Lanetli Çocuk (The Boy) (2016) afişi

Lanetli Çocuk (2016)
The Boy

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 6.5 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Şaşırtan, Gerilim, Gizem
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
muratdnmz Film Özeti Amerikalı genç bir kadın olan Greta (Lauren Cohan), İngiltere'nin kalabalık yerleşimlerinden uzak bir köyünde 8 yaşındaki bir erkek çocuğuna dadılık yapmayı kabul eder. Ancak bir sorun vardır, bakıcılık yapacağı çocuk gerçek boyutlarda bir porselen bebektir. Aile, 20 yıl önce kaybettikleri çocuklarının acısını hala üzerinden atamamıştır. Ancak Greta'nın uyması gereken çok keskin kurallar bulunmaktadır. Ne var ki Greta bu kuralları çiğner ve oyuncak bebek, hayatında karşılaştığı en büyük kabus olur.

Yorumlar

pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
gayette güzel bir film.. ben beğendim.. sonu da değişik ve beklemediğim bir şekildeydi.. en önemlisi klişe bir film değil.. puanım : 7.5
4
9 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Korku filmi izliyorsam, tüm abukluğuna rağmen az da olsa tırsmak isterim. Maalesef bu defa ani sahneler bile bu konuda yetersiz kaldı.Filme dair umutlarım vardı ama hepsi uçtu gitti.
1
1 yıl önce
elganja. profil resmi
elganja.
Bazen korku/gerilim filmi izleyeseniz gelir. Eğer beğenisine güvendiğiniz birilerinden öneri almadıysanız, birkaç fragman izler ve ilgi çekici olanlarından seçersiniz. "The Boy" enteresan bir fikir üzerinden gidiyor. Aslında çok farklı, çok orjinal bir fikir değil belki. Ancak bir şekilde bu çerezlik filmin sizi hayal kırıklığına uğratmayacağınızı hissediyorsunuz. Beklentileri çok yüksek tutmadıysanız uğramıyorsunuz da. Çok klişe, çok sıradan, çok çerezlik bir film, evet. Ancak zaten oturup onu izlemenizin nedeni tam da bu. Yani bu cümlelerle eleştirmek biraz ikiyüzlülük gibi oluyor. Kısa süresi bir çırpıda biten, ilk cümlede bahsettiğim durumu yaşayanların tercih edebileceği bir film.
0
1 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Konu değişik, tam korku sayılmasa da güzel bir gerilim. Her türlü izlenebilir.
0
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Beklentimin üzerinde çıkan bir yapımdı. Öyle aman aman bir korku filmi değildi ama yeteri kadar ürkütücüydü. Oyuncuların performansı yeterliydi ne azı ne de fazlası. Finali şaşırtıcı ve beklenmedikti fakat bu yıl izlediğim bir filmle çok benzer bir son olduğu için yeterince orijinal ve etkileyici bulamadım. Ama çoğu seyirci için oldukça güzel gelecektir. Film boyunca şu oyuncağa Lucius (bir korku oyunu) dedim durdum çünkü aradaki benzerlik rahatsız edci derecede fazla. Kısacası izlenebilir ylın başarılı denebilecek korku yapımlarından vakti olanlar buyursun izlesin.
5
1 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Kısıtlı mekan, az oyuncu... Konu sıradan gibi görünüp sonunda " Yok artık" dediğiniz ama finalinde "Bu mudur yani" hayal kırıklığını tattıran bir film.
7
neredeyse 2 yıl önce

The Boy filmini beğenenler

The Boy filmi hakkında ilgi çekici içerikler