Kahvalti Kulübü (The Breakfast Club) (1985) afişi

Kahvalti Kulübü (1985)
The Breakfast Club

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
incrediblecolor Bir cumartesi sabahı Illinois Shermer Lisesi'nde 5 öğrenci cezaya kalırlar. "Suçlu" John Bender, "atlet" Andrew Clark, "beyin" Brian Johnson, "akıl hastası" Allison Reynolds ve "prenses" Claire Standish. Birbirlerini tanıyana kadar tamamen farklı gruplardan, görünürde hiç ortak noktaları olmayan 5 kişi. Okul kütüphanesinde gözetmen öğretmenleri Richard Vernon'ın gözetiminde hiç konuşmadan, yerlerinden bile kımıldamadan oturmak zorundadırlar. Vernon orada kalacakları 8 saat süresinde kim olduklarıyla ilgili her birinden 1,000 kelimelik bir deneme yazmalarını ister. Bender sürekli Vernon'a karşı gelir, kuralları görmezden gelir ve diğer öğrencileri rahatsız eder. Andrew ve Brian'la alay eder, Claire'i taciz eder.Başlangıçta sessiz olan Allison ise sonradan patlar.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Gonca.su profil resmi
Gonca.su
Mutlaka izlenmesi gereken 80'lerin en iyi kült filmlerindendir.
5
6 ay önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Gençlik filmleri arasında yeri herzaman en özel olandır. O mükemmel beşli film boyunca sizi tutsak ediyor. Duyguları o kadar derinde yaşıyorlar ki çözmek olanaksız. Buda sizi soluksuz bir şekil de izlemeye yönlendiriyor. Temel olarak aslında standart Amerikan ergeninin aile sorunlarını ele almış film. Sürekli olan duygu patlamaları, ağlamalar, bağırmalar her karakter de farklı şekilde gösteriyor kendini. Müziklere ise tek kelime ile müthiş.
2
7 ay önce
gangrel profil resmi
gangrel
10 numara 5 yıldız. sizi esir alan kalıplarınızdan kurtulduğunuzda mutluluğu bulacaksınız.
1
1 yıldan fazla önce
husevni profil resmi
husevni
Mükemmel gibi görünen insanların bile problemleri olabileceğini anlatan bir suçlu,bir prenses , bir beyin, bir atlet ve bir çöp kutusunun hikayesi.Tek bir ortamda geçmesi bariz şekilde filmi daha samimi kılıyor.Liseye dönüp aralarına katılasınız geliyor.
0
1 yıldan fazla önce
AlperenCam profil resmi
AlperenCam
''Bir rockçı bir sporcu bir inek bir prenses ve bir deli'nin hikayesi.'' yerine bir suçlu bir atlet bir beyin bir prenses ve bir çöp kutusunun hikayesi daha doğru olur. Efsane filmdir. Yaşlanmadan herkesin izlemesi gerek zira 40+ yaşlarda izlerseniz filmi 7den fazla etmez diyip geçeceksiniz.
0
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kuralcı sistemin kurbanları olan beş birbirinden bağımsız karakterin bağlantılarına hayran olacağınız filmdir. Bir rockçı bir sporcu bir inek bir prenses ve bir deli'nin hikayesi.
0
2 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Filmin sonunda verilen mesajlar kayda değer.
1
neredeyse 3 yıl önce

The Breakfast Club filmini beğenenler

The Breakfast Club filmini izlemek isteyenler

The Breakfast Club filmini içeren raflar

The Breakfast Club filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön