Kahvalti Kulübü (The Breakfast Club) (1985) afişi

Kahvalti Kulübü (1985)
The Breakfast Club

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.9 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Kült, Gerçekçi, Psikoloji
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
incrediblecolor Bir cumartesi sabahı Illinois Shermer Lisesi'nde 5 öğrenci cezaya kalırlar. "Suçlu" John Bender, "atlet" Andrew Clark, "beyin" Brian Johnson, "akıl hastası" Allison Reynolds ve "prenses" Claire Standish. Birbirlerini tanıyana kadar tamamen farklı gruplardan, görünürde hiç ortak noktaları olmayan 5 kişi. Okul kütüphanesinde gözetmen öğretmenleri Richard Vernon'ın gözetiminde hiç konuşmadan, yerlerinden bile kımıldamadan oturmak zorundadırlar. Vernon orada kalacakları 8 saat süresinde kim olduklarıyla ilgili her birinden 1,000 kelimelik bir deneme yazmalarını ister. Bender sürekli Vernon'a karşı gelir, kuralları görmezden gelir ve diğer öğrencileri rahatsız eder. Andrew ve Brian'la alay eder, Claire'i taciz eder.Başlangıçta sessiz olan Allison ise sonradan patlar.

Yorumlar

berrn profil resmi
berrn
bir beyin, bir atlet, bir çöp tenekesi, bir prenses ve bir suçlu.. basit ve oldukça dokunaklı bir film. izlerken değilde izledikten sonra daha bir etkiliyor ve cidden 'büyüdüğün zaman kalbin ölüverir' repliğinde bi kala kalıyorsun.. ayrıca soundtrackleri çok başarılı.
7
4 ay önce
Lenore profil resmi
Lenore
pazartesiyi ben de çok merak ettim. gerçekten birbirleriyle konuşmaya devam ederler mi?
0
9 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Mutlaka izlenmesi gereken 80'lerin en iyi kült filmlerindendir.
5
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Gençlik filmleri arasında yeri herzaman en özel olandır. O mükemmel beşli film boyunca sizi tutsak ediyor. Duyguları o kadar derinde yaşıyorlar ki çözmek olanaksız. Buda sizi soluksuz bir şekil de izlemeye yönlendiriyor. Temel olarak aslında standart Amerikan ergeninin aile sorunlarını ele almış film. Sürekli olan duygu patlamaları, ağlamalar, bağırmalar her karakter de farklı şekilde gösteriyor kendini. Müziklere ise tek kelime ile müthiş.
2
1 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
10 numara 5 yıldız. sizi esir alan kalıplarınızdan kurtulduğunuzda mutluluğu bulacaksınız.
1
2 yıl önce
husevni profil resmi
husevni
Mükemmel gibi görünen insanların bile problemleri olabileceğini anlatan bir suçlu,bir prenses , bir beyin, bir atlet ve bir çöp kutusunun hikayesi.Tek bir ortamda geçmesi bariz şekilde filmi daha samimi kılıyor.Liseye dönüp aralarına katılasınız geliyor.
0
2 yıldan fazla önce
AlperenCam profil resmi
AlperenCam
''Bir rockçı bir sporcu bir inek bir prenses ve bir deli'nin hikayesi.'' yerine bir suçlu bir atlet bir beyin bir prenses ve bir çöp kutusunun hikayesi daha doğru olur. Efsane filmdir. Yaşlanmadan herkesin izlemesi gerek zira 40+ yaşlarda izlerseniz filmi 7den fazla etmez diyip geçeceksiniz.
0
2 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kuralcı sistemin kurbanları olan beş birbirinden bağımsız karakterin bağlantılarına hayran olacağınız filmdir. Bir rockçı bir sporcu bir inek bir prenses ve bir deli'nin hikayesi.
0
neredeyse 3 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Filmin sonunda verilen mesajlar kayda değer.
1
3 yıldan fazla önce

The Breakfast Club filmini beğenenler

The Breakfast Club filmini içeren raflar

The Breakfast Club filmi hakkında ilgi çekici içerikler