Kitap Hirsizi (The Book Thief) (2013) afişi

Kitap Hirsizi (2013)
The Book Thief

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.0 / 13 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
131 dakika
Neslii Marcus Zusak tarafından yazılan filmin konusu olarak, Death, Liesel Meminger’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında dokuz yaşındayken bir Alman çalışan sınıf mahallesinde yetiştirilmesinden başlayan hikâyesini anlatıyor. Liesel çok geçmeden kitaplarla öyle bir bağ kurar ki onlarla bir tür aşk ilişkisi yaşamaya başlar. Bir süre sonra da kitap çalmaya ve çaldıklarını da üvey babası ve diğelerine getirmeye başlar. Death tarafından kaleme alınan roman 2007’de yayınlanmıştır ve halen de gayet başarılı bir biçimde satışı devam etmektedir.

Yorumlar

mels profil resmi
mels
Farklı bir anlatıcıyla güzelleşen film. Konu klasik, oyuncular muhteşem, senaryo muazzam. Hiç sıkılmadan izlenebilen, hiç savaş alanı göstermeden savaşı anlatan filmlerden.
5
4 ay önce
mylethe profil resmi
mylethe
"rudy öp beni" ne kadar boş yaşıyoruz değil mi her şeyi erteliyoruz ölüm hiç gelmeyecek gibi. Kesinlikle sadece konusuyla değil oyunculukları, müziği ve güzel anlatımıyla iz bıraktı.Ayrıca altyazılı izlemenizi tavsiye ederim hem ses tonu hem de telaffuzlar insanı çok ayrı etkiliyor.
4
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Yine bir ikinci dünya savaşı filminde savaş arkasında yaşanan hayatlar... İzletti kendini.. Akşam çayın yanında izlenen filmlerden.
0
1 yıldan fazla önce
mnvrndr profil resmi
mnvrndr
Kitabı yeni bitirmiş olmanın verdiği taze bilgilerle film hakkında şunları söyleyebilirim kitaptan hemen sonra filmi izlemeyin
çünkü film o kadar eksikliklerle dolu ki onları bulucam derken filmin tadını çıkaramadım.Rudy'le liesel'in hırsızlık maceraları,liesel'in max'a topladığı hediyeler,max'in liesel'e yazdığı hikayeler,yahudilerin toplama kamplarına götürülüşleri....filmde hiçbiri yoktu.Eksikleri geçtim hatalarla doluydu(örneğin hans'ın askere çağrılışı o adamı savunması ile değil,yürüyüş sırasındaki bir yahudiye ekmek vermesiyle oluyor)
Son olarak karakterlerin ingilizce konuşması üstüne üstlük alman aksanıyla konuşmaları da benim için bir eksi
2
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Durağan olmasına karşın sıkmadan, izleyicinin duygularını sonuna kadar canlı tutan bir film. Çok fazla benzeri film izledim de hiçbirinde Rudy'nin Liesel'e bakışındaki samimiyeti göremedim be! Hitler ve Nazi gerçeği bir yana nedense ben o ikisinin sahnelerini iple çektim. Zaten konusunda ve gerçekleşen olaylarda şimdiye kadar izlediklerimizden pek farklı bir şey bulamayacaksınız. Ama o iki çocuk yok mu... Off neyse öyle işte, çok sevdim.
7
1 yıldan fazla önce
dilarayazar profil resmi
dilarayazar
Harika ötesi bi film bayıldım!!!
2
1 yıldan fazla önce
phoebe profil resmi
phoebe
çok durağan ilerleyen bir film. Bir de ben dublajlı halini izledim. filmin sonundaki sesle babanın sesi aynı seslendirilmiş, filmin sonunun Azrailin dilinden anlatıldığını burdaki yorumlardan anladım. Baba anlatıyor diye düşünerek izlenildiğinde o cümleler biraz anlamsızlaşıyor tabi.
0
1 yıldan fazla önce
Feedback profil resmi
Feedback
e bu guzel ve merak uyandiran yorumlardan sonra bugun bu filmi izlemek bize mecburiyet oldu ;) yorum yapan usttekiler hepinize tesekkurler tek tek supersiniz..
0
neredeyse 2 yıl önce
TheDude profil resmi
TheDude
5
neredeyse 2 yıl önce
TheDude profil resmi
TheDude
arkadaş bu nedir ya ziyan oldum resmen. Kesti biçti çarptı topladı. Ufak bi La vita è bella etkisi yarattı bünyede. Onla kıyaslanmaz belki ama yine de izlenmeye değer bir film. yaktın beni sarı çocuk. nefis olmuş nefis.
7
neredeyse 2 yıl önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
İkinci dünya savaşını konu alıp da insanın duygularına dokunmayan,ciğerini deşmeyen film mi var zaten?Her ne kadar kitabını okumamış olsam da filmi her izlediğimde gözlerim dolar.
2
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Hitler dönemi almanyasında geçen küçük bir ailenin küçük üvey kızının başından geçenleri anlatan muhteşem bir film. Herkese şiddetle tavsiye ederim müziklerinden tutun işlenişine kadar küçük kızın oyunculuğu da ayrı bir güzeldi sakın bekletmeyin. Duygusallığı harikaydı.
5
neredeyse 2 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Savaşın bir başka yüzünü anlatan hikaye. Fakat bu yüzde pek birşey yokmuş. Ortalama güzellikteydi ama kötü değildi.
2
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bazı noktalarda hafif donuk bulsam da güzel bir filmdi.
0
neredeyse 3 yıl önce
Neslii profil resmi
Neslii
Uzun süre etkisinde kalmıştım , güzeldiiiii ,)
4
3 yıldan fazla önce
bilgehs profil resmi
bilgehs
KİTABINI OKUMADAN İZLEMEK ZORUNDA KALDIĞIM - Sınıfta film izleme günüydü ve kimse hayıırr daha okumadım hayyı diye haykırışlarımı takmadı- FİLM. Güseldir tavsiye edilir
0
3 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
romandan cok filmi begendim bu film izlenebilir bence .
2
3 yıldan fazla önce
kont.h.es profil resmi
kont.h.es
biraz özen gösterildiyse şayet, kitaptan uyarlama filmi anlıyorsun. kitaplar o kadar muhteşem şeyler ki, onu başka bir alanda kullandığında, sinemaya aktardığında dahi kitabın kendine has özel hislerini içinizde duyuyorsunuz. kitap çok güçlü. bilincine işliyor insanın, "the book thief" bunun örneklerinden biri.
0
3 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Beklediğim gibi çıkmadığını söylemem gerek. Romanın akıcı havası burada yoktu. Çocuk oyuncu konusunda başarılı olan ajanslar bu sefer (bana kalırsa) iyi iş çıkaramamış.
2
neredeyse 4 yıl önce

The Book Thief filmini beğenenler

The Book Thief filmi hakkında ilgi çekici içerikler