dışında The Penguin rolünde Colin Farrell’ı oldukça başarılı buldum hatta açıp cast e bakmasam taşıyamayacaktım. Özetle en iyisi kesinlikle değil fakat atmosferinin içine çekmesiyle devamını da merakla bekletecek bir Batman olmuş. 8/10
error_outline
4 ay önce
blackclaw profil fotoğrafı
blackclaw
en sevdiğim çizgi roman karakterini en sevdiğim aktörlerden birinin canlandırmasıyla ve çok sevdiğim bir insanla izledim. the batman hem iyi bir çizgi roman filmi hem de iyi bir film olmayı başarıyor, bunu en son logan'da görmüştüm. diğer batman filmlerine kıyasla batman'in dedektiflik yönü ağır basıyor. film, arkham üçlemesini oynadıysanız riddlerin bulmacalarını çözüp sokakta gördüğünüz birkaç serseriyi dövdüğünüz bir kısım gibi bu da iyi bir uyarlama olduğunu gösteriyor. süresinin gereksiz uzunluğu filmin tek kötü tarafı olarak kabul edilebilir.
error_outline
4 ay önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Batman bir halk kahramanıdır ve tek özel gücü zengin olmaktır. Justice League serisi maalesef ki gerçek Batmanın dışında bir seri ve benim gibi çoğu Batman severleri kandırmış. Gerçek Batman budur. Batman = karanlık, yağmurlu ve puslu bir Gotham, kısık sesli karakterler ve kendini gizleyen karakter. Bu tam da onu yansıtmış. O yüzden film ile ilgili altta ki yorumumu tamamen unutun. Kısaca Batman geri döndü.
error_outline
5 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Şimdi bir kıyaslama yaparsak Dark Knight serisi > Robert Pattinson > Ben Affleck serisi.
Film tam bir Robert Pattinson filmi, karanlık, yağmurlu ve puslu bir Gotham, kısık sesle konuşan batman, ağır hareketler falan... Bu biraz Batman'in sıradan film olmasına yol açmış. Film gereksiz uzun, arkadaşım filmi izlerken sonuna doğru uyudu. Eğer çok Batman sevmiyorsanız filmin karanlık ve ağır ilerlemesi uykunuzu getirebilir.
error_outline
5 ay önce
iko profil fotoğrafı
iko
Robert’ın ilk Batman olacağını duyduğum zaman yadırgamıştım ama izleyince yanıldığımı söyleyebilirim. Nolan’nın Batman üçlemesi ile kıyaslanırsa film olarak altında kalıyor tabi bunda filmin anlatımının zayıflığı ve gereksiz uzun olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Yine de fena değil , Matt Reeves yönetmen olarak Gotham evrenini gayet iyi yansıtmış.
error_outline
5 ay önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
The Dark Knight'tan beri ilk defa içinde Batman geçen bir film tam olarak içime sindi.

Batman/Bruce bir yana, Riddler, Penguin, James Gordon, Falcone ve özellikle Catwoman'ı da çok beğendim ben.

Buradan Arkham Asylum'a bağlanırsa tadından yenmez, çünkü doğru formülü -yeniden- bulduklarına inanıyorum.
error_outline
5 ay önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Belli ki benim filmlere bakış açım değişmiş. İzlediğim en kötü Batman filmi olabilir ve bu filmin bu kadar övülmüş olması gerçekten enteresan. Kötü karakteri tanıyamadık bile. Son sahnede gelecek film için güzel bir 2'li olabilir kapısı bırakmışlar ama çok zor...
error_outline
5 ay önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Kendimi bildim bileli Batman'i çok seviyorum. Bugün; ne kadar zaman geçerse geçsin, kaç yaşına gelirsem geleyim sevmeye devam edeceğimi bir kez daha anladım🖤
Her karakterini de ayrı seviyorum. Filmi, çıkacağını duyduğum günden beri bekliyorum. Özellikle Riddler💚 ve Penguin💜 için ayrıca heyecanlıydım üstüne karakterleri canlandıracak olan isimlerin Paul Dano ve Colin Farrell olduğunu duyduğumda ayrıca sevindim.
Ve tabi ki Bruce Wayne. Robert Pattinson da muhteşem bir Batman olmuş. Matt Reeves'ın Gotham atmosferini çok beğendim. Her şey muhteşemdi. Kendisine "The Batman" için teşekkürler demek istiyorum :)
error_outline
5 ay önce